تعرفه های خدمات نظام مهندسی یزد منطبق بر جدول اعلامی هزینه ساخت وزارت راه و شهرسازی تعرفه های خدمات نظام مهندسی یزد منطبق بر جدول اعلامی هزینه ساخت وزارت راه و شهرسازی

تعرفه های خدمات نظام مهندسی یزد منطبق بر جدول اعلامی هزینه ساخت وزارت راه و شهرسازی

تعرفه های خدمات نظام مهندسی یزد منطبق بر جدول اعلامی هزینه ساخت وزارت راه و شهرسازی ، گرداوری شده است. وزارت راه و شهرسازی، سالانه جدول هزینه ساخت هر متر مربع گروه های ساختمانی را اعلام میکند

کد خبر: 991016008 تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۶ دی ۹۹ - ۱۱:۰۲ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، تعرفه های خدمات نظام مهندسی یزد منطبق بر جدول اعلامی هزینه ساخت وزارت راه و شهرسازی ، گرداوری شده است. وزارت راه و شهرسازی، سالانه جدول هزینه ساخت هر متر مربع گروه های ساختمانی را اعلام میکند

تعرفه های خدمات نظام مهندسی یزد منطبق بر جدول اعلامی هزینه ساخت وزارت راه و شهرسازی

تعرفه های خدمات نظام مهندسی یزد منطبق بر جدول اعلامی هزینه ساخت وزارت راه و شهرسازی
تعرفه‌ های نظام مهندسی یزد براساس جدول وزارت راه و شهرسازی است
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد بیان کرد: تعرفه های خدمات نظام مهندسی استان منطبق بر جدول اعلامی هزینه ساخت وزارت راه و شهرسازی گرداوری شده است.
علی اصغر زحمتکش در پاسخ به اظهارات اخیر معاون امور عمرانی استاندار یزد که نرخ تعرفه های نظام مهندسی یزد را زیاد دانسته بود، بیان کرد: وزارت راه و شهرسازی، سالانه جدول هزینه ساخت هر متر مربع گروه های ساختمانی را اعلام میکند و سازمانهای نظام مهندسی می توانند نسبت به افزایش و یا کاهش تعرفه تا سقف لیست و پنج درصد بر اساس نرخ جدول مذکور اقدام کنند.
زحمتکش گفت: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان پیشنهاد تعرفه سال‌جاری را منطبق بر جدول هزینه ساخت وزارت راه و شهرسازی، با بیست و پنج افزایش در مرداد ماه سال‌جاری برای کمیته چهار نفره استان ارسال کرد که به دلیل عدم تصمیم گیری در این زمینه، با صرف نظر کردن از افزایش تعرفه، صرفا نسبت به ابلاغ تعرفه برابر جدول هزینه ساخت وزارت راه و شهرسازی اقدام کرده است.
وی تصریح کرد: تعرفه های ابلاغی بین سی و‌ چهار تا هفتاد درصد برای گروه های ساختمانی مختلف افزایش یافته و با توجه به اینکه پایه تعرفه های نظام مهندسی استان پایین است این افزایش ها نمیتواند جبران کننده تورم سال و ارزش واقعی خدمات مهندسان باشد.
زحمتکش عنوان کرد: با توجه به ابراز نگرانی و تاکید مسوولان ارشد استان که دغدغه افزایش هزینه برای گروه های ساختمانی اقشار آسیب پذیر را دارند و قطعا این دغدغه برای نظام مهندسی نیز وجود دارد، هیات مدیره سازمان مجددا نسبت به تخفیف بیست و پنج درصدی تعرفه برای گروههای ساختمانی اقشار کم درآمد اقدام کرد تا رضایت مردم و مسئولین استان در این زمینه تامین گردد.
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد گفت: سازمان نظام مهندسی استان در دو سال اخیر در اقدامی هماهنگ با حوزه عمرانی استانداری و شهرداری ها اقدامات مناسبی برای اصلاح ساختار و فرایندهای انجام داده است.
وی ادامه داد: سرمایه گذاری مناسبی برای ارتقا دانش مهندسان، توسعه سامانه های نرم افزاری، خدمات غیرحضوری و امضاء دیجیتال که میتواند سبب افزایش سرعت، دقت، کیفیت و سلامت کار در نظام مهندسی گردد، انجام و در خصوص به‌روز رسانی تعرفه های نظام مهندسی، در ماه های پایانی سال اقدام شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد روز گذشته نسبت به افزایش نرخ خدمات نظام مهندسی استان انتقاد کرده و آن را غیرقانونی دانسته بود.
منبع: ایرنا

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱۶ دی ۹۹
94 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0