فعالیت ژئوتوریسم معدن و جلودار بودن این طرح در کرمان در سطح کشور فعالیت ژئوتوریسم معدن و جلودار بودن این طرح در کرمان در سطح کشور

فعالیت ژئوتوریسم معدن و جلودار بودن این طرح در کرمان در سطح کشور

فعالیت ژئوتوریسم معدن و جلودار بودن این طرح در کرمان در سطح کشور ،شده است. ژئوتوریسم دره راگه رفسنجان به طول چندین کیلومتر و عمق صد متر بعنوان جاذبه طبیعی شگفت انگیز در وسط کویر است

کد خبر: 990402006 تاریخ انتشار: دوشنبه ۲ تیر ۹۹ - ۱۱:۲۷ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، فعالیت ژئوتوریسم معدن و جلودار بودن این طرح در کرمان در سطح کشور ،شده است. ژئوتوریسم دره راگه رفسنجان به طول چندین کیلومتر و عمق صد متر بعنوان جاذبه طبیعی شگفت انگیز در وسط کویر است

فعالیت ژئوتوریسم معدن و جلودار بودن این طرح در کرمان در سطح کشور

فعالیت ژئوتوریسم معدن و جلودار بودن این طرح در کرمان در سطح کشور

ژئوتوریسم معدن در کرمان فعال می‌ گردد

ریاست سازمان نظام مهندسی معدن استان کرمان بیان کرد: این سازمان در حوزه ژئوتوریسم معدن فعال می‌ شود و جلودار اجرای این طرح در سطح کشور شده است.

منوچهر رخ در همایش روسای سازمان‌های نظام مهندسی معدن منطقه ۵ و شش کشور در محل سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمان گفت: منطقه وسیع در بم، تپه های روان ماسه بادی جهت اسکی خشک و منطقه میمند با تاریخ چند هزار ساله مانند خانه های حجاری شده تبریز و غار تورنگ است و در کویر ترکیبات مختلف زمین شناسی با رنگهای متنوع انسان را به تعجب وادار میکند لذا استان کرمان در ژئوتوریسم بهترین و حرف بسیاری برای گفتن دارد.

رخ ادامه داد: یکی از جاذبه های ژئوتوریسم و مناطق منحصر به فرد دنیا کلوتهای شهداد با وسعت بسیار گسترده در دنیا مقام نخست و منطقه گندم بریان بعنوان گرمترین نقطه دنیا محسوب می گردد که در نزدیکی این منطقه قرار دارد و ژئوتوریسم دره راگه رفسنجان به طول چندین کیلومتر و عمق صد متر بعنوان جاذبه طبیعی شگفت انگیز در وسط کویر است.

وی ادامه داد: استان کرمان بعنوان پهناورترین استان کشور و بهشت معادن ایران محسوب می گردد که طبق اعلام شورای عالی معادن سال هفتاد و دو تعدادی از معادن بزرگ کشور را نام بردند و بجز یک معدن سرب و روی در استان زنجان، تمامی معادن بزرگ در کرمان جای گرفته‌اند.

رییس سازمان نظام مهندسی معدن استان کرمان گفت: یکی از این معادن بزرگ کشور، معدن مس سرچشمه است که با توجه به کشف ذخیره دو میلیارد و ششصد میلیون تن که اخیرا به این معدن اضافه شد که ذخایر این معدن به حدود ۴ میلیارد تن رسیده و هم‌چنین معادن میدوک، خاتون آباد، ایجو جزو معادن بزرگ مس ایران بشمار میروند.

وی تصریح کرد: هم‌چنین ۷ معدن بزرگ در منطقه گل گهر داریم که هر کدام چندین معدن بزرگ هستند که فقط معدن شماره سه بالغ بر هفتصد میلیون تن ذخیره دارد.

رخ افزود: معادن تیتانیوم کهنوج، معدن سنگ مادر آبرخ، معادن کرومیت فاریاب و اسفندقه در کشور بزرگ‌ترین هستند و علاوه بر معادن مس، آهن و کرومیت در مورد معادن خاکهای صنعتی، منگنز، سرب و روی بعنوان بهترین معادن کشور و حرف در دنیا برای گفتن داریم.

وی تصریح کرد: معادن این استان به عنوان قطب فراوری صنعتی، در آینده نزدیک حرف برای گفتن دارند و سنگ های معدنی و چینی استان کرمان بخصوص در منطقه جنوب حرفهای زیادی وجود دارد که نشان می دهد استان کرمان بهشت معادن ایران با ظرفیت بالای معدنی است.

رخ گفت: سازمان نظام مهندسی کرمان بالغ بر چهار هزار نفر عضو دارد که نهصد و ده نفر از آنان به ترتیب در حوزه های زمین شناسی، معدن، متالوژی و نقشه برداری فعال هستند.

وی افزود: سیزده هزار و نهصد و بیست و چهار نفر ساعت در سی و سه دوره تخصصی در سطح کارشناسی و کارگری آموزش ارائه کردیم که این آموزشها در دورترین معادن استان کرمان نیز ارائه شده که برآیند آن حوادث معادن را کاهش داده است.

رییس سازمان نظام مهندسی معدن استان کرمان گفت: هم‌چنین تعداد سیصد و شصت و هفت گواهی تایید صلاحیت فنی و مالی در سال گذشته صادر شده است

منبع: ایرنا

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۲ تیر ۹۹
52 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0