نظام مهندسی به وظایف خود درست عمل نمیکند چرا به کوتاهی نظام ‌مهندسی در ساختمان ‌سازی توجه نمی ‌شود؟

پرسش پژمانفر از وزیر راه و شهرسازی

در سوانح طبیعی که منجر به آسیب دیدن بناها و ساختمان ‌های اداری و مسکونی میشود، تنها به کوتاهی پیمان کاران و کارفرمایان رسیدگی میگردد.

کد خبر: 960922011 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ آذر ۹۶ - ۸:۳۶ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری اخبار مهندسی- مرجع اخبار نظام مهندسی کشور ، در سوانح طبیعی که منجر به آسیب دیدن بناها و ساختمان ‌های اداری و مسکونی میشود، تنها به کوتاهی پیمان کاران و کارفرمایان رسیدگی میگردد.پرسش پژمانفر از وزیر راه و شهرسازی

پرسش پژمانفر از وزیر راه و شهرسازی

پرسش پژمانفر از وزیر راه و شهرسازی

پرسش پژمانفر از وزیر راه و  شهرسازی

ساختمان‌ سازی و حواشی این صنعت پول‌ ساز در کشور ما بخصوص در سالهای اخیر، علاوه بر خبرساز بودن، حاشیه ‌سازی‌ های فراوانی داشته است.
این حواشی به‌ اندازه ‌ای بزرگ و مهم است که کوچک‌ ترین تغییر در نرخ مسکن و حتی احتمال تغییر آن، زندگی خانوارها را با چالش روبرو می ‌کند، ولی نکته مهم‌ تری که سال‌ هاست در باره آن سخن گفته می‌ شود و تا امروز راه بجایی نبرده، کیفی ‌سازی واحدهای مسکونی است.
نبود توجه و نظارت کافی در ساخت‌ و سازها بخصوص انبوه ‌سازی ‌ها آن جایی نمایان میگردد که زمین، تکانی به خود بدهد و ایستادگی ساختمان ‌ها را امتحان کند و می‌ شود آن چه نباشد بشود…!
بخشی از حوادثی که در مدت اخیر بویژه زمین ‌لرزه‌ های امسال رخ داد و سبب داغدار شدن ایران اسلامی شد، حاصل نقش ساختمان‌ های نا ایمن است که این اتفاق، به پرسش حجت‌الاسلام پژمانفر از وزیر راه و شهرسازی منجر گردید.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس در متن پرسش خود از عباس آخوندی به این نکته اشاره می ‌کند که در سوانح طبیعی که منجر به آسیب دیدن بناها و ساختمان‌ های اداری و مسکونی می‌ شود، تنها به کوتاهی پیمان کاران و کارفرمایان رسیدگی میگردد.

پرسش پژمانفر از وزیر راه و شهرسازی


پژمانفر با طرح این پرسش که چرا در این حوادث به سهم نظام ‌مهندسی و مهندس ناظر توجهی نمی‌ شود، آورده است: همان ‌طور که در حادثه زلزله اخیر کرمانشاه ملاحظه کردیم، کوتاهی پیمان کاران بخش عمرانی و هم چنین عدم نظارت صحیح بر اجرای قوانین نظام ‌مهندسی، سبب تشدید اثرات مخرب شده است.
وی از وزیر راه و شهرسازی می‌ خواهد توضیح دهد که چرا عموماً از کنار کوتاهی مهندسان ناظر و سازمان نظام ‌مهندسی به ‌سادگی عبور می ‌شود و اقدامی جهت برخورد با خاطیان و جلوگیری از تکرار این‌ گونه کاستی ‌ها صورت نمی ‌گیرد؟
منبع : خبرگزاری فارس

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

پاسخ تشریحی آزمون نظام مهندسی شهریور ۹۵

مهندسین نیوز
۲۲ آذر ۹۶
351 بازدید
امتیاز به این خبر:
0 0