محمدرضا تفتی جواهری: مهندسین فوق العاده موفق، هرگز آسان موفق نشدند محمدرضا تفتی جواهری: مهندسین فوق العاده موفق، هرگز آسان موفق نشدند

محمدرضا تفتی جواهری: مهندسین فوق العاده موفق، هرگز آسان موفق نشدند

محمدرضا تفتی جواهری: مهندسین فوق العاده موفق، هرگز آسان موفق نشدند ، هیچ گاه با یک فکر نمی‌توان ساختمان‌ هایی خلق کرد که در تاریخ ماندگار باشد

کد خبر: 011214001 تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۴ اسفند ۰۱ - ۷:۳۱ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، محمدرضا تفتی جواهری: مهندسین فوق العاده موفق، هرگز آسان موفق نشدند ، هیچ گاه با یک فکر نمی‌توان ساختمان‌ هایی خلق کرد که در تاریخ ماندگار باشد

محمدرضا تفتی جواهری: مهندسین فوق العاده موفق، هرگز آسان موفق نشدند

محمدرضا تفتی جواهری: مهندسین فوق العاده موفق، هرگز آسان موفق نشدند
مهندسین فوق العاده موفق، هرگز آسان موفق نشدند
محمدرضا جواهری تفتی مدیرعامل گروه سرمایه گذاری مسکن در سخنان خود در مراسم گرامی‌داشت روزمهندسی بیان کرد: روز مهندسی روز تجلیل از با استعدادترین و باهوش ترین افراد جامعه و روز پاسداشت خودباوری، خلاقیت و اخلاق حرفه ای است.
جواهری تفتی با تبریک اعیاد شعبانیه با اشاره به اینکه مهندسین فوق العاده موفق، هرگز آسان موفق نشدند اظهار داشت: تار و پود مهندسی با اخلاق حرفه ای گره خورده و همانطور که هر ساختمان مستحکم نیاز به پی مستحکمی دارد، حرفه مهندسی نیز با کار گروهی مستحکم می‌شود.
وی ادامه داد: هیچ گاه با یک فکر نمی‌توان ساختمان‌ هایی خلق کرد که در تاریخ ماندگار باشد و همین‌طور استحکام، تنها رکن اصلی ساختمان نیست بلکه، ساختمان بجز استحکام، برای ساکنین خود باید آرامش را هم به بار آورد و این آرامش نیازمند استفاده از فناوری و دانش روز دنیا می‌باشد و از لازمه‌های مهندس نیز، به روز بودن برای پاسخگویی به چالش‌ های روز است.
وی افزود: تمام آثار ماندگار در تاریخ توسط جمعی از مهندسین طراحی و ساخته شده و این مهم، میسر نمی‌ گردد، بلکه با ارتباط موثر بین مهندسین و داشتن مهارت های ارتباطی و بدین جهت، ساختمان‌ های یک شهر، مانند شناسنامه و هویت آن شهر هستند و مهندسان برای تعریف آن ها از اِلمان های مختلفی استفاده کرده اند.
سرپرست سابق سازمان نظام مهندسی کشور، با اشاره به استفاده از اِلمانهای فرهنگی و تاریخی گفت توجه به جزئیات و ترکیبات استفاده شده در هر ساختمان از نظر روانشناختی و جامعه شناسی می تواند آثارمختلفی بر مردم آن منطقه داشته باشد.
وی در خاتمه از خدمات مهندسین توانمند در ساخت پروژه‌های ماندگار شرکت‌ های تابعه گروه سرمایه گذاری در سراسر کشور تقدیر کرد.
لازم به ذکر است مراسم گرامی‌داشت روزمهندسی با حضور سرپرست بانک مسکن، پرفسور هرمز فامیلی و جمعی از مدیران گروه سرمایه گذاری مسکن از سراسر کشور بعنوان یکی از بزرگترین شرکتهای انبوه ساز کشور برگزار شد.
منبع: ساختمان آنلاین

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱۴ اسفند ۰۱
67 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0