نشست خبری بیست و سومین سالروز تاسیس نظام مهندسی کشاورزی نشست خبری بیست و سومین سالروز تاسیس نظام مهندسی کشاورزی

نشست خبری بیست و سومین سالروز تاسیس نظام مهندسی کشاورزی

نشست خبری بیست و سومین سالروز تاسیس نظام مهندسی کشاورزی ، با حضور حجت علی محمدی رئیس نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی برگزار شد. صد در صد صدور مجوزهای بخش کشاورزی الکترونیکی است

کد خبر: 030406001 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۶ تیر ۰۳ - ۵:۱۲ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، نشست خبری بیست و سومین سالروز تاسیس نظام مهندسی کشاورزی ، با حضور حجت علی محمدی رئیس نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی برگزار شد. صد در صد صدور مجوزهای بخش کشاورزی الکترونیکی است

نشست خبری بیست و سومین سالروز تاسیس نظام مهندسی کشاورزی

نشست خبری بیست و سومین سالروز تاسیس نظام مهندسی کشاورزی
صد در صد صدور مجوزهای بخش کشاورزی الکترونیکی است
حجت علی محمدی رئیس نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در نشست خبری بیست و سومین سالروز تاسیس نظام مهندسی کشاورزی با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی کشاورزی بزرگ‌ترین پایگاه تخصصی بخش کشاورزی کشور محسوب می گردد، ادامه داد: ما به دنبال افزایش دانش در بخش کشاورزی هستیم تا خلاءهای موجود در دانشگاه‌ها را پر کنیم.
علی محمدی از نبود بازار محصولات سالم گلایه کرد و گفت: برای گسترش بازار جهانی باید بتوانیم استانداردهای جهانی را رعایت کنیم. بنابراین اصلی‌ترین مأموریت نظام مهندسی در همین بخش است.
وی، افزایش ضریب نفوذ دانش را تنها راه حل ارتقای بهره وری دانست و افزود: ضریب نفوذ دانش در بخش کشاورزی پایین است چراکه نتوانستیم جریان دانش و فناوری‌های جدید را در کشاورزی بهینه کنیم. از این رو مردمی سازی افزایش بهره وری از طریق گسترش سهم بری دانش از تولید یکی دیگر از راهکارهای حل مشکلات فعلی در بخش کشاورزی است.
رئیس نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با اشاره به عدم تخصیص اعتبار برای بخش خدمات تصریح کرد: حدود ۲۸۰۰ مرکز خدمات کشاورزی و روستایی در کل استان‌های کشور در حال خدمات دهی به بخش کشاورزی هستند که تا امروز حتی یک ریال اعتبار به این بخش تخصیص داده نشده است.
وی با بیان اینکه صدور مجوزها از طریق سامانه انجام می گردد، عنوان کرد: صفر تا ۱۰۰ فعالیت صدور مجوزها از طریق سامانه انجام می شود و هیچ فعالیتی به صورت دستی نیست.
به گفته علی محمدی، در بخش خدمات فنی و مهندسی تا پایان خرداد تعرفه ها باید ابلاغ می شد که تعرفه هزینه های کارشناسی در سامانه بارگزاری می شد.
وی گفت: گرچه شعار ما هر دهستان حداقل یک مرکز در کل کشور است، اما اگر دولت و مجلس از لحاظ اعتباری کمک کند این آمادگی را داریم که برای هر مرکز تاسیس گردد.
رئیس نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با بیان اینکه بحث رتبه بندی و پروانه اشتغال به صورت هوشمند انجام می گردد، تصریح کرد: صدور مجوزهای واحدهای تولیدی و خدماتی و تعرفه های خدمات فنی و مهندسی کشاورزی در بخش غیر دولتی الکترونیکی شده است.
لازم به ذکر است که سامانه اعلام تخلفات احتمالی اعضای سازمان و عوامل اجرایی کارکنان در سراسر کشور دو سال گذشته در کشور راه اندازی شده است.
وی با بیان اینکه اولین پایگاه جامع اطلاعات فنی و مهندسی غیردولتی راه اندازی شده است، گفت: دسترسی بر خط به تمامی آمار و اطلاعات شفاف مرتبط با فعالیت‌های سازمان، ارائه آمار و اطلاعات لحظه ای، دسترسی آزاد به آمار و اطلاعات مرتبط فنی و تخصصی فراهم شده است.
بدیهی است که تمامی فرآیندهای مربوط به ارائه خدمات به اعضای سازمان و بهره برداران در سامانه های سماک و سانکا امکان پذیر است.
رئیس نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با اشاره به دیگر اهداف سازمان نظام مهندسی کشاورزی افزود: ارتقای سطح دانش، گسترش فناوری های جدید، حفظ و پایداری محیط زیست و منابع پایه تجدید شونده و تلاش در جهت ارتقای توانمندی‌های اعضا و کمک به ساماندهی اشتغال مهندسان کشاورزی و نظارت بر حسن اجرای وظایف قانوتس و حرفه ای اعضا از اهداف این سازمان محسوب می گردد.
منبع: جالب تر

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۶ تیر ۰۳
196 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0