کاهش زمان و فرآیند پروانه ساختمانی تا پیشتازی شیراز به لحاظ ارائه خدمات فنی و مهندسی کاهش زمان و فرآیند پروانه ساختمانی تا پیشتازی شیراز به لحاظ ارائه خدمات فنی و مهندسی

کاهش زمان و فرآیند پروانه ساختمانی تا پیشتازی شیراز به لحاظ ارائه خدمات فنی و مهندسی

کاهش زمان و فرآیند پروانه ساختمانی تا پیشتازی شیراز به لحاظ ارائه خدمات فنی و مهندسی ، نشست دیدار مدیریت شهری شیراز و هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی فارس، ۸ اردیبهشت‌ماه در ساختمان سپهبد شهید سلیمانی شهرداری شیراز برگزار گردید

کد خبر: 030211005 تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ۰۳ - ۱۰:۲۰ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، کاهش زمان و فرآیند پروانه ساختمانی تا پیشتازی شیراز به لحاظ ارائه خدمات فنی و مهندسی ، نشست دیدار مدیریت شهری شیراز و هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی فارس، ۸ اردیبهشت‌ماه در ساختمان سپهبد شهید سلیمانی شهرداری شیراز برگزار گردید

کاهش زمان و فرآیند پروانه ساختمانی تا پیشتازی شیراز به لحاظ ارائه خدمات فنی و مهندسی

کاهش زمان و فرآیند پروانه ساختمانی تا پیشتازی شیراز به لحاظ ارائه خدمات فنی و مهندسی
در دیدار مدیریت شهری و هیئت‌رئیسه سازمان نظام مهندسی فارس بیان گردید؛
کاهش زمان و فرآیند پروانه ساختمانی تا پیشتازی شیراز به لحاظ ارائه خدمات فنی و مهندسی
نشست دیدار مدیریت شهری شیراز و هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی فارس، ۸ اردیبهشت‌ماه در ساختمان سپهبد شهید سلیمانی شهرداری شیراز برگزار گردید.
شهردار شیراز در این دیدار، بیان کرد: شهر شیراز و استان فارس در ایام نوروز جزو گردشگر پذیرترین شهر و استان کشور بود که خوشبختانه بدون هیچ حادثه‌ای با وجود بارش شدید باران، سپری شد.
محمدحسن اسدی ادامه داد: موفقیت‌های کسب شده در شهرداری شیراز حاصل تلاش خانواده سیزده هزار نفری این مجموعه، تیم همدل و متخصص مدیریت شهری، شورای اسلامی این کلان‌شهر، دستگاه‌های اجرایی، خدمات‌رسان و نظارتی است و وفاق با نظام مهندسی نیز مرهون این همدلی بین مجموعه‌ای است.
اسدی در بخش دیگر اظهارات خود به مسائلی نظیر کاهش مدت زمان و فرآیند صدور پروانه ساختمانی سخن گفت.
وی هم‌چنین گفت: بیش از ۲ هزار پروژه در شهرداری شیراز فعال است و هیچ پروزه تعطیل و نیمه تعطیلی نداریم.
اسدی خواستار همدلی در حفظ عنوان شیراز؛ پایتخت محیط زیست آسیا شد.
نایب‌رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و هوشمندسازی شورای اسلامی شهر شیراز نیز در بخشی از این نشست با بیان اینکه اکثر مهندسین شهرداری شیراز در بخش‌های مختلف عضو خانواده بزرگ نظام مهندسی هستند، تصریح کرد: نظام مهندسی فارس سرآمد نظام مهندسی‌های سراسر کشور است.
محمود صفایی گفت: کلان‌شهر شیراز به لحاظ ارائه خدمات فنی و مهندسی نیز سرآمد و موجب افتخار است.
صفایی هم‌چنین با تصریح بر این موضوع که منافع عمومی سرلوحه کار این نهاد قرار دارد، گفت: نظارت بر تخطی کنندگان مسائل فنی از مهمترین موضوعاتی است که باید برای حفظ قداست مجموعه نظام مهندسی در اولویت قرار گیرد.
قائم مقام شهردار شیراز نیز در ادامه این نشست تصریح کرد: بودجه شهرداری شیراز در سال گذشته و در زمانی که صحبت از تعریف بسته پنجاه هزار میلیارد تومانی شد، ۲۳ هزار و پانصد میلیارد تومان بود.
آرش فرج‌زاده با تصریح بر این نکته که در واقع ۲ برابر کار یکسال، پروژه در شهرداری شیراز تعریف شد، ادامه داد: با همکاری شورای اسلامی شهر شیراز، این مهم محقق و در بهمن ماه ۱۴۰۲ تقریبا نیمی از پروژه‌ها افتتاح و عملیات اجرایی نیم دیگر پروژه‌ها آغاز شد و عملا شهرداری شیراز سال گذشته با تعامل دستگاه‌های اجرایی بیش از هشتاد هزار میلیارد تومان پروژه را به سرانجام رساند و یا عملیات اجرایی آنها را شروع کرد.
فرج‌زاده با بیان اینکه امسال هم این مهم در حال برنامه‌ریزی است و به زودی اعلام خواهد شد، از تعریف و تدوین برنامه عملیاتی و راهبردی در سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۴ توسط شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز سخن گفت و ادامه داد: ۴۴ پروژه کلان در این راستا تعریف شد که بسته محرومیت‌زدایی نیز یکی از مهم‌ترین این پروژه‌هاست.
وی، هم‌چنین تسهیل پاسخ‌گویی به مراجعین شهرداری را از مهمترین برنامه‌های تعاملی و مشترک شهرداری و نظام مهندسی عنوان کرد.
معاون معماری و شهرسازی شهرداری شیراز نیز در ادامه این نشست گفت: پروژه‌های شهرداری شیراز به همت مدیریت مطلوب، فعال است.
مهدی قلندری در مورد برنامه‌هایی که توسط معاونت متبوع در بازه زمانی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تدوین شده، سخن گفت.
قلندری، هم‌چنین از ارائه آموزش‌های لازم به نیروهای متخصص در ۶ ماهه نخست امسال در رابطه با نرم‌افزار جدید نحوه بررسی نقشه‌های ساخت و تاسیسات خبر داد و گفت: در حال حاضر این مهم به صورت سری انجام می گردد که با استقرار نرم افزار جدید، آموزش به نیروهای متخصص هم در دستور کار قرار خواهد گرفت.
رئیس سازمان نظام مهندسی فارس نیز در این جلسه عملکرد شهرداری شیراز در سال گذشته مبنی بر افتتاح و کلنگ‌زنی بیش از ۸۰ هزار میلیارد تومان پروژه را کاری بسیار سخت و تحسین برانگیز عنوان کرد و افزود: این مهم به زبان کاری ساده اما در عمل بسیار سخت است.
ستار خورشیدی به ارجاع پرونده‌‌های ساختمانی به سامانه ارجاع و سامانه شفافیت‌ اشاره و بیان کرد: یکی از ارکان سالم‌ سازی، ایجاد شفافیت است.
خورشیدی با بیان اینکه در بحث تفکیک نیز نظارت با نرم افزار و ثبت سیستمی انجام می‌شود، ادامه داد: برای اولین بار تمام پرونده‌ها در حال اسکن هستند که پنجاه درصد آنها انجام شده است.
وی ادامه داد: افتخار این سازمان، این است که با شهرداری به عنوان یکی از ارکان اصلی در ساخت‌ و ساز و نظارت، راهکار تعاملی را پیش بگیرد.
منبع: خبرگزاری موج

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱۱ اردیبهشت ۰۳
179 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0