حجم بالا و زیاد تخلفات ساختمانی در استان یزد نسبت به سایر استان ‌ها حجم بالا و زیاد تخلفات ساختمانی در استان یزد نسبت به سایر استان ‌ها

حجم بالا و زیاد تخلفات ساختمانی در استان یزد نسبت به سایر استان ‌ها

حجم بالا و زیاد تخلفات ساختمانی در استان یزد نسبت به سایر استان ‌ها ، اصلا زیبنده نیست. باید در حوزه تقویت فرهنگ ساخت و ساز کار اقنایی اثرگذار صورت گیرد

کد خبر: 001124002 تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۴ بهمن ۰۰ - ۱۱:۴۲ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، حجم بالا و زیاد تخلفات ساختمانی در استان یزد نسبت به سایر استان ‌ها ، اصلا زیبنده نیست. باید در حوزه تقویت فرهنگ ساخت و ساز کار اقنایی اثرگذار صورت گیرد

حجم بالا و زیاد تخلفات ساختمانی در استان یزد نسبت به سایر استان ‌ها

حجم بالا و زیاد تخلفات ساختمانی در استان یزد نسبت به سایر استان ‌ها
معاون دادگستری یزد بیان کرد:
حجم بالای تخلفات ساختمانی استان یزد اصلاً زیبنده نیست
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان یزد با عنوان اینکه حجم بالای تخلفات ساختمانی در استان یزد نسبت به سایر استان ‌ها اصلا زیبنده نیست، اظهار داشت: باید در حوزه تقویت فرهنگ ساخت و ساز کار اقنایی اثرگذار صورت گیرد.
«محمد حسین رحیمی زاده» در نشست با رئیس و جمعی از اعضای هیئت مدیره نظام مهندسی استان با اشاره به حجم انبوهی از ساخت و سازهای غیر مجاز در استان، بیام کرد: باید فواید ساخت و ساز اصولی و مضرات عدم توجه به قوانین استاندار ساختمان برای مردم تبیین گردد.
رحیمی زاده ادامه داد: نظام مهندسی باید به دور از حاشیه ها بصورت جد وارد میدان ساخت و ساز قانونی شود و با فرهنگ‌سازی مردم را به این سمت سوق دهد.
وی با عنوان اینکه متاسفانه ذهنیتی خوبی نسبت به نظارت بر روند ساخت و ساز وجود ندارد، گفت: باید این نگاه اصلاح شود البته در هر جمع نواقصی وجود دارد که باید اصلاح گردد.
معاون دادگستری یزد بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت رسانه و فضای مجازی در جهت بالابردن فرهنگ مردم در حوزه ساخت وساز تاکید کرد و گفت: باید یک کار اقنایی قوی در حوزه ساخت و ساز انجام گیرد و مردم نیز قطعا اگر ضرورت کار را دریابند همراهی خواهند کرد.
وی افزود: باید فرهنگ مشاوره در حوزه های مختلف به ویژه حوزه های فعالیت های تخصصی در جامعه تقویت گردد.
معاون اجتماعی و پیش‌گیری از وقوع جرم دادگستری کل استان یزد بر ضرورت رعایت حداقل و خط قرمزهایی در حوزه ساختمان و تایید آن توسط نظام مهندسی تاکید کرد و افزود: البته رویه ها نباید بگونه ای باشد که زمینه معطلی مردم را فراهم کند بلکه باید در اسرع وقت به دنبال صدور مجوزها بود.
رحیمی زاده با بیان اینکه خط قرمز دادگستری کل استان عدم رعایت نکات ایمنی است که جان و مال مردم را به خطر می اندازد، تصریح کرد: جهت هر گونه اقدام پیش‌گیرانه در روند ساخت و ساز دادگستری تمام قد در میدان حضورخواهد داشت.
وی با اشاره به آغاز فرآیند ساخت پروژه های مسکن ملی گفت: باید نظارت کامل و دقیق صورت گیرد تا ساختمانهای منطبق با استانداردها بنا گردد.
معاون اجتماعی و پیش‌گیری از وقوع جرم دادگستری کل استان یزد ادامه داد: مردم می توانند در راستای کاهش تخلفات ساختمانی کمک کنند و با ثبت تخلفات در سامانه سجام بصورت مستند و مستدل حافظ نظم و امنیت جامعه باشند.
در این نشست مجتبی فرهمند رئیس سازمان نظام مهندسی استان گزارشی از فعالیتها و برنامه های این مجموعه در مورد اصلاح و بهبود روند ساخت و ساز در استان ارائه کرد.
منبع: ایسنا

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۲۴ بهمن ۰۰
1118 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0