تعجیل معنادار برگزاری انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان تعجیل معنادار برگزاری انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان

تعجیل معنادار برگزاری انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان

تعجیل معنادار برگزاری انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان ، یکی از حواشی که آخوندی برای ماه‌ ها سازمان ‌های نظام مهندسی را با آن درگیر کرد لغو دریافت پنج درصد حق‌الزحمه مهندسان ناظر بود

کد خبر: 000208005 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۰۰ - ۱۲:۴۰ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، تعجیل معنادار برگزاری انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان ، یکی از حواشی که آخوندی برای ماه‌ ها سازمان ‌های نظام مهندسی را با آن درگیر کرد لغو دریافت پنج درصد حق‌الزحمه مهندسان ناظر بود

تعجیل معنادار برگزاری انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان

تعجیل معنادار برگزاری انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان
تعجیل معنادار برگزاری انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی/ پای نحله فکری وزیر مستعفی در میان است؟
در حالی انتخابات هیئت مدیره سازمان‌ های نظام مهندسی باید مهر امسال برگزار گردد که گفته می ‌شود عده‌ای بدنبال برگزاری این انتخابات در مردادماه هستند.
وزیر سابق راه و شهرسازی در دوره حضورش با اسم رمز “تعارض منافع” اقدامات متعددی را برای پاکسازی سازمان ‌های نظام مهندسی ساختمان کشور در راستای تامین منافع عده‌ای انجام داد. کشمکش ‌های متعدد و پیاپی با رئیس‌ وقت شورای مرکزی نظام مهندسی کشور که هم‌زمان عضو کمیسیون عمران مجلس بود تنها نمونه‌ای از اتفاقات دوره حضور آخوندی تا قبل از استعفا بود. در بازی وزیر سابق راه و شهرسازی، معاون وقت وی (مسکن و ساختمان) نقش ویژه‌ای را بر عهده داشت.
یکی از حواشی که آخوندی برای ماه‌ ها سازمان ‌های نظام مهندسی را با آن درگیر کرد لغو دریافت پنج درصد حق‌الزحمه مهندسان ناظر بود. اقدامی که واکنش ‌های بعضا تند فرج‌الله رجبی رئیس سابق شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان را به ‌همراه داشت.
آخوندی، بیست و هفتم دیماه ۹۷ گفته بود: وزیر محترم نامه دادند که پنج درصد از مهندسان ناظر دریافت نگردد که در تقابل با ماده سی و هفت است. با نامه آخوندی درگیری پیش می‌آید. این موضوع جزو مسائل سازمان نظام مهندسی است و ما تصمیم می‌گیریم پنج درصد را بگیریم یا نگیریم.
آخوندی با تاکید بر این ‌که نباید ظرفیت‌های فکری را معطوف به مسائلی کنیم که در قانون به آن پرداخته شده است، ادامه داد:‌ دو اتفاق برای سازمان نظام مهندسی روی داده است؛ ‌یکی این‌که توجه وزارت راه و شهرسازی معطوف به مسائل سطح نازل شده است و دوم این ‌که در نظام‌ مهندسی اعتماد به نفس را از دست داده‌ایم و از ظرفیت ‌های قانونی استفاده نمی‌کردیم.
وی با طرح این پرسش آیا در نظام فنی و اجرایی کشور به مسائل حاشیه‌ای پرداخته می‌شود، افزود: قانون اجازه داده و دوباره دریافت پنج درصد را در هیئت‌ مدیره‌ها تصویب می‌کنند، اما ما نباید با همدیگر لج و لجبازی کنیم.
درگیری رئیس وقت شورای مرکزی نظام مهندسی با وزیر وقت در نهایت به قیمت تعلیق پروانه اشتغال فرج‌الله رجبی تمام شد. بر این اساس آخوندی طی نامه‌ای به معاون وقت خود حامد مظاهریان دستور پروانه اشتغال به کار رجبی به مدت یک سال تعلیق شد. این یعنی محروم کردن رجبی برای حضور در انتخابات سازمان نظام مهندسی آنهم چند روز مانده به برگزاری انتخابات!
… در حالی حدود سه سال از این اتفاقات می‌ گذرد و وزیر راه و شهرسازی خانه‌نشین شده و معاون وی نیز فعلا در شهرداری تهران مشغول است خبر می ‌رسد انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان قرار است با ۲ ماه تعجیل مردادماه امسال برگزار گردد. برگزاری انتخابات پیش از موعد مقرر شائبه‌هایی را به ‌وجود آورده که شاید بارزترین آنها تداوم نحله فکری وزیر مستعفی در سازمان نظام مهندسی ساختمان برای پیشبرد برخی اهداف شخصی باشد.
نهمین دوره انتخابات هیئت مدیره سازمان‌ های نطام مهندسی ساختمان استان‌ ها طبق روال هر سال بایستی مهرماه انجام گردد و گفته می‌ شود، علی نیکزاد عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در تماس با وزیر راه و شهرسازی نسبت برگزاری انتخابات در موعد مقرر تاکید کرده است. در این بین باید دید عکس‌العمل احمد خرم، رئیس شواری مرکزی و معاون مسکن و ساختمان وزیر راه به تلاش برای برگزاری زودهنگام انتخابات چیست؟
منبع: خبرگزاری تسنیم

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۸ اردیبهشت ۰۰
111 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0