تشریح نقش سازمان نظام مهندسی ساختمان در افزایش عمر مفید ساختمان ها تشریح نقش سازمان نظام مهندسی ساختمان در افزایش عمر مفید ساختمان ها

تشریح نقش سازمان نظام مهندسی ساختمان در افزایش عمر مفید ساختمان ها

تشریح نقش سازمان نظام مهندسی ساختمان در افزایش عمر مفید ساختمان ها ، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد، میانگین عمر مفید ساختمان در کشور را سی سال عنوان کرد

کد خبر: 991125007 تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ بهمن ۹۹ - ۱۰:۴۶ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، تشریح نقش سازمان نظام مهندسی ساختمان در افزایش عمر مفید ساختمان ها ، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد، میانگین عمر مفید ساختمان در کشور را سی سال عنوان کرد


تشریح نقش سازمان نظام مهندسی ساختمان در افزایش عمر مفید ساختمان ها

تشریح نقش سازمان نظام مهندسی ساختمان در افزایش عمر مفید ساختمان ها
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان از ساخت و ساز بدون پروانه بیش از هفتاد درصد ساختمان ها در یزد خبر داد.
هم‌زمان با ایام الله دهه فجر رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد در یک برنامه زنده و مستقیم تلویزیونی به مدت نیم ساعت با مردم و مهندسان سخن گفت.
علی اصغر زحمتکش با اشاره به این مطلب که ساختمان یک سرمایه ملی محسوب می گردد، تصریح کرد: باید از این سرمایه ملی به خوبی محافظت کرد. بر همین اساس نظام مهندسی بر روند ساخت نظارت دارد تا هم عمر مفید این سرمایه افزایش یابد هم بهره وری مالک ساختمان کم ترین هزینه انرژی را برای وی در بر داشته باشد.
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد، میانگین عمر مفید ساختمان در کشور را سی سال عنوان کرد و ادامه داد: متاسفانه در استان یزد بیش از هفتاد درصد ساختمانها فاقد پروانه بوده و این موضوع هم ایمنی ساختمان و هم عمر مفید آن را کاهش میدهد چرا که در واقع خلاف سازی باعث عدم نظارت درست بر روند ساخت ساختمان می شود.
وی، با اشاره به اقدامات خوب انجام شده در زمینه تسهیل شرایط صدور پروانه، عنوان کرد: به مناسبت ایام الله دهه فجر از ۲۲ بهمن تا هفتم اسفند تخفیفات خوبی در حد سی درصد جهت تشویق مردم به اخذ پروانه در نظر گرفته شده است.
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در مورد بحث شناسنامه دار کردن ساختمانها در استان هم بیان کرد:سازمان نظام مهندسی از سال هشتاد و ‌چهار، اقدام به ارائه شناسنامه فنی و ملکی برای ساختمان ها کرده و مانند دفترچه راهنمای کالا می ‌تواند اطلاعات ساختمان را در اختیار مالک یا خریداران قرار دهد.
زحمتکش، طراحی و نظارت بر ساختمان توسط مهندسان دارای صلاحیت را از مزیت های اخذ پروانه ساخت دانست و افزود: توانمند بودن مهندسان سازمان و نظارت آنان سبب افزایش کیفیت ساختمان و عمر مفید آن خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به تشکیل کارگروه پیش‌گیری از تخلفات به ریاست معاون عمرانی استاندار و با شرکت مدیر کل راه و شهرسازی، رئیس سازمان، نماینده شهرداری و دادگستری، تصریح کرد: سعی شده در این کارگروه اقداماتی جهت تسهیل صدور پروانه صورت گیرد که کاهش بروکراسی اداری، اعطای پروانه به زمینهای قولنامه ای و کاهش میزان حدنصاب زمین جهت اعطای پروانه و افزایش هزینه و جریمه خلاف سازی از جمله این اقدامات است که منجر به رشد درخواست صدور پروانه نسبت به سالیان گذشته شده است.
منبع: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۲۵ بهمن ۹۹
425 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0