ديدار رييس سازمان نظام مهندسي ساختمان استان لرستان با شهردار نورآباد ديدار رييس سازمان نظام مهندسي ساختمان استان لرستان با شهردار نورآباد

ديدار رييس سازمان نظام مهندسي ساختمان استان لرستان با شهردار نورآباد

ديدار رييس سازمان نظام مهندسي ساختمان استان لرستان با شهردار نورآباد ، صورت گرفت. آریان مهر،  فرصتها و پتانسيل ‌هاي فراوان همکاري شهرداري و سازمان نظام مهندسي را برشمرد

کد خبر: 010313009 تاریخ انتشار: جمعه ۱۳ خرداد ۰۱ - ۶:۴۴ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، ديدار رييس سازمان نظام مهندسي ساختمان استان لرستان با شهردار نورآباد ، صورت گرفت. آریان مهر،  فرصتها و پتانسيل ‌هاي فراوان همکاري شهرداري و سازمان نظام مهندسي را برشمرد

ديدار رييس سازمان نظام مهندسي ساختمان استان لرستان با شهردار نورآباد

ديدار رييس سازمان نظام مهندسي ساختمان استان لرستان با شهردار نورآباد
روز ۲دشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۹، رئيس سازمان علی‌رضا آریان مهر به اتفاق باقری نایب رییس دوم سازمان، صحراکار دبیر هیات مدیره سازمان و جی افرام عضو هیات مدیره و شواری مرکزی جهت هماهنگی و وحدت رویه اجرای مقررات ملی با خاص امیری شهردار نوراباد، رحیمی معاونت معماري و شهرسازي شهرداري و کاظمي عضو شورای شهر نورآباد ديدار کردند.
آریان‌مهر در ابتدا ضمن ابراز خوشنودي از نشست مشترک و اراده سازمان در تحقق اهداف قانوني ناظر بر ساخت و ساز، وظايف سازماني را بیان و ابراز اميدواري نمود که با همکاري و تعامل سازمان با مجموعه مديريت شهرداري، امکان ارائه خدمات مهندسي به اعضاي محترم سازمان و شهروندان شريف شهر نوراباد هر چه بيشتر فراهم شده و در فضاي مثبت همکاري و شرايط سازنده در امر ارتقا کيفيت ساختمانهاي شهري در جهت خوب ساختن و حفظ منافع شهر و شهروندان سعي لازم بعمل آيد.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمام لرستان، ضمن برشمردن فرصتها و پتانسيل ‌هاي فراوان همکاري شهرداري و سازمان نظام مهندسي، تحقق افزايش کيفيت ساخت و ساز در شهر نوراباد را در گرو تعامل شهرداري و نظام مهندسي دانست.
آریان مهر، محورهای این دیدار و موارد درخواستی را در موارد ذیل برشمرد
۱- ایجاد ارتباط الکترونیکی بین سازمان و شهرداری در ارایه خدمات تحت وب
۲- حل معضل پدیده موسوم به ۲ نقشه ای در ساخت وسازهای شهری
۳-معضل ساخت وسازهای غیر مجاز بخصوص در زمینها وساختمانهای تا ۱۰۰ متر در شهر نورآباد
۴-اهمیت به متن گزارشات مرحله ای ارسال شده توسط مهندسین ناظر به شهرداری
در ادامه رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمام لرستان گفت: تعامل نظام مهندسي و شهرداري موجب و منشا برکات فراواني براي شهروندان و در نهايت داشتن شهري مستحکم تر، زيباتر و ساخته شده طبق اصول و مقررات ملی ساختمان خواهد بود.
هم‌چنین در این جلسه اعضای هیات مدیره نظام مهندسی به بیان دیدگاهها و نظرات خود درقالب محورهای گفتگو پرداختند.
در ادامه این دیدار شهردار نورآباد خاص امیری اعلام آمادگی خود را جهت برقراری ارتباط الکترونیکی شهرداری با سازمان نظام مهندسی ساختمان و تسریع فرآیند صدور پروانه، صدور نقشه، اهمیت به گزارشات ارسالی از مهندسین ناظر و هم‌چنین پایانکار را ابراز نمودند.
وی ضمن اشاره به غير دولتي بودن سازمان با وظايف بعضا حاکميتي آن اشاره نموده و بیان کرد: مسئوليت مهم و سنگيني بر عهده سازمان نظام مهندسي ساختمان است.
شهردار نورآباد، برنامه هاي خود را مرتبط با نظام مهندسي دانسته و بر لزوم همکاري با استفاده از پتانسیلهاي في مابين در جهت خدمت به مردم تأکيد کرد.
در خاتمه مقرر گردید تا شهرداری جهت برقراری ارتباط الکترونیکی با سازمان، پی‌گیر خرید نرم افزار تحت وب با توجه به موضوعات جاری بین شهرداری و سازمان نظام مهندسی ساختمان اقدام کند و در جلسه آینده تفاهم نامه بین دو دستگاه برای برپایی این امر مهم به امضا برسد.
منبع: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان لرستان

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱۳ خرداد ۰۱
70 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0