رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی: مهندسان کشاورزی می‌توانند دفتر پیمانکاری راه‌اندازی کنند رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی: مهندسان کشاورزی می‌توانند دفتر پیمانکاری راه‌اندازی کنند

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی: مهندسان کشاورزی می‌توانند دفتر پیمانکاری راه‌اندازی کنند

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی: مهندسان کشاورزی می‌توانند دفتر پیمانکاری راه‌اندازی کنند ، نشست خبری با تشریح اقدامات سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در دولت سیزدهم برگزار شد

کد خبر: 030406004 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۶ تیر ۰۳ - ۵:۲۲ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی: مهندسان کشاورزی می‌توانند دفتر پیمانکاری راه‌اندازی کنند ، نشست خبری با تشریح اقدامات سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در دولت سیزدهم برگزار شد

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی: مهندسان کشاورزی می‌توانند دفتر پیمانکاری راه‌اندازی کنند

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی: مهندسان کشاورزی می‌توانند دفتر پیمانکاری راه‌اندازی کنند
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی بیان کرد:
مهندسان کشاورزی می‌توانند دفتر پیمانکاری راه‌اندازی کنند
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با بیان اینکه بخش عمده کشاورزی ایران سنتی است، ادامه داد: مهندسان کشاورزی پس از رتبه‌بندی می‌توانند با اخذ پروانه اشتغال، در قراردادهای دولتی و خصوصی شرکت و دفتر مشاوره و پیمانکاری راه‌اندازی کنند.
حجت اله علی‌محمدی (یکشنبه ۳ تیرماه) در نشست خبری با تشریح اقدامات سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در دولت سیزدهم، گفت: این سازمان می‌تواند خدمات کشاورزی غیردولتی را طبق قانون راه‌اندازی کند که برای افزایش ضریب نفوذ علم و ترویج یافته‌های کشاورزی با استفاده از ظرفیت‌های مردمی موثر خواهد بود.
علی‌محمدی ادامه داد: مهندسان کشاورزی عضو سازمان رتبه‌بندی می‌شوند و این افراد می‌توانند پس از گرفتن پروانه اشتغال، در قراردادهای دولتی و خصوصی شرکت کنند، دفتر مشاوره و پیمان‌کاری راه‌اندازی کنند.
وی، تداخل کاری و موازی‌کاری سازمان‌ها را یکی از مشکلات این سازمان برشمرد و افزود: در کنار ما سازمان برنامه و بودجه هم فرایند رتبه‌بندی را انجام می‌دهد.
صدور هوشمند مجوزها در سازمان نظام مهندسی کشاورزی
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی صدور مجوزها در سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور هوشمند دانست و افزود: اکنون صفر تا ۱۰۰ صدور مجوزها از طریق درگاه ملی مجوزها انجام می‌گردد، به علاوه اینکه همه فعالیت‌ها و عضویت اعضای سازمان هم به صورت هوشمند است و دیگر پروانه‌ای به صورت دستی صادر نمی‌گردد؛ حتی تعرفه‌های ابلاغی نیز به صورت دستی صورت نمی‌گیرد و در سامانه ثبت خواهد شد.
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی گفت: دانش مهم‌ترین اولویت در بخش کشاورزی است که هنوز در این بخش نهادینه نشده؛ بنابراین همین امر باعث کاهش بهره‌وری و اقتصادی نشدن کشاورزی است.
وی تصریح کرد: اگر کشاورزی اقتصادی شود مردم همانند صنعت به این بخش روی می‌آورند و علاوه بر اشتغال، سرمایه‌گذاری هم انجام می‌شود؛ تنها راهکار بهره‌وری در بخش کشاورزی افزایش ضریب نفوذ دانش در این بخش است.
بخش عمده کشاورزی ایران سنتی است
علی‌محمدی با بیان اینکه بخشی از تولیدات کشاورزی توسط خبرگان و پیشگامان انجام می‌شود، گفت: بخش عمده کشاورزی ایران سنتی است؛ بنابراین مهندسان کشاورزی و توصیه‌های آنها را در بدنه خود به راحتی قبول نمی‌کنند.
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گفت: امکان بهره‌گیری از ظرفیت‌های مهندسان کشاورزی در بخش ترویج کشاورزی است، اما مشکل این است که بخشی از کشاورزان به‌ویژه کشاورزان به ترویج اعتقادی ندارند.
وی، یکی دیگر از مشکلات این سازمان را ارتقای آموزش توسط وزارت علوم دانست و افزود: وزارت علوم مهندسان و کارشناسان را از نظر آموزشی ارتقا می‌دهد، اما مابقی مسئولیت‌ها را بر دوش سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور می‌گذارد.
تعیین تکلیف انتخابات نظام مهندسی کشاورزی تا ۱۰ روز آینده
وی در مورد انتخابات نظام مهندسی برخی استان‌ها، گفت: انتخابات نظام مهندسی استان‌های ایلام، لرستان، تهران و اردبیل تا ۱۰ روز آینده تعیین تکلیف می‌گردد.
به گفته رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، در مورد نتایج انتخابات چهار استان اختلاف‌نظر میان هیات نظارت بر انتخابات با شورای پنجم نظام مهندسی وجود داشت که این اختلاف‌نظر باعث زمان بر شدن اعلام نتایج شد. این دوره از انتخابات نیز به صورت سنتی و دستی اجرا شد، اما اکنون اجازه برگزاری انتخابات الکترونیک به ما داده شده است.
وی عنوان کرد: طبق قانون تا زمانی که شورای جدید تشکیل نشود، شورای قبلی به کار خود ادامه می‌دهد.
وی تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون ۱۵۰۰ تخلف و شکایت در سامانه هوشمند این سازمان گزارش شده که در حال رسیدگی به این شکایات هستیم.
منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۶ تیر ۰۳
211 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0