ساماندهی مجریان برای کیفیت‌بخشی به ساختمان‌سازی در استان زنجان ساماندهی مجریان برای کیفیت‌بخشی به ساختمان‌سازی در استان زنجان

ساماندهی مجریان برای کیفیت‌بخشی به ساختمان‌سازی در استان زنجان

ساماندهی مجریان برای کیفیت‌بخشی به ساختمان‌سازی در استان زنجان ، تفاهم‌نامه مشترک ساماندهی و رتبه‌بندی مجریان تأسیسات مکانیکی ساختمان و راه‌اندازی سامانه یک‌پارچه ‌سازی سیستم نظام‌یار منعقد شد

کد خبر: 000312001 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ خرداد ۰۰ - ۹:۵۷ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، ساماندهی مجریان برای کیفیت‌بخشی به ساختمان‌سازی در استان زنجان ، تفاهم‌نامه مشترک ساماندهی و رتبه‌بندی مجریان تأسیسات مکانیکی ساختمان و راه‌اندازی سامانه یک‌پارچه ‌سازی سیستم نظام‌یار منعقد شد

ساماندهی مجریان برای کیفیت‌بخشی به ساختمان‌سازی در استان زنجان

ساماندهی مجریان برای کیفیت‌بخشی به ساختمان‌سازی در استان زنجان
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان بیان کرد: مجریان تاسیسات مکانیکی ساختمان به منظور کیفیت‌بخشی به اجرای پروژه‌ها ساماندهی می ‌گردد.
حسن مجتبی‌زاده در آیین انعقاد تفاهم‌نامه مشترک ساماندهی و رتبه‌بندی مجریان تأسیسات مکانیکی ساختمان و راه‌اندازی سامانه یک‌پارچه ‌سازی سیستم نظام‌یار، گفت: به دنبال تجربه موفق در بحث ساماندهی مجریان گاز در سال ‌های قبل که منجر به تعریف مسئولیت برای مجریان ذی‌صلاح، ارائه خدمات مطلوب‌تر و کاهش تخلفات شد، بر آن شدیم تا این رویکرد را به سایر بخش‌ های مرتبط با صنعت ساختمان تعمیم دهیم.
مجتبی زاده با اشاره به اینکه سال گذشته نیز تفاهم‌نامه ساماندهی مجریان تاسیسات الکتریکی بین نظام مهندسی ساختمان استان زنجان، اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان و اتحادیه الکتریک‌فروشان و سیم‌کشان استان زنجان منعقد گردید، ادامه داد: اجرای این تفاهم‌نامه از ابتدای سال‌جاری آغاز شده که در آن با ارائه آموزش از طریق فنی و حرفه‌ای و ارائه گواهی‌نامه و سطح‌بندی مجریان، مجری مربوطه به گروه ساختمانی مورد نظر معرفی می ‌گردد.
وی افزود: انعقاد تفاهم‌نامه ساماندهی و رتبه‌بندی مجریان تأسیسات مکانیکی ساختمان نیز گامی در راستای اجرای صحیح مبحث ۱۴ مقررات ملی ساختمان (تاسیسات مکانیکی) و مبحث ۱۶ (تاسیسات بهداشتی) است تا شاهد ارتقای کیفیت خدمات و سیستم‌های تاسیساتی ساختمان باشیم. بر این اساس مجریان، ساماندهی، تعیین صلاحیت و رتبه‌بندی می ‌شوند و فعالیت مجریان طبق صلاحیت تعیین شده انجام می ‌شود و بانک اطلاعلاتی مجریان در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان، ارتقای توانمندی‌ها و کیفیت خدمات ارائه شده توسط مجریان تاسیسات مکانیکی، ارتقای کیفیت سیستم‌ های تاسیسات مکانیکی، فعالیت مجریان مطابق صلاحیت تعیین شده، جلوگیری از ادامه فعالیت مجریان فاقد صلاحیت و ناقض تعهدات، اختصاص کد مجری‌گری به فعالان در زمینه تاسیسات مکانیکی و امکان برگزاری دوره‌های آموزشی برای ارتقای سطح کیفی سیستم‌ های مکانیکی را از مزایای این تفاهم‌نامه برشمرد.
وی، از راه‌اندازی سامانه یکپارچه‌سازی ثبت خدمات مهندسی در سیستم نظام‌یار خبر داد و افزود: در سال‌های گذشته سه شهر ابهر، خرم‌دره و خدابنده به این سامانه متصل بودند و امروز شانزده شهر دیگر استان شامل گرماب، سهرود، سجاس، حلب، ایجرود، صائین‌قلعه، هیدج، سلطانیه، آببر، درام، چورزق، گیلوان، نیک‌پی، ماه‌نشان و نوربهار به این سامانه متصل می‌شود و همه ارجاعات از طریق آن انجام خواهد شد که منتج به ارتقای کیفت خدمات مهندسی می‌ شود.
مجتبی زاده گفت: سامانه نظام‌یار در راستای شفاف‌سازی و ارائه خدمات دولت الکترونیک طراحی شده و ثبت همه مکاتبات در سیستم نظام مهندسی ساختمان و شهرداری از طریق آن انجام خواهد شد. راه‌اندازی ارتباط الکترونیکی شهرداری زنجان با سازمان نظام مهندسی ساختمان، دست دلالان را کوتاه و از اعمال سلیقه و تخلفات اداری جلوگیری می‌ کند. ارسال بموقع گزارش مهندسان ناظر بدون مراجعه حضوری به شهرداری، ثبت مدارک پروژه، اطلاعات فنی ساختمان، بارگذاری کروکی و نقشه‌ها، صدور پروانه و سایر موارد، از دیگر مزایای این سامانه است.
وی به رونمایی از کتاب طراحی و اجرای پله‌برقی به تألیف کریم میرزاپور، اشاره و تصریح کرد: مجموعه داستان‌ های مختلف در ارتباط با مقررات ملی ساختمان، از دیگر فعالیت‌ های سازمان نظام مهندسی ساختمان استان برای ایجاد فرهنگ‌سازی در خانواده است که مولف در این مجموعه در هر داستان یکی از مقررات ملی ساختمان و نمونه‌ای از نتایج رعایت نکردن استانداردهای ساختمان اداری یا مسکونی را به شکل نمایشی به بحث گذاشته است.
منبع: ایسنا

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱۲ خرداد ۰۰
110 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0