مهدی روانشادنیا: کم‌تر به ضد حریق بودن نمای ساختمان توجه می‌گردد مهدی روانشادنیا: کم‌تر به ضد حریق بودن نمای ساختمان توجه می‌گردد

مهدی روانشادنیا: کم‌تر به ضد حریق بودن نمای ساختمان توجه می‌گردد

مهدی روانشادنیا: کم‌تر به ضد حریق بودن نمای ساختمان توجه می‌گردد ، استفاده از کامپوزیت برای نمای ساختمان نمای کامپوزیت در یک دوره‌ای در کشور مد و مرسوم شده است

کد خبر: 021114003 تاریخ انتشار: شنبه ۱۴ بهمن ۰۲ - ۱:۳۹ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، مهدی روانشادنیا: کم‌تر به ضد حریق بودن نمای ساختمان توجه می‌گردد ، استفاده از کامپوزیت برای نمای ساختمان نمای کامپوزیت در یک دوره‌ای در کشور مد و مرسوم شده است

مهدی روانشادنیا: کم‌تر به ضد حریق بودن نمای ساختمان توجه می‌گردد

مهدی روانشادنیا: کم‌تر به ضد حریق بودن نمای ساختمان توجه می‌گردد
کم‌تر به ضد حریق بودن نمای ساختمان توجه می‌گردد
عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران بیان کرد: در شهرداری نمای ساختمان از جنبه معماری مورد توجه قرار می‌گیرد و بحث مقاومت نمای ساختمان در برابر حریق کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.
مهدی روانشادنیا ادامه داد: استفاده از کامپوزیت برای نمای ساختمان نمای کامپوزیت در یک دوره‌ای در کشور مد و به استفاده در ساختمان‌های اداری و سایر ساختمان‌ها تسری پیدا کرد. حدود دو دهه استفاده از این نما در کشور مرسوم بود.
روانشادنیا تصریح کرد: به علت مشکلات متعدد کامپوزیت استفاده از آن در سال‌های اخیر بسیار محدود شده است. در سال‌های اخیر بر اساس مبحث سوم مقررات ملی ساختمان در بخش نما ملاحظاتی در نظر گرفته شده است و هم‌چنین در ماده ۲۴ مقررات ملی ساختمان‌ها ارزیابی و بهسازی ساختمان‌ها نیز مطرح شده است.
عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران افزود: در شهرداری نمای ساختمان از جنبه معماری مورد توجه قرار می‌گیرد و بحث مقاومت نمای ساختمان در برابر حریق کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.
وی گفت: براساس ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، به ضرورت رفع خطر از برخی موضوعات خطرناک و خطرخیز در ساختمان‌ها از جمله رفع احتمال حریق تاکید شده است. این اماکن در صورت رفع خطر باید پلمب شوند.
منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱۴ بهمن ۰۲
381 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0