کاهش نقش دولت در سازمان نظام مهندسی کشاورزی ریاست سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور

نود و نه درصد بهره برداران بخش کشاورزی تحصیلات دانشگاهی ندارند

ریاست سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با عنوان این که بیش از 4 میلیون بهره بردار بخش کشاورزی در این حوزه فعالیت میکنند، بیان کرد: نود و نه درصد کشاورزان تحصیلات دانشگاهی ندارند.

کد خبر: 961209002 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۹ اسفند ۹۶ - ۸:۳۸ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز-مرجع اخبار نظام مهندسی کشور ،  ریاست سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با عنوان این که بیش از ۴ میلیون بهره بردار بخش کشاورزی در این حوزه فعالیت میکنند، بیان کرد: نود و نه درصد کشاورزان تحصیلات دانشگاهی ندارند.

نود و نه درصد بهره برداران بخش کشاورزی تحصیلات دانشگاهی ندارند

نود و نه درصد بهره برداران بخش کشاورزی تحصیلات دانشگاهی ندارند

نود و نه درصد بهره برداران بخش کشاورزی تحصیلات دانشگاهی ندارند

احمد کبیری روز سه شنبه در گردهمایی روز مهندس در خراسان شمالی، گفت: تنها کم تر از یک درصد بهره برداران بخش کشاورزی کشور تحصیلات دانشگاهی مرتبط دارند.
کبیری ادامه داد: یکی از مشکلات موجود در عرصه کشاورزی و آموزش، ضعف سیستم دانشگاهی رشته های کشاورزی است که دانشجویان بعد از دانش آموخته شدن و کسب مهارت ورود بعرصه کشاورزی را ندارند.
کبیری افزود: ناچار هستیم کشاورزی را با عنصر دانش به پیش برده و برای افزایش بهره وری از مهندسان کشاورزی در کنار کشاورزان زحمت کش استفاده کرد.
وی اظهار داشت: هدف اصلی سازمان نظام مهندسی کشاورزی، ساماندهی نیروی متخصص کشاورزی است که نیروهای دانش آموخته رشته های کشاورزی در یک فرایند برنامه ریزی شده برای اشتغال در بخشهای مختلف کشاورزی بکار گمارده گردند.
رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با اشاره به گرداوری نظام جامع دام پروری، قانون افزایش بهره وری کشاورزی در کشور تصریح کرد: با وجود جمعیت قابل توجه بهره بردار در این بخش باید دانش کشاورزی را بسمت واحدهای بهره برداری سوق دهیم.
کبیری ادامه داد: هفتاد درصد دانش آموخته های بخش کشاورزی جویای کار هستند و باید فضا را برای ورود آن ها به بازار کار مهیا کرد.
وی با تاکید بر این که سازمان نظام مهندسی کشاورزی بیش از دویست و سی هزار عضو دارد یاد آور شد: از این میزان فعال بخش کشاورزی هفده درصد در بخش خصوصی و سیزده درصد در بخش دولتی مشغول بکار هستند.
وی افزود: بر این باور هستیم که دولت توان جذب این تعداد نیروی جویای کار را ندارد ولی میتواند با حمایت حداقلی از دانش آموختگان جویای کار برای بحث آموزش مهارتی میتواند آن ها را وارد عرصه کار کند.

نود و نه درصد بهره برداران بخش کشاورزی تحصیلات دانشگاهی ندارند

کبیری با عنوان این که باید بهره برداران بخش کشاورزی به دانش آموخته های مرتبط با این حوزه اعتماد داشته باشند، ابراز کرد: در حال حاضر نخستین مانع فعالیت دانش آموخته ها نبود اعتماد از سوی کشاورزان است که باید سعی کنیم این امر بدست آید.
رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور تصریح کرد: در حال حاضر به کشاورزان باید توصیه کنیم تا از خدمات مهندسین و کارشناسان در حوزه کشاورزی استفاده کنند چرا که با استفاده از دانش بهره برداری را افزایش خواهند دهند و لطمه ای هم به تولید آنها وارد نمیشود حتی این امر را باید برای آنها تضمین کنیم تا با خیال راحت از دانش جوانان دانش آموخته استفاده کنند.
کبیری با عنوان این که دانش آموخته های بخش کشاورزی باید کار را آسان تر و هزینه ها را تولید را پایین بیاورند، بیان داشت: باید تلاش گردد این اطمینان از طرف کشاورزان بدست آید.
در این مراسم از تعدادی از مهندسان و کارشناسان بخش کشاورزی استان خراسان شمالی در حوزه های مختلف تقدیر به عمل آمد.
این مراسم با حضور مسئولان کشوری، استانی و دانش آموخته های بخش کشاورزی در سالن هتل داریوش برگزار گردید.

منبع : ایرنا

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

جزوه آزمون نظام مهندسی معماری

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۹ اسفند ۹۶
270 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0