تشکیل کارگروه اجرای آرای ساخت‌وسازهای غیرمجاز در استان سمنان تشکیل کارگروه اجرای آرای ساخت‌وسازهای غیرمجاز در استان سمنان

تشکیل کارگروه اجرای آرای ساخت‌وسازهای غیرمجاز در استان سمنان

تشکیل کارگروه اجرای آرای ساخت‌وسازهای غیرمجاز در استان سمنان ، الزامی است. نظام‌مهندسی و شهرداری ‌ها نقش بسیار جدی و مهمی در پیش گیری از تکرار حوادث تلخی مانند حادثه "متروپل" بر عهده دارند

کد خبر: 010318011 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۸ خرداد ۰۱ - ۶:۲۸ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، تشکیل کارگروه اجرای آرای ساخت‌وسازهای غیرمجاز در استان سمنان ، الزامی است. نظام‌مهندسی و شهرداری ‌ها نقش بسیار جدی و مهمی در پیش گیری از تکرار حوادث تلخی مانند حادثه “متروپل” بر عهده دارند

تشکیل کارگروه اجرای آرای ساخت‌وسازهای غیرمجاز در استان سمنان

تشکیل کارگروه اجرای آرای ساخت‌وسازهای غیرمجاز در استان سمنان
کارگروه اجرای آرای ساخت‌وسازهای غیرمجاز در استان سمنان تشکیل گردد
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان با تأکید بر ضرورت برخورد قاطع با ساختمان‌ ها و بناهای ناایمن در شهرهای این استان بیان کرد: باید کارگروه اجرای آرای ساخت‌وسازهای غیرمجاز در استان سمنان با محوریت فرمانداران تشکیل ‌شود.
محمد حمیدی در نشست کارگروه مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز در ساختمان شماره دو استانداری سمنان گفت: نظام‌مهندسی و شهرداری ‌ها نقش بسیار جدی و مهمی در پیش گیری از تکرار حوادث تلخی مانند حادثه “متروپل” بر عهده دارند.
حمیدی با اشاره به نقش مهم شهرداری‌ها بر لزوم نظارت بر مهندسان ناظر ساختمان‌ های در حال ساخت، گفت: طبق قانون شهرداری ‌ها باید در هر مرحله از روند ساخت ساختمان ‌ها گزارش مرحله‌ای مهندسان ناظر را اخذ کنند.
وی اظهار داشت: طبق قانون مقررات ملی ساختمان، شهرداری‌ ها مکلف‌ند با مهندسان‌ ناظری که گزارشات مرحله‌ای از روند ساخت ساختمان ‌های مورد نظارت خود را ارائه نمی‌دهند برخورد جدی داشته باشند.
وی با تأکید بر نقش مهم نظام‌مهندسی ساختمان در کاهش ساختمان‌ های ناایمن در شهرها و روستاها گفت: نظام‌مهندسی ساختمان استان سمنان باید با مهندسان ناظری که در انجام وظایف خود کوتاهی می‌ کنند برخورد قانونی و جدی داشته باشد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان با اشاره به اینکه همکاری مالکان و سازندگان بناهای شهری با مهندسان ناظر و شهرداریذ‌ها به ‌منظور استحکام هرچه بیشتر بناهای در حال احداث بسیار ضروری و مهم است؛ بر ضرورت استفاده از همه ظرفیت‌ های قانونی موجود برای برخورد جدی و قاطع با انحراف‌ های ساختمان ‌های در دست احداث از شرایط و ضوابط مندرج در پروانه ساخت تأکید کرد.
وی با تأکید بر اینکه امروز لازم است بیش از گذشته رعایت مقررات ملی ساختمان در احداث بناها موردتوجه نظام‌مهندسی، شهرداری‌ ها و فرمانداری‌ذها در این استان باشد گفت: امروز لازم است تا شهرداری ‌های استان سمنان ساختمان‌ های ناایمن را شناسایی و در مجوزهای این بناها، بازنگری کنند تا از بروز حوادث احتمالی در این ساختمان‌ها جلوگیری گردد.
وی، اجرای آرای قطعی قضایی و کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ‌ها را یکی از اثرگذارترین راه‌کارهای پیش‌گیری از وقوع تخلفات ساختمانی عنوان و بیان داشت: این مهم سبب می ‌شود تا اجرای قوانین برای مردم ملموس‌تر گردد.
حمیدی بر ضرورت تشکیل کارگروه اجرای آرای ساخت‌وسازهای غیرمجاز در استان سمنان به‌عنوان زیرمجموعه کارگروه پیش‌گیری و مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز این استان تأکید و بر ضرورت اقدام فرمانداران شهرستان‌ های ۸ گانه استان سمنان در این زمینه تأکید کرد.
وی گفت: فرمانداران، شهرداران و دهیاران در استان سمنان باید برای پیش‌گیری از ساخت‌وساز در خارج از محدوده و حریم شهرها و روستاها هماهنگی لازم را با ادارات کل منابع طبیعی و امور اراضی ابن استان داشته باشند.
منبع: خبرگزاری تسنیم

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱۸ خرداد ۰۱
417 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0