استرداد فقط هشتاد درصد درآمد معادن به وزارت صمت عضو کمیسیون صنایع مجلس

استرداد فقط هشتاد درصد درآمد معادن به وزارت صمت

عضو کمیسیون صنایع مجلس با عنوان این که در نزدیکی یزد ذخایر سنگ آهنی پیدا شده که حدود پنج میلیارد تن است، بیان کرد: در بودجه نود و هفت از ۱ هزار میلیارد تومان درآمد معادن فقط هشتاد درصد آن به وزارت صنعت بازگشته است.

کد خبر: 971011006 تاریخ انتشار: سه شنبه 1 ژانویه 19 - 10:22 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز _ مرجع اخبار نظام مهندسی کشور،عضو کمیسیون صنایع مجلس با عنوان این که در نزدیکی یزد ذخایر سنگ آهنی پیدا شده که حدود پنج میلیارد تن است، بیان کرد: در بودجه نود و هفت از ۱ هزار میلیارد تومان درآمد معادن فقط هشتاد درصد آن به وزارت صنعت بازگشته است.

استرداد فقط هشتاد درصد درآمد معادن به وزارت صمت

استرداد فقط هشتاد درصد درآمد معادن به وزارت صمت

استرداد فقط هشتاد درصد درآمد معادن به وزارت صمت/ وجود پنج میلیارد تن ذخایر سنگ آهنی در یزد

داریوش اسماعیلی در مورد عملکرد سازمان نظام مهندسی معدن، عنوان کرد: طبق قانون نظام مهندسی معدن مجلس شورای اسلامی برای این نظام یازده هدف را مشخص کرده است که یکی از مهمترین این وظایف صیانت از منابع معدنی است. از آن جایی که این منابع تجدید ناپذیر هستند صیانت از آن ها باید از زمان استخراج مواد معدنی مورد توجه قرار گیرد چرا که در برخی موارد به علت بی دقتی بسیاری از مواد معدنی به عنوان پسماند و زباله هدر می ‌رود.
بهره‌وری از معادن به تربیت نیروی انسانی ماهر نیاز دارد
نماینده مردم سروستان، کوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی با عنوان این که برای استفاده بهینه از مواد معدنی باید به زمان و مکان استخراج این مواد دقت کرد، گفت: برای بهره برداری از معادن باید مجموعه ‌ای از فارغ التحصیلان دانشگاهی را تربیت و با آموزش ‌های عملی آن ها را برای حضور در عرصه کارهای عملیاتی آماده کرد.
زمینه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در معادن فراهم گردد
این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: سازمان نظام مهندسی معدن از یک طرف بازوی وزارت صنعت، معدن و تجارت است و از طرفی دیگر باید زمینه حضور بخش خصوصی را فراهم کند.
وی در پاسخ به این که با وجود گذشت دو سال از تصویب قانون برنامه ششم توسعه آیا سازمان نظام مهندسی معدن به وظایف خود عمل کرده است، گفت: اگر چه این سازمان تا حدودی به ماده چهل و سه قانون برنامه ششم عمل کرده ولی نیاز است اقدامات بیش تری برای اجرای این ماده انجام گردد طبق این ماده باید شورای معادن در استان‌ ها تشکیل می ‌شد که این مهم محقق شده و در بسیاری از استان‌ ها این شورا برگزار می گردد.

استرداد فقط هشتاد درصد درآمد معادن به وزارت صمت


لزوم گردش مالی خرید و فروش معادن در استان ‌های محل ذخایر معدنی
رییس فراکسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: طبق ماده چهل و سه قانون برنامه ششم توسعه باید حساب‌ های بانکی و گردش مالی خرید و فروش معادن با رعایت ضوابط قانونی، در استان‌ های محل ذخایر معدنی انجام پذیرد و دفاتر مالی و قانونی مربوطه در استان ‌های مذکور مستقر و حوزه مالیاتی آن ها در همان استان‌ ها تعیین گردد همچنین شورای معادن استان موظف است بر اجرای این جزء نظارت کند که حسابی به این منظور افتتاح شده است.
استرداد فقط هشتاد درصد درآمد معادن به وزارت صمت
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با عنوان این که در بودجه نود و هفت از ۱ هزار میلیارد تومان درآمد معادن فقط هشتاد درصد آن یعنی هشتصد میلیارد تومان آن به وزارت صنعت بازگشت، اظهار داشت: در سیستان و بلوچستان معادن مس بسیاری یافت شده است.
بررسی‌ های صورت گرفته شواهد اولیه نشان می ‌دهد در نزدیکی یزد ذخایر سنگ آهنی پیدا شده که حدود پنج میلیارد تن است که با سنگ آهن کل کشور برابری می‌ کند
وجود پنج میلیارد تن ذخایر سنگ آهنی در نزدیکی یزد
وی در مورد عایدی حاصل از اکتشافات معادن، ادامه داد: بازده مالی بعد از سرمایه‌گذاری در معادن به زمان‌ بر است در واقع اکتشاف امری هزینه‌ بر است خوشبختانه طبق بررسی ‌های صورت گرفته شواهد اولیه نشان می‌ دهد در نزدیکی یزد ذخایر سنگ آهنی پیدا شده که حدود پنج میلیارد تن است که با سنگ آهن کل کشور برابری میکند.
منبع: فصل اقتصاد

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

پاسخ تشریحی آزمون نظام مهندسی نظارت تاسیسات برقی اردیبشهت 97

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
1 ژانویه 19
194 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0