شبیه سازی آتش مصنوعی در هزار ساختمان بالای دوازده طبقه تهران شبیه سازی آتش مصنوعی در هزار ساختمان بالای دوازده طبقه تهران

شبیه سازی آتش مصنوعی در هزار ساختمان بالای دوازده طبقه تهران

شبیه سازی آتش مصنوعی در هزار ساختمان بالای دوازده طبقه تهران ، الزامی است. نظام مهندسی ساختمان صرفاً منوط و محدود به سازمان نظام مهندسی ساختمان نمی‌ شود

کد خبر: 010331018 تاریخ انتشار: سه شنبه ۳۱ خرداد ۰۱ - ۶:۴۶ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، شبیه سازی آتش مصنوعی در هزار ساختمان بالای دوازده طبقه تهران ، الزامی است. نظام مهندسی ساختمان صرفاً منوط و محدود به سازمان نظام مهندسی ساختمان نمی‌ شود

شبیه سازی آتش مصنوعی در هزار ساختمان بالای دوازده طبقه تهران

شبیه سازی آتش مصنوعی در هزار ساختمان بالای دوازده طبقه تهران
سرپرست سازمان نظام مهندسی کشور با اشاره به وجود هزار ساختمان بالای دوازده طبقه در تهران، اظهار داشت: باید در این ساختمان ها آتش مصنوعی شبیه سازی گردد.
حمزه شکیب با اشاره اشاره به سالگرد زلزله رودبار و منجیل بیان کرد: با توجه به سرعت ساخت و ساز در کشور و تحول در این حوزه، زمان آن رسیده تا نگاه غربالگرانه‌ای در بحث کیفیت و فناوری‌های نوین ساختمان داشته باشیم.
شگیب گفت: نظام مهندسی ساختمان صرفاً منوط و محدود به سازمان نظام مهندسی ساختمان نمی‌ شود بلکه تمامی دستگاه‌ های دولتی، شهرداری‌ها، سازندگان، مهندسان و بهره‌برداران این حوزه را شامل می‌ شود و باید آنچه که شایسته مردم است را به آنها عرضه کنیم.
شکیب با اشاره به بند ۷ و بند ۹ از ماده ۲ قانون مقررات ملی ساختمان گفت: با نگاه تحول‌گرایانه باید بتوانیم اشکالات و ایرادات موجود در قانون را برطرف کنیم ضمن اینکه الزام به رعایت مقررات ملی ساختمان از طرف تمام دستگاه‌ های دولتی، شهرداری‌ ها، مهندسین، بهره‌برداران و … لازم‌الاجرا است. علاوه بر این باید در مقررات ملی ساختمان آنچه طرح تفصیلی می‌ گوید برای همه در اولویت قرار گرفته و چراغ راه باشد و بصورت واقعی به آن پایبند باشیم.
وی با اشاره به حادثه ساختمان متروپل، پلاسکو، مسکن مهر سرپل ذهاب و همچنین تخریب کامل یک شهرک در زلزله بم تصریح کرد: سال نود و نه، پیش از حادثه تاسف‌بار مترو پل گزارشی مبنی بر ضرورت توقف کار و اصلاح مشکلات سازه‌ای ارائه شده بود اما به علت ضعف در ارتباطات درون سازمانی و عدم توجه به گزارش سازمان نظام مهندسی متاسفانه این گزارش مورد توجه قرار نگرفت و بایگانی گردید.
سرپرست سازمان نظام مهندسی کشور ادامه داد: در شهر تهران بیش از هزار ساختمان بالای دوازده طبقه داریم که این امکان و ظرفیت فراهم است که با شبیه‌سازی و برپایی آتش مصنوعی و هم چنین قرار دادن نقشه‌ های معماری در اختیار آتش‌نشانان، به این عزیزان آموزش دهیم که در صورت بروز حادثه عملیات اطفاء حریق را چگونه با نهایت سرعت و در کمال دقت انجام دهند.
شکیب با بیان اینکه در حال حاضر بیش از چهل و پنج درصد درآمد خانوارها صرف مسکن می‌ شود که بخش جدی‌ای از سبد خرید خانوار را به خود اختصاص می‌ دهد، افزود: ما دست‌اندرکاران این حوزه باید بهبود شرایط مسکن و ساخت‌و ساز را مهم ترین وظیفه خود بدانیم. علاوه بر این با توجه به اهمیت شرایط اقتصادی کشور باید تمهیداتی بیاندیشیم تا ساخت و ساز غیر اصولی و حوادث ناشی از آن بار اقتصادی مضاعف به دولت و مردم تحمیل نکند.
وی، الزام رعایت طرح‌های جامع و تفصیلی شهری و در صورت نیاز به روز رسانی آنها، تغییر رویکردهای حاکمیت با استفاده از فناوری‌ های نوین، برقراری صحیح نظامات اداری، درون سازمانی و برون سازمانی را از جمله مواردی دانست که تحول در عملکرد و بهبود شرایط را به همراه خواهد داشت.
منبع: خبرگزاری تسنیم

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۳۱ خرداد ۰۱
222 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0