مباحث مطرح‌ شده در رابطه با معرفی اعضا هیئت‌مدیره نظام‌مهندسی ساختمان استان قزوین مباحث مطرح‌ شده در رابطه با معرفی اعضا هیئت‌مدیره نظام‌مهندسی ساختمان استان قزوین

مباحث مطرح‌ شده در رابطه با معرفی اعضا هیئت‌مدیره نظام‌مهندسی ساختمان استان قزوین

مباحث مطرح‌ شده در رابطه با معرفی اعضا هیئت‌مدیره نظام‌مهندسی ساختمان استان قزوین ، معرفی به شورای انتظامی به معنای وقوع تخلف نیست

کد خبر: 000704008 تاریخ انتشار: یکشنبه ۴ مهر ۰۰ - ۸:۴۵ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، مباحث مطرح‌ شده در رابطه با معرفی اعضا هیئت‌مدیره نظام‌مهندسی ساختمان استان قزوین ، معرفی به شورای انتظامی به معنای وقوع تخلف نیست

مباحث مطرح‌ شده در رابطه با معرفی اعضا هیئت‌مدیره نظام‌مهندسی ساختمان استان قزوین

مباحث مطرح‌ شده در رابطه با معرفی اعضا هیئت‌مدیره نظام‌مهندسی ساختمان استان قزوین
رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان قزوین بیان کرد:
معرفی به شورای انتظامی به معنای وقوع تخلف نیست
رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان قزوین با عنوان اینکه معرفی به شورای انتظامی به‌منزله تخلف نیست، ادامه داد: انتخابات بدون هیچ مشکلی در استان قزوین برگزار می ‌گردد.
سید کاظم مجابی با اشاره به مباحث مطرح‌ شده در رابطه با معرفی اعضا هیئت‌مدیره سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان قزوین به شورای انتظامی، بیان داشت: در تیرماه سال جاری وزیر وقت راه و شهرسازی نامه‌ای با موضوع تعارض منافع را به استان ‌ها ابلاغ و در آن به مواردی با عنوان تعارض منافع اشاره کرده بودند که با توجه به زمان ابلاغ و مستنداتی که از قبل وجود داشت، سبب اعتراض همکاران نظام‌مهندسی در سراسر کشور گردید.
مجابی ادامه داد: در این ابلاغیه اشاره شده بود که ارکان سازمان به علت اینکه با پروانه اشتغال خود مشغول به کار بوده‌اند، مشمول تعارض منافع بوده و به‌عنوان متخلف به شورای انتظامی معرفی خواهند شد.
وی با عنوان اینکه این نامه باعث شکل‌گیری اعتراضاتی در سطح کشور شد، افزود: یکی از علل اعتراض این بود که اصولاً قانون تعارض منافع در بین مهندسین این‌ گونه نیست بلکه در قانون اشاره شده که تعارض منافع به این معنا است که کنترل کننده نباید مجری باشد و شخص دیگری غیر از مجری باید نظارت بر کار و نقشه را بر عهده بگیرد.
رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان قزوین گفت: علاوه بر این، در همین بازه زمانی در بحث تعارض منافع به اشکال مختلف استعلام ‌های متعددی از وزارت خانه دال بر اینکه مصادیق این تعارض منافع و افراد مشمول نیز به‌ صورت شفاف اعلام شود صورت گرفت ولی پاسخی از طرف وزارت راه و شهرسازی دریافت نشد.
وی تصریح کرد: از سویی حدود یک سال و نیم پیش با حضور اعضای هیئت‌مدیره نظام‌مهندسی ساختمان سراسر کشور، انتخابات شورای مرکزی نظام‌مهندسی برگزار گردید که شرکت در آن نیازمند تأیید صلاحیت از سوی وزارت راه و شهرسازی بود و جالب اینجاست که در آن مقطع زمانی هم بحث تعارض منافعی که امروز مطرح است مطرح نشده بود.
مجابی عنوان کرد: رئیس وقت نظام‌مهندسی کشور نیز در مکاتبه‌ای به غیر از رئیس، بقیه افراد از جمله هیئت ‌مدیره استان ‌ها را از قانون تعارض منافع مبری دانسته بود.
وی گفت: بنا بر همین ادله و خیلی از ادله‌ های دیگر که اسناد و مدارک آن نیز موجود است موضوع در دیوان عدالت اداری مطرح و در رأی دیوان بیان شد که رد صلاحیت منتفی است اما به ‌منظور بررسی موضوع تعارض منافع، ارکان سازمان به شورای انتظامی معرفی گردند تا به ‌عنوان مرجع رسیدگی به موضوعات این‌چنینی ورود کرده و بررسی لازم را انجام دهد.
رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان قزوین تصریح کرد: چون هنوز صلاحیت‌ها اعلام نشده بود و حال هیئت اجرایی در حال رسیدگی بود این پروسه نیز انجام و نتیجه بررسی نیز به هیئت اجرایی و نظارت اعلام شد.
وی افزود: در حال حاضر شورای انتظامی طبق مستندات موجود در حال بررسی است اما با توجه به زمان ‌بندی صورت گرفته هیئت اجرایی و هیئت نظارت، صلاحیت هیئت‌مدیره را در ابتدای شهریورماه تأیید کرد تا انتخابات برگزار گردد.
مجابی گفت: در حال حاضر نیز با توجه به تأیید صلاحیت ‌ها، تبلیغات و پروسه انتخابات بدون هیچ مشکلی در حال انجام است.
وی گفت: طبق مکاتبات صورت گرفته، اعلام نظرها نشان دهنده این است که اگر قرار باشد پروسه تعارض منافع با این تعابیر ابلاغ شده از سوی وزیر عملیاتی گردد، شاید عطف به گذشته نباشد و از این به بعد این موضوع ملاک قرار بگیرد.
مجابی بیان کرد: معرفی هیئت‌مدیره و ارکان سازمان به شورای انتظامی مربوط به قبل از انتخابات و تأیید صلاحیت‌ها بوده و امروز هیچ‌گونه موضوعی نداریم و اعضا هیئت‌مدیره طبق صلاحیت‌های گرفته شده در انتخابات حضور دارند.
وی در خاتمه با عنوان اینکه معرفی به شورای انتظامی به ‌منزله تخلف نیست، افزود: هیئت‌مدیره استان ‌ها در سراسر کشور بنا به نامه وزیر راه و شهرسازی برای بررسی بیشتر به شورای انتظامی معرفی شده‌اند.
منبع: خبرگزاری مهر

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۴ مهر ۰۰
103 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0