آمادگی نظام مهندسی کهگیلویه و بویراحمد برای کمک به آسیب دیدگان زلزله شهر سی سخت آمادگی نظام مهندسی کهگیلویه و بویراحمد برای کمک به آسیب دیدگان زلزله شهر سی سخت

آمادگی نظام مهندسی کهگیلویه و بویراحمد برای کمک به آسیب دیدگان زلزله شهر سی سخت

آمادگی نظام مهندسی کهگیلویه و بویراحمد برای کمک به آسیب دیدگان زلزله شهر سی سخت ، اعلام شد و بسیاری از جامعه مهندسین نیز در همان لحظات اولیه جهت کمک رسانی به شهر سی سخت اعزام شدند

کد خبر: 991130009 تاریخ انتشار: پنج شنبه ۳۰ بهمن ۹۹ - ۳:۵۱ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، آمادگی نظام مهندسی کهگیلویه و بویراحمد برای کمک به آسیب دیدگان زلزله شهر سی سخت ، اعلام شد و بسیاری از جامعه مهندسین نیز در همان لحظات اولیه جهت کمک رسانی به شهر سی سخت اعزام شدند

آمادگی نظام مهندسی کهگیلویه و بویراحمد برای کمک به آسیب دیدگان زلزله شهر سی سخت

آمادگی نظام مهندسی کهگیلویه و بویراحمد برای کمک به آسیب دیدگان زلزله شهر سی سخت
زلزله تلنگری برای ایمن و مقاوم سازی
سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کهگیلویه و بویراحمد به دنبال وقوع زلزله ۵/۶ ریشتری در شهر سی سخت برای امداد رسانی و هرگونه همکاری اعلام آمادگی کرد.
مهرجو، رئیس سازمان ضمن ابراز همدردی، بلافاصله بعد از وقوع این زمین لرزه در ساعت ۲۲:۰۵، آمادگی سازمان برای کمک به آسیب دیدگان زلزله شهر سی سخت را اعلام کرد و بسیاری از جامعه مهندسین نیز در همان لحظات اولیه جهت کمک رسانی به شهر سی سخت اعزام شدند و توانستند تاکنون خدمات شایانی را ارائه کنند که جای تقدیر و تشکر دارد.
مهرجو در ادامه گفت: خدا را شاکریم که این زلزله خسارات جانی در پی نداشته است و طبق نتایج بازدید میدانی مهندسین محترم عضو سازمان که از همان لحظات اولیه در شهر سی سخت حضور داشتند، تخریب‌ها بیشتر به بافت‌های فرسوده مربوط میباشد و ساخت و سازهای نوساز کم‌تر آسیب دیده اند و این بیانگر این مطلب است که اگر مباحث مقررات ملی ساختمان بعنوان راهکار اصلی و نقشه راه مورد توجه مهندسین و عموم مردم قرار گیرد ساختمان‌های مقاوم و ایمن احداث می گردد.
رئیس سازمان استان ادامه داد: زلزله از جمله بلایای طبیعی است که وقوع آن هیچگاه خبر نمی کند و مهم‌ترین راه کاهش خسارتهای ناشی از آن ساخت واحدهای مسکونی امن، مقاوم و ایمن است. با توجه به اینکه استان ما نیز بر روی گسل قرار دارد هر روز خطر وقوع زلزله در آن وجود دارد.
وی تصریح کرد: برخی کشورهای آسیایی با وجود اینکه زلزله های با ریشتر بالا در آنها رخ میدهد به علت تدابیر انجام شده در آن کشورها از جمله مقاوم سازی و ایمن سازی، سازه های ساختمانی آسیب و خسارتهای بسیار کمتری نسبت به ایران در آنها رخ می دهد.
وی افزود: اگر سازه ها مقاوم باشند زلزله ۸ ریشتری هم نمی‌تواند سبب ایجاد خسارت گردد، اما متاسفانه در کشور ما زلزله هایی با بزرگی ۵ ریشتر هم باعث ایجاد خسارت و خرابی می شود.
وی گفت: ایمن سازی و مقاوم سازی تمامی ساخت و سازها اعم از مسکونی، تجاری،آموزشی، درمانی و … در سطح استان ضروری و اجتناب ناپذیر است.
به گفته مهرجو، در ساختمان سازی و به کارگیری نوع مصالح نباید سنتی سازی اقدام شود. باید پذیرفت که در امر ساختمان سازی باید از کارشناسان هر رشته که تخصص و تجربه داشته و مهندسان ناظر استفاده کرد.
منبع: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کهگیلویه و بویراحمد

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۳۰ بهمن ۹۹
770 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0