راه اندازی مرکز نوآوری حوزه ساختمان توسط سازمان نظام مهندسی راه اندازی مرکز نوآوری حوزه ساختمان توسط سازمان نظام مهندسی

راه اندازی مرکز نوآوری حوزه ساختمان توسط سازمان نظام مهندسی

راه اندازی مرکز نوآوری حوزه ساختمان توسط سازمان نظام مهندسی ، صورت می گیرد. رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد به لزوم توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری اشاره کرد

کد خبر: 990826010 تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹ - ۷:۴۸ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، راه اندازی مرکز نوآوری حوزه ساختمان توسط سازمان نظام مهندسی ، صورت می گیرد. رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد به لزوم توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری اشاره کرد

راه اندازی مرکز نوآوری حوزه ساختمان توسط سازمان نظام مهندسی

راه اندازی مرکز نوآوری حوزه ساختمان توسط سازمان نظام مهندسی
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد بیان کرد: مرکز نوآوری و رشد تخصصی حوزه ساختمان بعنوان بستری برای تبدیل ایده‌های نوآورانه به کسب‌وکارهای دانش بنیان توسط سازمان نظام مهندسی یزد راه اندازی می گردد.
علی اصغر زحمتکش، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد با اشاره به لزوم توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری، بیان داشت: سازمان نظام مهندسی بعنوان یکی از سازمانهای مهم و اثرگذار در خلق ایده های نوآورانه، بستری را برای توسعه کسب و کارهای نوپا فراهم می کند.
زحمتکش، این اقدام سازمان را در مسیر نوآوری و کارآفرینی یک ضرورت برای ارزش نهادن به ایده‌های نوآور دانست و گفت: برای اینکه یک جوان بعد از سال‌ها تحصیل بتواند جایگاه خود را در اقتصاد کشور بیابد و در حل مشکلات جامعه موثر و کارآمد باشد، نیازمند تحولی جدی در نگرش به جوان و ایده‌های خلاقانه او است.
وی با عنوان این که توافقاتی با پارک علم و فناوری یزد در این رابطه شده است، ادامه داد: ساختمان مرکز رشد و نوآوری سازمان تجهیز شده و قابلیت استقرار چهارده شرکت را دارد.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد با اشاره به این که این شرکتها استقرار یافته در این مرکز از طریق فراخوان جذب میشوند، ادامه داد: این اقدام باعث خواهد شد تا هسته‌های فناور تکمیل گردند.
زحمتکش، با تشریح اهدف و رسالت مرکز نوآوری و رشد تخصصی حوزه ساختمان، اظهار داشت: پشتیبانی و ارائه تسهیلات علمی، فنی، مالی و اجرائی به صاحبان اختراع و نوآوری، تقویت و تشویق بخش خصوصی در انجام فعالیت ‌های منتج به فناوری و ایجاد ساز و کارهای حمایتی از طریق سازماندهی تشکیلات مهم‌ترین اهداف سازمان نظام مهندسی در این مورد است.
وی با عنوان این که سازمان در قبال شرکت های فناور متعهد به انجام برنامه هایی خواهد بود، تصریح کرد: تامین فضای مناسب و تجهیزات مورد نیاز فعالیتهای نهادهای فناوری مورد توافق، فراهم آوردن زمینه استفاده از امکانات سازمان برای بهره برداری علمی، آموزشی و توسعه فناوری، هدایت انجمنهای تابعه برای همکاری با مرکز رشد و مرکز نوآوری، عضویت و همکاری در شورای سیاست‌گذاری و پذیرش مرکز نوآوری مرکز رشد ساختمان و ایجاد مشوقهای لازم برای اعضای سازمان جهت همکاری با نهادهای فناوری مورد تفاهم بخشی از تعهدات این سازمان بشمار می آید.
منبع: خبرگزاری موج

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۲۶ آبان ۹۹
65 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0