سرمایه‌گذاری برای فعال‌سازی معادن کوچک و متوسط عامل تاثیرگذاری در اشتغال و رونق صادرات سرمایه‌گذاری برای فعال‌سازی معادن کوچک و متوسط عامل تاثیرگذاری در اشتغال و رونق صادرات

سرمایه‌گذاری برای فعال‌سازی معادن کوچک و متوسط عامل تاثیرگذاری در اشتغال و رونق صادرات

سرمایه‌گذاری برای فعال‌سازی معادن کوچک و متوسط عامل تاثیرگذاری در اشتغال و رونق صادرات ، است. تاکنون نهصد معدن‌دار نسبت به تأمین ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز معدنی از طرف روسی، درخواست داده‌اند

کد خبر: 990917006 تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ آذر ۹۹ - ۱۰:۳۲ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، سرمایه‌گذاری برای فعال‌سازی معادن کوچک و متوسط عامل تاثیرگذاری در اشتغال و رونق صادرات ، است. تاکنون نهصد معدن‌دار نسبت به تأمین ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز معدنی از طرف روسی، درخواست داده‌اند

سرمایه‌گذاری برای فعال‌سازی معادن کوچک و متوسط عامل تاثیرگذاری در اشتغال و رونق صادرات

سرمایه‌گذاری برای فعال‌سازی معادن کوچک و متوسط عامل تاثیرگذاری در اشتغال و رونق صادرات
مدیر سرمایه گذاری نظام مهندسی معدن بیان داشت:
رونق صادرات با سرمایه‌گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی
مدیر سرمایه‌گذاری و بین الملل سازمان نظام مهندسی معدن ایران اظهار داشت: امروز سرمایه‌گذاری برای فعال‌سازی معادن کوچک و متوسط علاوه بر تاثیرگذاری در اشتغال، زمینه رونق صادرات را فراهم می ‌کند.
«سلمان نصر» در آئین رونمایی از درگاه سرمایه‌گذاری در سامانه جامع سازمان نظام مهندسی معدن ایران در محل این سازمان گفت: اکنون در بستر این سامانه، معدن‌دار می ‌تواند شریک سرمایه‌گذار شده یا تجهیزات روز برای فعال‌سازی معدن را خواستار باشد که طرف ‌های خارجی یا داخلی بتوانند همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.
وی گفت: سازمان نظام مهندسی معدن ایران مردادماه امسال با مرکز صادرات روسیه برای توسعه همکاری در زمینه‌های مهندسی و معدنی تفاهم‌نامه همکاری در تهران امضا کردند که تاکنون نهصد معدن‌دار نسبت به تأمین ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز معدنی از طرف روسی، درخواست داده‌اند.
تفاهم‌نامه مزبور بین «تقی نبئی» رئیس سازمان نظام مهندسی معدن و «پاول بوخانف» (Pavel Bukhanov) مسؤول مرکز صادرات روسیه در ایران به امضا رسیده بود.
مرکز توسعه صادرات روسیه در واقع یک هلدینگ متشکل از ۳ شرکت است و برای گسترش صادرات این کشور به ایران تلاش می ‌کند. طبق آمار موجود میزان صادرات روسیه به ایران در سال گذشته نسبت به سال ماقبل، رشد سی و یک درصدی داشته است.
نصر گفت: امسال برنامه فعال‌سازی دویست معدن کوچک‌مقیاس غیرفعال در دستور کار قرار دارد و این حرکت بستر سرمایه‌گذاری در این بخش به حساب می‌آید.
«الناز بلوری‌فرد» مدیر فناوری اطلاعات سازمان نظام مهندسی معدن ایران هم بیان کرد: اهدافی که در قالب تفاهمنامه همکاری سازمان نظام مهندسی معدن ایران با شرکت معنا (وابسته به بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (رحمه الله) دنبال می ‌گردد، توسعه سرمایه‌گذاری و بهره‌گیری از فناوری ‌های نوین در حوزه معدن و صنایع معدنی است.
بلوری فرد اظهار داشت: توسعه سرمایه‌ گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی در استان ‌ها و مناطق محروم، از دیگر اهداف پیش‌بینی شده در این ارتباط است.
وی گفت: طبق این تفاهم نامه می‌توان امکان دستیابی به دانش فنی و تجاری‌سازی محصولات و خدمات مورد نیاز بخش معدن وصنایع معدنی را فراهم کرد.
بلوری فرد تصریح کرد: تقویت زیست‌بوم نوآوری و فناوری در حوزه معدن و صنایع معدنی با امکان اشتغال‌زایی و فرصت‌سازی در مناطق محروم کشور دنبال می‌ گردد.
مدیر فناوری اطلاعات سازمان نظام مهندسی معدن ایران، حمایت و توسعه ظرفیت‌ها و توانمندی شرکت ‌های دانش‌بنیان و بازار محصولات دانش‌بنیان را از دیگر اهداف این تفاهم نامه برشمرد.
رئیس هیأت عامل ایمیدرو پیش از این گفته بود: امروز هفتاد شرکت دانش‌بنیان برای قطع وابستگی به خارج و توسعه نهضت ساخت داخل چهارصد ایده به این سازمان ارائه داده‌اند که رشد بیش از سه برابری نسبت به پارسال دارد.
«خداداد غریب‌پور» در دومین جشنواره ایده‌های ارزش‌آفرین (اینوماین) که به منزله اولین رویداد ارائه نیازهای فناورانه معدن و صنایع معدنی است، در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری توضیح داد: سال گذشته تعداد صد و سی ایده توسط شرکت‌های دانش‌بنیان برای بخش معدن و صنایع معدنی ارائه شده بود.
غریب پور افزود: حلقه گمشده کشور، تبدیل نشدن علم ودانش به فناوری است، زیرا «هم‌آفرینی ارزش» شکل نگرفته و تصور می‌ شود که شتاب‌دهنده شرکت ‌های دانش‌بنیان باید بخش خصوصی باشد، در حالی که این امر نادرست است و باید دولت این مأموریت را اجرایی کند.
منبع: ایرنا

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱۷ آذر ۹۹
315 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0