استفاده از فارغ التحصیلان کشاورزی برای نظارت بر خرید تضمینی ریاست سازمان نظام مهندسی جهاد کشاورزی استان گلستان بیان کرد:

از دوری هشتاد درصدی اعضا با سازمان نظام مهندسی تا عدم ایجاد شغل پایدار

ریاست سازمان نظام مهندسی جهاد کشاورزی استان گلستان عنوان داشت: متاسفانه فاصله ‌ای میان اعضاء و سازمان نظام مهندسی ایجاد شده است که باید در این زمینه آسیب ‌شناسی صورت گیرد تا ارتباط میان اعضاء با سازمان نظام مهندسی نزدیک ‌تر گردد.

کد خبر: 970406016 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۶ تیر ۹۷ - ۴:۲۵ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی کشور،ریاست سازمان نظام مهندسی جهاد کشاورزی استان گلستان عنوان داشت: متاسفانه فاصله ‌ای میان اعضاء و سازمان نظام مهندسی ایجاد شده است که باید در این زمینه آسیب ‌شناسی صورت گیرد تا ارتباط میان اعضاء با سازمان نظام مهندسی نزدیک ‌تر گردد.

از دوری هشتاد درصدی اعضا با سازمان نظام مهندسی تا عدم ایجاد شغل پایدار

از دوری هشتاد درصدی اعضا با سازمان نظام مهندسی تا عدم ایجاد شغل پایدار

از دوری هشتاد درصدی اعضا با سازمان  نظام مهندسی تا عدم ایجاد شغل پایدار/ عضویت بیش از هشت هزار فارغ‎التحصیل بخش کشاورزی گلستان در سازمان نظام مهندسی

سازمان نظام مهندسی از ظرفیت و پتانسیل خیلی بالایی برخوردار است و بالغ بر هشت هزار و سیصد نفر فارغ‌التحصیل کشاورزی هستند که در سازمان نظام مهندسی استان گلستان عضو هستند.
اعضای نظام مهندسی در سطح استان گلستان در قالب بیست و دو رشته کشاورزی هستند که بالغ بر هشت هزار و سیصد نفر در حال حاضر عضو سازمان نظام مهندسی استان گلستان هستند که متاسفانه در این سال ها میان اعضای نظام مهندسی با سازمان جدایی اتفاق افتاده است.
هم اکنون کسانی کارت نظام مهندسی خود را تمدید کردند که از این سازمان خدمات دریافت کردند و مشغول کار هستند که یا مجوز صدور سم را اخذ کردند و یا کارگزاری کود دارند یا مجوز مرغداری دارند و در مجموع شاید ۸۰ درصد اعضای نظام مهندسی به آن صورت که باید ارتباط با سازمان نظام مهندسی استان گلستان ندارند.
باید در این زمینه آسیب ‌شناسی صورت پذیرد تا ارتباط بین اعضا با سازمان نظام مهندسی رابطه نزدیک‌ تری گردد یکی از عللی که سبب دوری بین اعضا و سازمان نظام مهندسی شده عدم ایجاد شغل پایدار برای اعضای نظام مهندسی است.
حسین عابدی با گرامیداشت هفته نظام مهندسی، ادامه داد: سازمان نظام مهندسی از ظرفیت و پتانسیل خیلی بالایی برخوردار است.
– در سازمان نظام مهندسی استان گلستان چه تعداد از فارغ‌التحصیلان رشته کشاورزی عضو هستند؟
عابدی: بالغ بر هشت هزار و سیصد نفر فارغ‌التحصیل کشاورزی در سازمان نظام مهندسی و منابع طبیعی استان گلستان عضو هستند و دارای کارت نظام مهندسی‌اند.
فعالیت‌ هایی در قالب برون‌سپاری برابر اصل چهل و چهار از دستگاه اجرایی خصوصا سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان می ‌گیرند و کارها را بدست کارشناسان جهاد کشاورزی که متخصص این کار هستند واگذار می ‌شود و می ‌توانیم اشتغال پایداری در این بخش برای فارغ‌التحصیلان بخش ایجاد کنیم.
در مورد واگذاری و برون ‌سپاری دستگاه اجرایی باید همراه و همگام باشند و در قالب اصل چهل و چهار وظیفه‌ مندی ‌های غیر حاکمیتی را به سازمان نظام مهندسی واگذار کنند تا بتوانیم برای فارغ‌التحصیلان کشاورزی شغل ایجاد کنیم.
– با توجه به منحل شدن انتخابات شورای سازمان نظام مهندسی کشاورزی این انتخابات به چه زمانی موکول گردید؟
عابدی: یکم تیرماه جاری انتخابات شورای نظام مهندسی برگزار گردید اما به علت به حد نصاب نرسیدن آرا انتخابات به مرحله دوم کشیده شد و برگزاری انتخابات در مرحله دوم در تاریخ بیست و دوم تیرماه جاری برگزار می گردد.
کم و کاستی‌ هایی در روز برگزاری انتخابات اعضای شورای سازمان نظام مهندسی استان گلستان وجود داشت سعی می ‌کنیم در مرحله دوم انتخابات این کم و کاستی ‌ها مرتفع گردد و شاهد برگزاری یک انتخابات خوب و پرشوری در استان گلستان باشیم.
انتظار داریم فعالان نظام مهندسی که عضو نظام مهندسی هستند اما کارت نظام مهندسی آن ها تمدید نشده است نسبت به تمدید کارت خود اقدام کنند.
– در صورتیکه برخی از اعضای سازمان نظام مهندسی موفق به تمدید کارت نظام مهندسی خود نشدند برای انتخاب در انتخابات شورا تا چه زمانی فرصت دارند تا نسبت به تمدید کارت خود اقدام نمایند؟ آیا از تخفیف قیمت برای تمدید کارت نظام مهندسی برخوردار خواهند شد؟
عابدی: اعضای نظام مهندسی که کارت عضویت آن ها تمدید نشده در صورتیکه نسبت به تمدید کارت خود تا شانزدهم تیرماه اقدام کنند از تخفیف پنجاه درصدی سازمان نظام مهندسی برخوردار می گردند.
در انتخابات اعضای شورای نظام مهندسی استان گلستان ۷ نفر بصورت انتخابی و ۴ نفر انتصابی خواهند بود که ۷ نفر انتخابی در روز بیست و دوم تیرماه جاری توسط اعضای سازمان نظام مهندسی استان گلستان انتخاب می‌ گردند.

از دوری هشتاد درصدی اعضا با سازمان نظام مهندسی تا عدم ایجاد شغل پایدار

۴ نفر انتصابی توسط دانشگاه علوم کشاورزی (۱ نفر)، مدیرکل محیط زیست استان گلستان(۱ نفر)، و (۲ نفر از اعضای نظام مهندسی) از طریق سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان انتخاب خواهند شد که در مجموع یازده نفر بعنوان اعضای شورای نظام مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان منتخب می گردند.
اعضای نظام مهندسی در سطح استان گلستان در قالب بیست و دو رشته کشاورزی هستند که بالغ بر هشت هزار و سیصد نفر در حال حاضر عضو سازمان نظام مهندسی استان گلستان هستند که متاسفانه در این سال ها بین اعضای نظام مهندسی با سازمان جدایی اتفاق افتاده است.
ما می‌ توانستیم در بحث خدمات با مکان ‌های رفاهی، ورزشی، رستوران‌ ها و غیره برای اعضای سازمان نظام مهندسی قراردادهایی ببندیم که حداقل کاری که می ‌توانستیم انجام دهیم اگر شخصی با کارت عضو نظام مهندسی به مکان‌ هایی که با سازمان نظام مهندسی قرار داد بسته بود مثلا از بیست درصد تخفیف برخوردار می ‌شد این امر سبب نزدیک شدن اعضاء با سازمان نظام مهندسی می گردد.
– چه عاملی باعث دور شدن اعضاء با سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع ‌طبیعی شد؟ آیا عدم ایجاد شغل پایدار برای اعضای سازمان می ‌تواند سبب دور شدن بین اعضا و سازمان نظام مهندسی گردد؟
عابدی: هم اکنون کسانی کارت نظام مهندسی خود را تمدید کردند که از ما خدمات دریافت کردند و مشغول کار هستند که یا مجوز صدور سم را اخذ کردند و یا کارگزاری کود دارند یا مرغداری دارند شاید ۸۰ درصد اعضای نظام مهندسی به آن صورت ارتباط با سازمان نظام مهندسی استان گلستان ندارند.
باید در این زمینه آسیب ‌شناسی صورت گیرد تا ارتباط میان اعضاء با سازمان نظام مهندسی رابطه نزدیک ‌تری گردد یکی از عللی که سبب دوری بین اعضا و سازمان نظام مهندسی شده عدم ایجاد شغل پایدار برای اعضای نظام مهندسی است.
ما زمانی می‌ توانیم برای اعضای نظام مهندسی شغل پایدار ایجاد کنیم که در قالب برون‌ سپاری و در قالب اصل چهل و چهار وظیفه ‌مندی واگذار گردد یعنی در پروژه‌های آب و خاک یک حساسیت خیلی بالایی داریم یا در امور اراضی از ظرفیت خیلی بالایی برخوردار هستیم که در وضعیت غیر حاکمیتی می ‌توانیم شغل‌ های خیلی خوبی را برای اعضای سازمان نظام مهندسی ایجاد کنیم.
در راستای واگذاری دو هکتار زمین برای ساخت گلخانه اقداماتی را انجام دادیم که ساخت گلخانه می‌ تواند یک سرمایه ‌گذاری برای سازمان نظام مهندسی بشمار برود و شغل‌ هایی را در این زمینه برایش ایجاد کنیم و یا سایت میگو در گمیشان و … در حال اقدام هستیم.
منبع : گلستان ۲۴

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

تاریخ انتخابات سازمان نظام مهندسی

 

 

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۶ تیر ۹۷
277 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0