حضور در بخش معادن با هدف حفظ منافع ملی و توسعه پایدار کشور است حضور در بخش معادن با هدف حفظ منافع ملی و توسعه پایدار کشور است

حضور در بخش معادن با هدف حفظ منافع ملی و توسعه پایدار کشور است

حضور در بخش معادن با هدف حفظ منافع ملی و توسعه پایدار کشور است ، چهارشنبه هیاتی به سرپرستی رضا بسطامی رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران، از بخش‌ها و توانمندی‌های شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک بازدید کردند

کد خبر: 030216002 تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۰۳ - ۱۰:۰۸ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، حضور در بخش معادن با هدف حفظ منافع ملی و توسعه پایدار کشور است ، چهارشنبه هیاتی به سرپرستی رضا بسطامی رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران، از بخش‌ها و توانمندی‌های شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک بازدید کردند

حضور در بخش معادن با هدف حفظ منافع ملی و توسعه پایدار کشور است

حضور در بخش معادن با هدف حفظ منافع ملی و توسعه پایدار کشور است
چهارشنبه هیاتی به سرپرستی رضا بسطامی رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران، از بخش‌ها و توانمندی‌های شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک بازدید و در جریان آخرین دستاوردها، تکنولوژی‌ها و تجهیزات نوین و منحصربفرد قرار گرفتند.
مجید کیانپور مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با اشاره به تاریخچه شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، بیان کرد: شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک هفتاد سال سابقه حضور در پروژه‌های عمرانی کشور را دارد و کمتر پروژه‌ای در کشور وجود دارد که شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در آن نقش آفرینی نداشته باشد.
وی ادامه داد: تاثیرگذاری شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در ارتقاء کیفیت پروژه‌های عمرانی منطبق بر رعایت سرعت، دقت و استانداردهای ملی و بین‌المللی است که این اعتماد تضمینی به وجود آورده که هم اکنون به عنوان امین دولت و بازوی توانمند وزارت راه و شهرسازی در مطالعه، مشاوره و ارائه خدمات متنوع آزمایشگاهی در سراسر کشور به عنوان برند برتر فعالیت دارد.
کیان پور با بیان اینکه تنوع آزمایش‌ها در سبد ارائه خدماتی شرکت بیش از نیاز کشور است، گفت: شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک بیش از ۶۸۰ نوع خدمت آزمایشگاهی را ارائه می‌دهد و با توجه به دانش‌بنیان و فناروانه بودن این شرکت تجهیزات منحصربفرد و نوینی را برای ارائه خدمت مطلوب در سراسر کشور به خدمت گرفته است.
وی افزود: در زمینه حفاری نیز شرکت آزمایشگاه توانمندی مطلوبی در سراسر کشور دارد و با استفاده از ۷۲ دستگاه حفاری می‌تواند حتی بیش از دو هزار و پانصد متری عمق زمین را حفاری کرده و مواد معدنی را استخراج و مورد آزمایش فنی و تخصصی قرار دهد.
وی با اشاره به اینکه این آزمایشگاه آمادگی همکاری با وزارت صمت و سازمان نظام مهندسی معدن را در سراسر کشور دارد، عنوان کرد: از امروز آمادگی داریم تمام درخواست‌های اعضای حقیقی و حقوقی سازمان‌های نظام مهندسی معدن را در سراسر کشور دریافت و برای حضوری با اطمینان در جهت منافع ملی و حفظ سرمایه‌های کشور در این عرصه و ارتقاء کیفیت اکتشاف، استخراج و فناوری در حوزه معدن اقدام کنیم.
در این نشست رضا بسطامی رئیس سازمان نظام مهندسی معدن نیز بیان کرد: از سالیان قبل با تاریخچه، عملکرد و توانمندی‌های شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک آشنایی داشته و در استان‌ها امکانات آزمایشگاهی خوبی فراهم شده و آزمایشگاه فنی و مکاینک خاک آزمایشگاه معتمدی در سراسر کشور میان جامعه مهندسی است.
وی با اشاره به اینکه توسعه خوبی در آزمایشگاه طی سالیان اخیر صورت گرفته است، ادامه داد: با توجه به توسعه که در این شرکت صورت گرفته زمینه‌های همکاری میان شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک و سازمان نظام مهندسی معدن فراهم شده است.
بسطامی تصریح کرد: این سازمان آمادگی همکاری در حوزه تخصصی شناسایی و پی جویی مواد معدنی از اکتشاف، استخراج و فراوری مواد معدنی، متالوژی استخراجی و تمامی مراحلی که نیاز به انجام آزمایش دارد را به‌خصوص در مرحله اکتشاف که مهمترین قسمت تشخیص کیفیت و کمیت مواد معدنی است را در گام نخست را دارد.
وی گفت: شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در حوزه تشخیص و تحلیل خواص فیزیکی و حوزه مکانیکی و نیز بهره‌برداری از تجهیزات خاص دارای امکانات خوبی است و بزودی فهرستی از آزمایشات فنی مورد نیاز بخش معدن و اکتشاف در اختیار این مرکز قرار میگیرد و امکان تعامل هرچه بیشتر شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک و سازمان نظام مهندسی معدن در راستای حفظ منافع ملی فراهم است.
منبع: زیرنویس

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱۶ اردیبهشت ۰۳
134 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0