گزارش ماده سی و پنج سازمان نظام مهندسی گیلان از روند فعالیت‌هایش طی سال‌های اخیر ماکان پدرام

گزارش ماده سی و پنج سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان از روند فعالیت‌هایش طی سال‌های اخیر

از سه ماهه چهارم سال نود و یک تا ابتدای سال نود و هشت بالغ بر 6698 پرونده توسط کمیسیون ماده سی و پنج مورد بازدید قرار گرفته است.

کد خبر: 191008005 تاریخ انتشار: سه شنبه 8 اکتبر 19 - 1:23 ب.ظ

​به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی کشور،از سه ماهه چهارم سال نود و یک تا ابتدای سال نود و هشت بالغ بر 6698 پرونده توسط کمیسیون ماده سی و پنج مورد بازدید قرار گرفته است.

گزارش ماده سی و پنج سازمان نظام مهندسی گیلان از روند فعالیت‌هایش طی سال‌های اخیر

گزارش ماده سی و پنج سازمان نظام مهندسی گیلان از روند فعالیت‌هایش طی سال‌های اخیر

گزارش ماده سی و پنج  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان از روند فعالیت‌هایش طی سال‌های اخیر

ماکان پدرام، مدیرکل راه وشهرسازی گیلان با ارائه آماری بر ضرورت نظارت جدی کمیسیون ماده سی و پنج بر ساخت سازها تاکید کرد و افزود: مسئولیت نظارت عالیه بر اجرای ضوابط و مقررات شهرسازی و مقررات ملی ساختمان در طراحی و اجرای تمامی ساختمان‌ها و طرح‌های شهرسازی و عمرانی شهری که اجرای ضوابط و مقررات مزبور در باره آن ها الزامی است. به عهده راه و شهرسازی خواهد بود وما موظف هستیم با بررسی‌ها و بازدیدهای مستمر تخلفات را شناسایی و جلوگیری کنیم.

پدرام، دلیل بروز تخلفات ساختماني را نقص در قوانين ساخت و ساز شهري و عدم نظارت درست بر آن دانست و گفت: تخلفات ساختماني پيامدهاي اقتصادي واجتماعي بسيار زيادي دارد و يكي از مهم ترين پيامدهايي كه بر اثر تخلفات ساختماني با آن روبرو هستيم، افزايش آسيب پذيري شهر در برابر زمین لرزه و بلاياي طبيعي است.

برنامه ريزي و عزم ملي در سطوح بالادستي و توجه به آن، التزام و نظارت بيش تر بر اجراي قوانين در جامعه و آگاه سازي و ارتقاي دانش و فرهنگ عمومي از راهكار مشخص براي كاهش و يا جلوگيري از ساخت وسازهاي غيرمجاز است.

وی ادامه داد: در راستای جلوگیری از تخلفات صورت گرفته در ساخت و سازها کارشناسان وناظران سازمان نظام مهندسی نظارت مداوم بر سازه ها را در دستور کار خود دارند و نظارت عالیه آن در استان به عهده اداره کل راه وشهرسازی گیلان است.

پدرام خاطر نشان کرد: در سال نود و هفت بالغ بر هفتصد و سی و سه بازدید از ساخت وسازها صورت گرفت که از این میزان صد و پنجاه و شش تخلف شناسایی و به شهرداریها معرفی شده و هفت پرونده نیز به شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی معرفی شد و برای نوزده پرونده نیزآرای شورای انتظامی صادر شد.

وی تصریح کرد: از سه ماهه چهارم سال نود و یک تا ابتدای سال نود و هشت بالغ بر 6698 پرونده توسط کمیسیون ماده سی و پنج مورد بررسی و بازدید قرار گرفت که از این مجموع 1370 تخلف شناسایی و به شهرداری‌ها معرفی شد و پانصد و نود و هشت پروژه نیز به شورای انتظامی انتظامی سازمان نظام مهندسی معرفی شد و برای 1138 پرونده نیز ارای شورای انتظامی صادر شد.

منبع: اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

آسیب شناسی آزمون نظام مهندسی

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
8 اکتبر 19
10 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0