بسیاری از تحصیل کردگان صنعت نساجی برای جذب بلاتکلیف هستند بسیاری از تحصیل کردگان صنعت نساجی برای جذب بلاتکلیف هستند

بسیاری از تحصیل کردگان صنعت نساجی برای جذب بلاتکلیف هستند

بسیاری از تحصیل کردگان صنعت نساجی برای جذب بلاتکلیف هستند ، با تشکیل نظام مهندسی نساجی بستر برای ارتباط نزدیک و پیوند دانشجویان نساجی با این صنعت مهیا می‌ گردد

کد خبر: 010318002 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۸ خرداد ۰۱ - ۴:۵۷ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، بسیاری از تحصیل کردگان صنعت نساجی برای جذب بلاتکلیف هستند ، با تشکیل نظام مهندسی نساجی بستر برای ارتباط نزدیک و پیوند دانشجویان نساجی با این صنعت مهیا می‌ گردد

بسیاری از تحصیل کردگان صنعت نساجی برای جذب بلاتکلیف هستند

بسیاری از تحصیل کردگان صنعت نساجی برای جذب بلاتکلیف هستند
رئیس انجمن صنایع همگن نساجی، پوشاک و چرم البرز با اشاره به ظرفیت کشور در حوزه پوشاک بیان کرد: بسیاری از تحصیلکردگان صنعت نساجی بلاتکلیف هستند.
یدالله مالمیر در هفدهمین نشست هم اندیشی اعضای دبیرخانه مشترک تشکل ‌های نساجی و پوشاک سراسر کشور که در کرج برگزار گردید، گفت: با تشکیل نظام مهندسی نساجی بستر برای ارتباط نزدیک و پیوند دانشجویان نساجی با این صنعت مهیا می‌ گردد.
مالمیر ادامه داد: امروز بسیاری از نیروهای تحصیلکرده جوان رشته‌ های مرتبط با نساجی برای جذب در این صنعت در بلا تکلیفی بسر می برند.
وی با بیان اینکه باید با بهره‌گیری از نوآوری‌ ها و استفاده از تجربیات صنایع نساجی روز دنیا، برنامه ریزی‌ها را در مسیری هدایت کنیم تا نیروهای تحصیل کرده توانمند و دانش بنیان صنعت نساجی زیر یک چتر قرار بگیرند، گفت: باید در بحث صادرات پوشاک شانه به شانه کشورهایی همچون ترکیه و اندونزی پیش برویم.
وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری ‌ها در صنعت نساجی در صورتی که با حمایت و پشتیبانی دولت همراه گردد، مثمر ثمر است، افزود: این صنعت می‌تواند به عنوان لوکوموتیو اقتصاد کشور نقش آفرینی کند.
وی ادامه داد: با تاسیس نظام مهندسی نساجی میتوانیم ارایه مشاوره به دولت را مدنظر قرار دهیم، برای رفع انبوه ناهماهنگی‌ ها در مسیر گسترش تولید و صادرات بستر سازی کنیم و از فعالیت‌ های بعضا غیر اصولی و کارشناسی نشده در روند توسعه این صنعت فاصله بگیریم.
رئیس انجمن صنایع همگن نساجی، پوشاک و چرم البرز گفت: صنعت نساجی در تاریخ و فرهنگ ایران زمین از سابقه درخشانی برخوردار است و وقت آن فرا رسیده است با تأسیس نظام مهندسی صنعت نساجی، زمینه حضور پر رنگ محصولات تولیدی این صنعت را برای حضور پررنگ و دایمی در بازار رقابت جهانی فرام کنیم.
وی افزود: همان‌گونه که تولیدکنندگان محصولات دارویی ایران در اقداماتی هماهنگ در مسیر صادرات گامهای موثری برداشته اند، صنعت نساجی کشورمان نیز قادر خواهد بود همانند سال ‌های دور بار دیگر با عرضه محصولات مرغوب و متنوع، در بازار صادرات جهانی حضوری پررنگ داشته باشد.
رئیس انجمن صنایع همگن نساجی، پوشاک و چرم البرز افزود: بحث تاسیس نظام مهندسی نساجی کشور بارها در نشست ‌های کارشناسی متعدد مطرح و با استقبال روبرو شده است، ولی به علت عدم همت و پشتکار لازم، تاسیس آن با تاخیر طولانی همراه شده است.
وی گفت: با تأسیس نظام مهندسی نساجی قطعا رفع بسیاری از مشکلات به ویژه در مباحث “چالش های مدیریتی” ، “واردات بی رویه” ، “نارسایی های فضای کسب و کار” ، “قاچاق کالا” و “قوانین دست و پاگیر» در دستور کار قرار خواهد گرفت.
مالمیر ادامه داد: بارها شاهد این واقعیت تلخ بوده ایم که برخی واحدهای تولیدی در صنعت نساجی کشور در بدو تأسیس با مشکلات و دست اندازهایی رو به رو شده اند و در مواردی علی رغم سرمایه گذاری‌های کلان به علت نبود حمایت ‌های لازم از ادامه فعالیت باز مانده اند.
مالمیر گفت: اینگونه مشکلات با تأسیس نظام مهندسی نساجی در کشور به عنوان یک مرجع رسمی و قانونی تا حصول نتایج مثبت مورد بررسی و پی‌گیری‌ قرار میگیرد و از اتلاف سرمایه‌ها و رکود در این صنعت جلوگیری خواهد شد.
وی در ادامه اظهاراتش با تاکید بر اینکه صنعت نساجی یکی از متنوع‌ ترین صنایع کشور محسوب می ‌گردد، گفت: معضل واردات قاچاق پوشاک این صنعت پویای کشور را مورد تهدید جدی قرار داده است و باید در این زمینه تدابیر لازم اتخاذ شود.
وی با اشاره به لزوم برخورد قاطع با قاچاقچیان حرفه ای متذکر گردید: باید با تشدید نظارت ‌ها از ورود انبوه پوشاک که بصورت چمدانی وارد کشور می ‌گردد، جلوگیری گردد تا تولید کنندگان داخلی با چالش روبرو نشوند.
منبع: خبرگزاری تسنیم

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱۸ خرداد ۰۱
99 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0