نشست مشترک سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی نشست مشترک سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی

نشست مشترک سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی

نشست مشترک سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ، برگزار شد. تفاهم‌نامه‌هایی که پیش از این در سال نود و هشت منعقد شده اما اکنون مغفول مانده است

کد خبر: 011116007 تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۶ بهمن ۰۱ - ۱۰:۰۹ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، نشست مشترک سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ، برگزار شد. تفاهم‌نامه‌هایی که پیش از این در سال نود و هشت منعقد شده اما اکنون مغفول مانده است

نشست مشترک سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی

نشست مشترک سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
یازدهم بهمن ۱۴۰۱ جلسه‌ای با حضور رییس و برخی از اعضای هیئت‌مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در ساختمان مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با رییس و برخی از معاونان این مرکز برگزار و از آزمایشگاه‌ ها بازدید گردید.
در این جلسه، علی کریمی آنچه ریاست سازمان، فرامرز صدیق‌مقدم نایب‌رییس اول سازمان، امیدرضا ریاحی دبیر سازمان و غلامرضا خوش‌گفتار منفرد عضو هیئت‌مدیره با حیدری رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به بحث و گفتگو پرداختند.
به گفته رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در حال حاضر نیاز داریم تا رابطه نزدیک‌تری با مرکز تحقیقات، راه و شهرسازی بمنظور تعامل و همکاری‌ های بیشتر برقرار کنیم.
کریمی آنچه با اشاره به تفاهم‌نامه‌هایی که پیش از این در سال نود و هشت منعقد شده اما اکنون مغفول مانده گفت: برای سرآغاز یک تعامل پویا و عملگرا، پیشنهاد تشکیل یک کمیته اجرایی و برگزاری جلسات ماهانه را داریم. چراکه با همکاری نزدیک‌تر و استفاده از خدمات دو طرف می‌ توان شاهد اتفاقات بهتر بود.
در ادامه جلسه، ریاحی با تاکید بر اهمیت آموزش‌ های مدرن اظهار داشت: در حال حاضر از نگاه سنتی در بحث طراحی، نظارت، اجرا و حتی مصالح رنج می‌ بریم. هم‌چنین غفلت از موضوعات مهمی مانند مبحث ۲ و مبحث یازده مقررات ملی ساختمان مشکلات متعددی را پدید آورده است.
به گفته دبیر سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، با توجه تفاهم‌نامه‌هایی که پیش‌تر بین ۲ طرف شکل گرفته بود، پایه‌های یک همکاری مناسب شکل گرفته است و امیدوار هستیم که در آینده بتوانیم با رصد بین‌المللی در حوزه آموزش، رویکردی نوین به فناوری‌های مدرن داشته باشیم.
خوش‌گفتار منفرد عضو هیئت‌مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران نیز در ادامه، تصریح کرد: با توجه به محدودیت‌های مالی سازمان می‌ بایست با همکاری طرفین، به موضوع تولید محتوای آموزشی و استفاده از مشوق‌های مناسب به‌ منظور ایجاد فضایی برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بپردازیم. از طرف دیگر آموزش کلاسیک در فضای دانشگاهی موجب دور شدن از فناوری‌ های نوین در صنعت ساختمان شده است و امیدواریم مرکز تحقیقات، راه، مسکن و شهرسازی در این زمینه ریل‌گذاری کند.
در ادامه این جلسه، محمدمهدی حیدری رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به تغییرات در مدیریت جدید این مرکز، ابر پروژه نهضت ملی مسکن را بستر مناسبی برای ترویج فناوری‌ های جدید تلقی کرد و آن را یک کارگاه بزرگ برای جذب بخش خصوصی برشمرد.
به گفته حیدری همکاری و تعامل دو طرف در ادامه می‌تواند منجر به حصول نتایج خوبی شود.
در خاتمه این جلسه اعضای هیئت‌مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و برخی از معاونین مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از آزمایشگاه‌ های تخصصی این مرکز بازدید کردند.
منبع: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱۶ بهمن ۰۱
137 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0