سکونت مردم در ساختمانی که پایان کار ندارد/ ساختمان باید مقاوم گردد سکونت مردم در ساختمانی که پایان کار ندارد/ ساختمان باید مقاوم گردد

سکونت مردم در ساختمانی که پایان کار ندارد/ ساختمان باید مقاوم گردد

سکونت مردم در ساختمانی که پایان کار ندارد/ ساختمان باید مقاوم گردد ، ساختمان عدالت دو در اهواز نه پایان کار و نه تائیدیه نظام مهندسی دارد اما اکنون مردم در آن سکونت دارند

کد خبر: 010326001 تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۶ خرداد ۰۱ - ۳:۴۲ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، سکونت مردم در ساختمانی که پایان کار ندارد/ ساختمان باید مقاوم گردد ، ساختمان عدالت دو در اهواز نه پایان کار و نه تائیدیه نظام مهندسی دارد اما اکنون مردم در آن سکونت دارند

سکونت مردم در ساختمانی که پایان کار ندارد/ ساختمان باید مقاوم گردد

سکونت مردم در ساختمانی که پایان کار ندارد/ ساختمان باید مقاوم گردد
معاون امور عمرانی استاندار خوزستان بیان کرد:
سکونت مردم در ساختمانی که پایان کار ندارد/ ساختمان باید مقاوم گردد
معاون امور عمرانی استاندارخوزستان اظهار داشت: ساختمان عدالت دو در اهواز نه پایان کار و نه تائیدیه نظام مهندسی دارد اما اکنون مردم در آن سکونت دارند.
محمد خانچی در جلسه بررسی وضعیت ساختمان عدالت ۲ منطقه سیصد دستگاه اهواز گفت: ساختمان مورد نظر دارای دو طبقه زیر زمین و ۸ طبقه روی زمین و در مجموع ده طبقه است.
خانچی ادامه داد: این ساختمان از سال ۱۳۸۷ پروانه گرفت و تا سال نود و دو با بررسی‌ های انجام شده اکثر قسمت‌ های آن به اتمام رسید و بخش‌ های دیگر آن شامل نازک کاری، جان‌پناه‌ها، حفاظ و نرده، ایمن سازی راه پله‌ ها، انشعابات ایمن گاز و برق برای این ساختمان انجام نشده است و دارای تائیدیه از نظام مهندسی نیست و شهرداری برای آن پایان کار صادر نکرده است.
وی با بیان اینکه پایان کار ساختمان مجوز بهره‌برداری از یک بنای مسکونی است، گفت: به علت اینکه این ساختمان دارای پایان کار نیست شرایط لازم را برای بهره‌برداری نداشته و با بررسی‌ های انجام شده شهرداری نیز هیچگاه مجوز بهره‌برداری ساختمان را در طول این سال‌ ها صادر نکرده است.
معاون امور عمرانی استاندار خوزستان ادامه داد: در حال حاضر مشکلات بهره‌برداری ساختمان جدی است و نشت آب به زیر زمین آن باید متوقف گردد، هم‌چنین چاله آسانسور و نورگیرها برای جلوگیری از سقوط افراد ایمن‌سازی و پس از آن باید توسط یک شرکت واجد صلاحیت امکان و نحوه مقاوم سازی آن بررسی و سپس برای آن برنامه ریزی گردد.
وی افزود: اقداماتی که تاکنون انجام شده شامل، تشکیل جلسه ستاد بحران در فرمانداری اهواز و استانداری خوزستان و استعلام دستگاه قضا از راه و شهرسازی، شهرداری و نظام مهندسی درباره وضعیت ساختمان، بررسی‌ های کارشناسی توسط کارشناسان این دستگاه و ارزیابی وضعیت ساختمان است.
وی گفت: اقداماتی به سرعت انجام می‌ شود تا ساختمانی که قابلیت بهره‌برداری ندارد با یک شرایط امن و ایمن تبدیل و در آینده تحویل مردم شود و مالک نیز باید متعهد گردد و دستگاه‌ های قضائی نیز وی را ملزم به انجام این اقدامات خواهند کرد و مسئولان مربوطه بر کیفیت کار نظارت خواهند کرد.
در این جلسه هم‌چنین معاون امنیتی و انتظامی استاندار، رئیس سازمان نظام مهندسی خوزستان، رئیس سازمان مدیریت بحران خوزستان و برخی دیگر از مسئولین شهری و استانی حضور داشته و در مورد آخرین وضعیت این ساختمان گفت‌وگو کرده و راه‌کارهای رفع این مشکل را مورد بررسی قرار دادند.
در این جلسه هم‌چنین اسکان موقت ساکنان این ساختمان تا تعیین تکلیف شدن این موضوع مورد بحث قرار گرفت.
منبع” خبرگزاری مهر

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۲۶ خرداد ۰۱
66 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0