اشتغال به کار مهندسان هرمزگان در کشورهای همسایه با همکاری شرکت های انگلیسی و هندی اشتغال به کار مهندسان هرمزگان در کشورهای همسایه با همکاری شرکت های انگلیسی و هندی

اشتغال به کار مهندسان هرمزگان در کشورهای همسایه با همکاری شرکت های انگلیسی و هندی

اشتغال به کار مهندسان هرمزگان در کشورهای همسایه با همکاری شرکت های انگلیسی و هندی ، صورت گرفت. استانداری هرمزگان با همکاری سازمان استان به دنبال رسیدن به ساختاری نظام مند برای این موضوع است

کد خبر: 991204001 تاریخ انتشار: دوشنبه ۴ اسفند ۹۹ - ۸:۴۶ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، اشتغال به کار مهندسان هرمزگان در کشورهای همسایه با همکاری شرکت های انگلیسی و هندی ، صورت گرفت. استانداری هرمزگان با همکاری سازمان استان به دنبال رسیدن به ساختاری نظام مند برای این موضوع است

اشتغال به کار مهندسان هرمزگان در کشورهای همسایه با همکاری شرکت های انگلیسی و هندی

اشتغال به کار مهندسان هرمزگان در کشورهای همسایه با همکاری شرکت های انگلیسی و هندی
اشتغال به کار مهندسان هرمزگان در کشورهای همسایه
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان بیان کرد: هم اکنون برخی از معماران هرمزگانی با همکاری شرکت های انگلیسی و هندی در حال ارائه خدمات طراحی در عمان هستند.
مدرس، معاون هماهنگی امور عمرانی در نشست با احمد خرم رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، ضمن اعلام آمادگی هر گونه همکاری با سازمان و پی‌گیری احداث خانه مهندس در راستای فرمایشات رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان، بیان کرد: با توجه به موقعیت دریا در جنوب و صنایع و نیروهای نظامی در غرب بندرعباس، دو منطقه شرق و شمال برای توسعه شهر بندرعباس وجود دارد. نظر به عبور خط لوله از قسمت شمالی بندرعباس، آبادانی و توسعه شهر در قسمت شرق بندرعباس متمرکز شده و به دنبال فراهم آوردن فضائی با مساحت حدود سه هزار هکتاری هستیم که بتوانیم بندرعباس جدیدی ایجاد کنیم.
در همین راستا با همکاری شهرداری بندرعباس بلواری بزرگ‌تر از بلوار شیخ زاید در نوار ساحلی در این منطقه در حال احداث است و با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان طراحی بخشی از بلوار که جهت احداث پارک ساحلی در نظر گرفته شده از طریق برگزاری مسابقه حرفه ای انجام خواهد شد. در این قسمت از شهر برنامه ساخت مجتمع های مسکونی برای مهندسان و پزشکان در دست بررسی است و رونقی در بازار ساخت و ساز ایجاد خواهد شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان ادامه داد: موضوع صدور پروانه ساختمانی خارج از حریم روستاها و محدوده شهرها در هر استان به روشی متفاوت و بصورت سلیقه ای در حال انجام است. استانداری هرمزگان با همکاری سازمان استان به دنبال رسیدن به ساختاری نظام مند برای این موضوع است.
وی اظهار داشت: با توجه به پتانسیل استان در زمینه خدمات مهندسی و مراودات این استان با کشور عمان، استان هرمزگان به عنوان یک ظرفیت جهت ارائه خدمات مهندسی آمادگی حضور در عمان را دارد. سنوات پیش اقداماتی جهت صادرات خدمات مهندسی به عمان انجام شده و کم و بیش شناسایی شرایط و موقعیتها به عمل آمده لذا در صورت حمایت و کمکهای شورای مرکزی امکان حضور و فعالیت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان هرمزگان در عمان میسر خواهد بود و این موضوع فتح بابی است جهت آغاز فعالیت در سایر کشورهای همسایه.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اظهار داشت: هم اکنون برخی از معماران هرمزگانی با همکاری شرکتهای انگلیسی و هندی در حال ارائه خدمات طراحی در عمان هستند.
منبع: تاسیسات آنلاین

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۴ اسفند ۹۹
63 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0