مراسم تودیع و معارفه رئیس سابق و جدید سازمان نظام مهندسی معدن مراسم تودیع و معارفه رئیس سابق و جدید سازمان نظام مهندسی معدن

مراسم تودیع و معارفه رئیس سابق و جدید سازمان نظام مهندسی معدن

مراسم تودیع و معارفه رئیس سابق و جدید سازمان نظام مهندسی معدن ، به میزبانی اتاق ایران برگزار و در آن بر استفاده از تمام توان مهندسی کشور تاکید گردید

کد خبر: 010228002 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۰۱ - ۵:۵۱ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، مراسم تودیع و معارفه رئیس سابق و جدید سازمان نظام مهندسی معدن ، به میزبانی اتاق ایران برگزار و در آن بر استفاده از تمام توان مهندسی کشور تاکید گردید

مراسم تودیع و معارفه رئیس سابق و جدید سازمان نظام مهندسی معدن

مراسم تودیع و معارفه رئیس سابق و جدید سازمان نظام مهندسی معدن
در مراسم معارفه ریاست سازمان نظام مهندسی معدن بیان گردید
سازمان نظام مهندسی معدن از تمام توان مهندسی کشور استفاده کند
مراسم تودیع و معارفه رئیس سابق و جدید سازمان نظام مهندسی معدن به میزبانی اتاق ایران برگزار و در آن بر استفاده از تمام توان مهندسی کشور تاکید گردید.
اتاق ایران میزبان مراسم تودیع و معارفه رئیس سابق و جدید سازمان نظام مهندسی معدن بود. در این نشست رضا بستامی، با حضور معاون معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت و نایب‌رئیس اتاق ایران، مسئولیت ریاست این سازمان را بعهده گرفت.
در ابتدای جلسه تقی نبئی، رئیس سابق سازمان نظام مهندسی معدن ایران با اشاره به دو سال و چند ماهی که مسئولیت ریاست سازمان را بعهده داشت، گزارشی از عملکرد خود در این مدت ارائه داد.
طبق اظهارات او با وجود محدودیت‌ های ناشی از کرونا تلاش گردید، وظایف سازمان دنبال گردد و روند توسعه سازمان با توجه به ایجاد سامانه‌ای جدید، برگزاری دوره‌ های آموزشی، تقویت حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان، چابک‌سازی، طراحی سازوکارهایی برای استقلال مالی، انعقاد چندین تفاهم‌نامه همکاری بین‌المللی علی‌رغم وجود محدودیت ‌های کرونایی، انعقاد تفاهم‌نامه‌های ملی با ارگان ‌های مختلف و غیره صورت گیرد.
وی هم‌چنین از اصلاح برخی دستورالعمل‌ ها و شیوه‌نامه‌های داخلی سازمان با هدف تقویت و گسترش بازدهی خبر داد.
در ادامه رضا محتشمی‌پور، معاون معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تلاش ‌ها برای تسهیل امور در حوزه معدنی کشور، درگیری ‌ها و مشکلات جاری را عامل از دست رفتن زمان برای حرکت ‌های توسعه‌ای دانست و اظهار امیدواری کرد: در دوره جدید با همکاری و تعامل بیشتر بین همه ارکان معدنی فعال، شاهد تقویت این بخش باشیم.
وی، نگاه به بازارهای اطراف از جمله افغانستان در بخش معدن را ضروری خواند و ادامه داد: شاید متناسب با وضعیت داخلی کشور و شرایط حاکم بر دیگر کشورها، فعالیت ‌های بین‌المللی سخت باشد؛ اما با تعامل و همکاری می ‌توانیم قدم‌ های خوبی برداریم. نظام مهندسی معدن گنجیه ‌ای از ظرفیت‌هاست و باید از این گنجینه فکری بهترین بهره را ببریم.
محتشمی‌پور، استفاده از ظرفیت‌ های موجود را ناکافی توصیف کرد و گفت: برای پیشرفت باید از تجربیات و دانش فنی بصورت هم‌زمان و یک‌پارچه استفاده کنیم. بنابراین سازمان نظام مهندسی معدن باید تلاش کند از کلیه توان مهندسی موجود در سراسر کشور بهره ببرد چرا که هرکدام نقطه اثر مثبتی هستند و باید همه را پای کار آورد.
وی تصریح کرد: خواسته اصلی از سازمان نظام مهندسی این است که توان مهندسی کل کشور مورد استفاده قرار گیرد. مسائل و مشکلات عمده‌ای وجود دارد و باید برای آنها راه‌ حل ارائه دهیم. این مهم تنها با همفکری و همکاری به نتیجه می‌رسد.
منبع: بازار

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۲۸ اردیبهشت ۰۱
334 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0