نشست هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با رئیس کل دادگستری یزد نشست هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با رئیس کل دادگستری یزد

نشست هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با رئیس کل دادگستری یزد

نشست هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با رئیس کل دادگستری یزد ، برگزار شد. دانش فنی و تخصصی نظام مهندسی ساختمان باید در خدمت مردم باشد

کد خبر: 001025004 تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ دی ۰۰ - ۹:۰۸ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، نشست هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با رئیس کل دادگستری یزد ، برگزار شد. دانش فنی و تخصصی نظام مهندسی ساختمان باید در خدمت مردم باشد

نشست هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با رئیس کل دادگستری یزد

نشست هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با رئیس کل دادگستری یزد
دانش فنی و تخصصی مهندسان باید در خدمت مردم باشد
رئیس کل دادگستری استان یزد، صداقت، امانت، درستی و دلسوزی جامعه مهندسان را زمینه‌ساز جلب اعتماد مردم دانست و افزود: دانش فنی و تخصصی نظام مهندسی ساختمان باید در خدمت مردم باشد.
نشست هیئت مدیره نظام مهندسی با رئیس کل دادگستری یزد، غلامعلی دهشیری، رئیس کل دادگستری استان یزد، ببست و سوم دی ماه در نشست با هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی یزد، گفت: تا زمانی که رابطه مردم و نظام مهندسی تنها خلاصه در رابطه مالی و اخذ امضا بدون دریافت خدمات هماهنگ باشد، موجب اعتبارزایی برای نظام مهندسی نشده و اطمینان مردم به این سازمان تقویت نخواهد شد.
وی ضمن تبریک به هیئت مدیره جدید سازمان نظام مهندسی یزد، اظهار داشت: هیئت مدیره جدید می‌تواند با فکری نو، اندیشه‌ای جدید و افق دید بلند، جایگاه و اعتبار این سازمان را ارتقا بخشد.
وی، ایده تسهیل و تسریع فرایند صدور پروانه از سوی هیئت مدیره جدید را به فال نیک گرفت و ادامه داد: تنها با امور سلبی نمی‌توان برنامه‌ها و اهداف سازمان را پیش برد بلکه باید با برنامه‌های ایجابی در کنار مردم ایستاد و خدمت کرد.
رئیس کل دادگستری استان یزد، رعایت مقررات ملی ساختمان‌سازی را الزامی دانست و افزود: عدم رعایت الزامات این حوزه، آسیب‌های جبران ناپذیری را در حوزه‌های مختلف به دنبال خواهد داشت.
وی، صداقت، امانت، درستی و دلسوزی جامعه مهندسان برای مردم را زمینه‌ساز جلب اعتماد مردم دانست و افزود: اگر رابطه بین مالک و مهندس منحصر به مسئله مالی نباشد و صداقت و دلسوزی در این ارتباط حکمفرما شود، بدون شک در استفاده از دانش و تخصص فنی این قشر از سوی مردم اثرگذار خواهد بود.
رئیس کل دادگستری استان یزد افزود: تمام مراحل ساخت و ساز، نیازمند حضور مهندسان در رشته ‌های مختلف است اما اینکه مردم با نظام مهندسی تنها به اخذ امضا بسنده می‌کنند و خدمات مهندسی را از جای دیگر تأمین می‌ کنند، موضوعی است که نیاز به آسیب شناسی دارد.
دهشیری از آمادگی دستگاه قضایی استان جهت استفاده از ظرفیت سازمان و هم چنین، آموزش به سازمان نظام مهندسی خبر داد و افزود: معاونت اجتماعی و پیش‌گیری از وقوع جرم دادگستری، معاونت منابع انسانی و معاونت توسعه حل اختلاف آمادگی دارند در زمینه مختلف در کنار سازمان نظام مهندسی برای تسریع و تسهیل خدمات به مردم باشند.
دهشیری بر استفاده از ظرفیت رسانه و بهره‌گیری از قالب هنر برای تبیین نقش و جایگاه سازمان نظام مهندسی تأکید کرد و افزود: برای شناساندن نقش و جایگاه اثرگذار سازمان نظام مهندسی باید از ظرفیت‌های مختلف برای ارتباط با مردم استفاده کرد.
یادآور می‌شود در این نشست، مجتبی فرهمند، رئیس سازمان نظام مهندسی استان یزد به ارائه گزارشی از برنامه‌ها و اهداف این سازمان پرداخت.
منبع: خبرگزاری بین المللی قرآن

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۲۵ دی ۰۰
170 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0