نرخ ساخت مسکن در سال ۱۴۰۰ از طرف سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور نرخ ساخت مسکن در سال ۱۴۰۰ از طرف سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

نرخ ساخت مسکن در سال ۱۴۰۰ از طرف سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

نرخ ساخت مسکن در سال ۱۴۰۰ از طرف سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ، به سازمان ‌های نظام مهندسی استان‌ ها ابلاغ شد. هزینه ساخت واحدهای مسکونی ذیل طرح ملی مسکن با متری دو میلیون و هفتصد و پنجاه هزار تومان احداث می ‌گردد

کد خبر: 000102007 تاریخ انتشار: دوشنبه ۲ فروردین ۰۰ - ۲:۵۶ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، نرخ ساخت مسکن در سال ۱۴۰۰ از طرف سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ، به سازمان ‌های نظام مهندسی استان‌ ها ابلاغ شد. هزینه ساخت واحدهای مسکونی ذیل طرح ملی مسکن با متری دو میلیون و هفتصد و پنجاه هزار تومان احداث می ‌گردد

نرخ ساخت مسکن در سال ۱۴۰۰ از طرف سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

نرخ ساخت مسکن در سال ۱۴۰۰ از طرف سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور
نرخ ساخت مسکن در سال ۱۴۰۰ اعلام گردید/ متری ۲.۷ میلیون تومان
سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور هزینه ساخت و ساز در سال ۱۴۰۰ را به سازمانهای نظام مهندسی استان ها ابلاغ کرد.
احمد خرم رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور هزینه ساخت و ساز هر متر مربع زیربنای ساختمان در سال ۱۴۰۰ را به سازمان ‌های نظام مهندسی استان‌ ها ابلاغ کرد.
طبق این ابلاغیه، هزینه ساخت هر متر واحد مسکونی یا غیر آن در سراسر کشور برای سال جاری (۱۴۰۰) به شرح زیر است:
ساختمان‌ های یک و دو طبقه: متری ۲ میلیون و ۳۳۲ هزار و ۱۰۰ تومان
ساختمان ‌های ۳ تا ۵ طبقه: متری ۲ میلیون و ۷۲۰ هزار و ۷۰۰ تومان
ساختمان ‌های ۶ و ۷ طبقه: متری ۳ میلیون و ۱۰۹ هزار و ۴۰۰ تومان
ساختمان ‌های ۸ تا ۱۰ طبقه: متری ۳ میلیون و ۴۹۸ هزار و ۱۰۰ تومان
ساختمان ‌های ۱۳ تا ۱۵ طبقه: متری ۴ میلیون و ۲۷۵ هزار و ۵۰۰ تومان
ساختمان‌ های ۱۶ طبقه و بالاتر: متری ۴ میلیون و ۶۶۴ هزار و ۴۰۰ تومان
طبق بخشنامه احمد خرم، رؤسای سازمان ‌های نظام مهندسی ساختمان در استان‌ ها می ‌توانند با توجه به کیفیت ساخت و ساز، درخواست افزایش یا کاهش تا بیست و پنج درصدی تعرفه‌های اعلامی را در سازمان‌های استانی بررسی و نتیجه را به متقاضیان اعلام کنند.
هم‌چنین هزینه ‌های طراحی و دستمزد مهندسان ناظر در رشته‌های عمران، معماری، برق و تأسیسات به هزینه‌های مذکور اضافه می ‌گردد.
خاطرنشان می‌ شود شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان هزینه ‌های ساخت و ساز در سال ۱۴۰۰ را سی و هشت درصد نسبت به سال ۱۳۹۹ افزایش داده است.
پیش از این نیز شورای مسکن کشور به ریاست محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، هزینه احداث هر متر مربع واحد مسکونی در طرح اقدام ملی مسکن را تصویب و پس از تأیید در سازمان برنامه و بودجه، به دستگاه‌ های مجری این طرح شامل معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، شرکت عمران شهرهای جدید، شرکت بازآفرینی شهری، سازمان ملی زمین و مسکن و ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ ها ابلاغ کرد.
طبق این مصوبه، هزینه ساخت واحدهای مسکونی ذیل طرح ملی مسکن با متری دو میلیون و هفتصد و پنجاه هزار تومان احداث می ‌گردد.
به گفته محمود محمودزاده معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی و دبیر شورای مسکن کشور، این احتمال وجود دارد که در هنگام تکمیل واحدهای طرح ملی مسکن، هزینه ساخت و ساز تعدیل شده و با نرخ زمان واگذاری به متقاضیان واگذار گردد.
منبع: خبرگزاری مهر

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۲ فروردین ۰۰
218 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0