نظارت بر نحوه ساخت و سازها، عملکرد مهندسین ناظر،مجری پروژه ها و شهرداریها نظارت بر نحوه ساخت و سازها، عملکرد مهندسین ناظر،مجری پروژه ها و شهرداریها

نظارت بر نحوه ساخت و سازها، عملکرد مهندسین ناظر،مجری پروژه ها و شهرداریها

نظارت بر نحوه ساخت و سازها، عملکرد مهندسین ناظر،مجری پروژه ها و شهرداریها ، با کنترل مضاعف و تشکیل کارگروهی متشکل از سازمان نظام مهندسی و بازرسی افزایش می یابد

کد خبر: 010408002 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۸ تیر ۰۱ - ۸:۲۵ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، نظارت بر نحوه ساخت و سازها، عملکرد مهندسین ناظر،مجری پروژه ها و شهرداریها ، با کنترل مضاعف و تشکیل کارگروهی متشکل از سازمان نظام مهندسی و بازرسی افزایش می یابد

نظارت بر نحوه ساخت و سازها، عملکرد مهندسین ناظر،مجری پروژه ها و شهرداریها

نظارت بر نحوه ساخت و سازها، عملکرد مهندسین ناظر،مجری پروژه ها و شهرداریها
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران بیان کرد:
نظارت بر نحوه ساخت و ساز ها در مناطق افزایش می یابد
نظارت بر نحوه ساخت و سازها، عملکرد مهندسین ناظر،مجری پروژه ها و شهرداریها با کنترل مضاعف و تشکیل کارگروهی متشکل از سازمان نظام مهندسی و بازرسی افزایش می یابد.
رامین کرمی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در نشست مشترک شهرداری منطقه یک و سازمان که با حضور حمیدرضا حاجوی شهردار این منطقه، معاونان، مدیران و هیئت همراه پس از بازدید از چند پروژه بزرگ ساختمانی و گود پر خطر انجام گردید، با بیان مطلب فوق گفت: دفتر اندیشه با حضور مهندسین و بازرسین تشکیل شده تا در کنار شهرداریهای مناطق، عملکرد مهندسان ناظر و مجریان ذی صلاح و… را کنترل کند.
کرمی افزود: منطقه یک به دلیل ارزش افزوده که ساخت و ساز دارد جاذب سرمایه است و به تبع آن تغییر نقشه ها به خصوص بر روی مشاعات بسیار زیاد بوده که این تغییرات به سازمان نظام مهندسی وارد نمی شود در حالی که باید در کارگروه مورد بررسی قرار گیرد.
وی ادامه داد: عمق گودهایی که برای ساخت و ساز حفر می گردد، خیلی خطرناک بوده و باید مباحث خاک، ژئوتکنیک، مقاوم سازی و ایمن سازی در آن کامل رعایت گردد که کنترل های مضاعف را در بازدید از مناطق افزایش خواهیم داد.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران افزود: تسهیل در صدور پروانه ساختمانی، توجه به تاسیسات ایمنی، کنترل مصرف انرژی و مبانی محیط زیستی در ساخت و سازها و پیوستهای ترافیکی در اجرای پروژه ها مد نظر مناطق قرار گیرد تا کیفیت ساخت و ساز و ارتقا و خدمات مناسب تری به شهروندان ارائه گردد.
شهردارمنطقه یک نیز در این نشست ارزش افزوده ساخت و سازها در منطقه یک را از ویژگی های مهم منطقه نسبت به سایر مناطق دانست و افزود: در این منطقه با توجه به ارزش افزوده و توجه به جنبه های بینابینی کار توسط مالکین و ذینفعان کیفیت ساخت و ساز بالا است.
وی ادامه داد: یکی از آرزوهای ما در حوزه ارکان طراحی، اجرا و ساخت و ساز موضوع تضاد منافع است که عملیاتی نشده و نیاز است با تشکیل این کارگروه در مورد اشتغال زایی مامورین ناظر توجه شود و افراد چند شغله نباشند و در حوزه تخصصی فضای کار مهندسی و تکنیکال باشد.
حاجوی افزود: نظارت و پایش مستمر مربوط به حوزه سازمان نظام مهندسی است و شهرداری نظارت پروانه ای دارد و طبق گزارشات دوره ای ناظرین کار ادامه می یابد که باید تبصره هفت ذیل ماده صد که بازدارنده تخلفات است مورد توجه قرار گیرد و گزارش مهندسین ذی صلاح با صراحت مطرح شود تا حتی در مراجع قضایی جای تفسیر باقی نگذارد.
حاجوی یک افزایش تعداد شرکتهای ذیصلاح را مورد نیاز دانست و افزود: نیاز است کارگروه مشترک در حوزه منطقه یک با سازمان تشکیل شود و شرکتهای ذی صلاح افزایش یابند تا مباحث تخصصی و پروژه های ویژه را طرح و از ظرفیت مهندسین مجرب در سازمان استفاده کنیم تا براساس ضوابط و مقررات ملی ساختمان کیفیت ساخت را بالا برده و به مباحث ایمنی و پدافند غیر عامل توجه لازم گردد.
منبع: شهردار آنلاین

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۸ تیر ۰۱
78 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0