برگزاری مانور بازرسی از گود سازمان؛ شناسایی گودهای پرخطر پایتخت برگزاری مانور بازرسی از گود سازمان؛ شناسایی گودهای پرخطر پایتخت

برگزاری مانور بازرسی از گود سازمان؛ شناسایی گودهای پرخطر پایتخت

برگزاری مانور بازرسی از گود سازمان؛ شناسایی گودهای پرخطر پایتخت ، ادامه خواهد داشت. مانور بازرسی از گودهای پرخطر تهران به همت واحد بازرسی سازه سازمان برگزار گردید

کد خبر: 000314005 تاریخ انتشار: جمعه ۱۴ خرداد ۰۰ - ۶:۲۴ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، برگزاری مانور بازرسی از گود سازمان؛ شناسایی گودهای پرخطر پایتخت ، ادامه خواهد داشت. مانور بازرسی از گودهای پرخطر تهران به همت واحد بازرسی سازه سازمان برگزار گردید

برگزاری مانور بازرسی از گود سازمان؛ شناسایی گودهای پرخطر پایتخت

برگزاری مانور بازرسی از گود سازمان؛ شناسایی گودهای پرخطر پایتخت
برگزاری مانور «بازرسی از گود» سازمان؛ شناسایی گودهای پرخطر پایتخت ادامه خواهد داشت
مانور بازرسی از گودهای پرخطر پایتخت برگزار شد.
مانور بازرسی از گودهای پرخطر تهران به همت واحد بازرسی سازه سازمان برگزار گردید. در این برنامه بصورت نمادین سرکشی از ده گود پرخطر در عملیات عمرانی مناطق مختلف تهران در دستور کار قرار داشت. گودهایی که در روزهای گذشته مورد شناسایی قرار گرفته و نسبت به ارسال هشدار برای مالک یا سازندگان آن ساختمان اقدام شده بود.
یکی دیگر از مواردی که در بازرسی ‌های امروز مورد بررسی قرار گرفت، موضوع استفاده از مجریان صاحب‌صلاحیت در جریان عملیات عمرانی و اجرای گود بود. لازم به ذکر است بازرسی ‌های واحد سازه از گودهای پرخطر تهران در همه ایام سال و به‌ صورت مستمر انجام می‌پذیرد. در صورتی که گودی پرخطر یا در حال ریزش به حال خود رها شده باشد، مراتب بصورت مکتوب به اطلاع دستگاه نظارت و مرجع صدور پروانه (شهرداری) ارسال می گردد.
هم‌چنین اگر اوضاع گود وخیم ارزیابی شود، در صورت لزوم مراتب هشدار به با اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، استانداری تهران، سازمان مدیریت بحران، رئیس شورای شهر تهران و سازمان آتش‌نشانی نیز اطلاع داده خواهد شد.
بدیهی است از ابتدای سال جاری تا امروز بالغ بر سیصد و بیست گود در کارگاه ‌های مختلف ساختمانی در مناطق پایتخت مورد بازرسی میدانی تیم‌های مجرب سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان تهران قرار گرفته‌اند.
گود پرخطر در اصطلاح فنی به گودی اطلاق می‌ شود که در مجاورت ساختمان ‌های فرسوده قرار دارند. یا گودهایی که بیشتر از یک طبقه زیر زمین رفته و به صورت اصولی اجرا نشده باشند. البته که اجرای بی ملاحظه چنین ساختمان‌ هایی علاوه بر تهدید مستقیم برای کارکنان یک عملیات عمرانی، خطر بالقوه‌ای برای هم‌جواری ها و همسایگان آن پروژه نیز هست.
منبع: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱۴ خرداد ۰۰
127 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0