وزیر جهاد کشاورزی: سه سال دیگر در تولید کود پتاسه خودکفا می‌شویم وزیر جهاد کشاورزی: سه سال دیگر در تولید کود پتاسه خودکفا می‌شویم

وزیر جهاد کشاورزی: سه سال دیگر در تولید کود پتاسه خودکفا می‌شویم

وزیر جهاد کشاورزی: سه سال دیگر در تولید کود پتاسه خودکفا می‌شویم ، در طرح ملی جهش تولید در دیمزارهای کشور ریل‌گذاری مناسبی انجام شده است و باید از این طرح موفق الگوبرداری گردد

کد خبر: 020630001 تاریخ انتشار: پنج شنبه ۳۰ شهریور ۰۲ - ۴:۳۷ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، وزیر جهاد کشاورزی: سه سال دیگر در تولید کود پتاسه خودکفا می‌شویم ، در طرح ملی جهش تولید در دیمزارهای کشور ریل‌گذاری مناسبی انجام شده است و باید از این طرح موفق الگوبرداری گردد

وزیر جهاد کشاورزی: سه سال دیگر در تولید کود پتاسه خودکفا می‌شویم

وزیر جهاد کشاورزی: سه سال دیگر در تولید کود پتاسه خودکفا می‌شویم

وزیر جهاد کشاورزی: سه سال دیگر در تولید کود پتاسه خودکفا می‌شویم / نیازمند همکاری سایر بخش‌ها هستیم
وزیر جهاد کشاورزی ضمن اعلام تفاهم ۳ جانبه با ستاد اجرایی فرمان امام( ره) و نظام مهندسی کشاورزی برای جهش تولید در دیمزاها برای سال زراعی جدید از برنامه این وزارتخانه برای خودکفایی ایران در تولید کود پتاسه طی سه سال آینده خبر داد.
محمدعلی نیکبخت در نشست طرح ملی جهش تولید در دیمزارهای کشور که با حضور معاون ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و مسوول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور برگزار گردید، اظهار داشت:‌ در طرح ملی جهش تولید در دیمزارهای کشور ریل‌گذاری مناسبی انجام شده است و باید از این طرح موفق الگوبرداری گردد.
نیکبخت، افزایش بهره‌وری را یکی از مباحث مهم حوزه کشاورزی دانست و ادامه داد: طرح کشت در دیمزارها یکی از راه‌های دستیابی به افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی است.
وی با بیان این که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در عرصه و میدان حضور دارد و در حل بسیاری از مشکلات کشور نقش آفرینی می‌کند،‌ افزود: طرح ملی جهش تولید در دیمزارها با حمایت‌های این ستاد توانسته است نقش مهمی در تولید گندم در سال زراعی جاری ایفا کند.
وزیر جهاد کشاورزی از برنامه وزارت جهاد کشاورزی برای خودکفایی ایران در تولید کود پتاسه طی سه سال آینده خبر داد و گفت: با توجه به لزوم تامین نهاده‌های تولید نظیر کود و بذر نیازمند همکاری سایر بخش‌ها هستیم.
لازم به ذکر است؛ در این نشست، تفاهم‌نامه‌ سه‌جانبه‌ای میان معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور و شرکت گسترش توسعه‌گری پردیس به نمایندگی از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، جهت معرفی کارشناسان بخش کشاورزی به عنوان مشاور و ناظر در «طرح جهش تولید در دیمزارهای کشور» به امضا رسید.
منبع: قدس

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۳۰ شهریور ۰۲
1182 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0