نظام مهندسی به وظایف خود درست عمل نمیکند نایب ریاست کمیسیون عمران مطرح کرد:

تاخیر دوباره در تصویب قانون جدید سازمان نظام مهندسی/ راه‌ های دور زدن قانون را با جریمه ‌های سنگین کور

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شوری اسلامی با اشاره به اینکه قانون جدید سازمان نظام مهندسی پایان آبان ماه برای تصویب در صحن علنی ارائه می گردد، بیان کرد: در قانون جدید راه‌ های دور زدن قوانین را با جریمه‌ های هنگفت کور کرده ‌ایم.

کد خبر: 960613005 تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۳ شهریور ۹۶ - ۸:۱۸ ق.ظ

به گزارش اخبار نظام مهندسی، نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شوری اسلامی با اشاره به اینکه قانون جدید سازمان نظام مهندسی پایان آبان ماه برای تصویب در صحن علنی ارائه می گردد، بیان کرد: در قانون جدید راه‌ های دور زدن قوانین را با جریمه‌ های هنگفت کور کرده ‌ایم.تاخیر دوباره در تصویب قانون جدید سازمان نظام مهندسی

تاخیر دوباره در تصویب قانون جدید سازمان نظام مهندسی

تاخیر دوباره در تصویب قانون جدید سازمان نظام مهندسی/ راه‌ های دور زدن قانون را با جریمه ‌های سنگین کور

تاخیر دوباره در تصویب قانون  جدید سازمان نظام مهندسی/ راه‌ های دور زدن قانون را با جریمه ‌های سنگین کور

علیم یارمحمدی با اعلام اینکه سازمان نظام مهندسی زیر مجموعه دو دستگاه وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور است و با حضور نمایندگان این نهادها، قانون سازمان نظام مهندسی در حال بازنگری است، ادامه داد: شش ماه گذشته که کمیسیون بطور جدی پی گیر اصلاح این قانون شد، قرار بر این بود که در طول ۲ ماه قانون جدید برای تصویب در صحن ارائه گردد ولی به علل متعدد با تاخیر چند ماهه روبرو گردید.
یار محمدی با اشاره به این که قانون جدید تا پایان آبان ماه سال جاری برای تصویب به صحن ارائه می گردد، افزود: یکی از علل تاخیر چند ماهه در تصویب قانون جدید، اخذ نقطه نظرات کارشناسان، مسئولین و اعضای سازمانهای نظام مهندسی استانها و نقایص و ایرادات متعدد قانون قبلی بوده است که در حال رفع و اصلاح این موارد هستیم.

تاخیر دوباره در تصویب قانون جدید سازمان نظام مهندسی

وی با بیان این که در گذشته از ابهامات قانون سازمان نظام مهندسی سوء استفاده میشده و با پدیده هایی همچون امضا فروشیهای گسترده، نبود مهندس ناظر، اختلاس و … در این سازمان روبرو بودیم، تصریح کرد: در قانون جدید تلاش شده با وضع جریمه های سنگین تمام راههای دور زدن قوانین را کور کنیم.

نایب رییس کمیسیون عمران افزود: بصورت واضح و روشن مجازات تخلفات احتمالی در قانون جدید ذکر شده است و قانون در مورد متخلفین تعیین تکلیف کرده است.

یارمحمدی با اعلام این که مردم باید از خدمات مهندسی با استانداردهای روز دنیا بهره مند شوند، خاطر نشان کرد: از حقوق اولیه مردم است که سر پناه امن داشته باشند و سازمان نظام مهندسی هم یکی از نهادهایی مسئول در برقراری ایمنی ساختمان ‌ها و خانه ‌های مردم است.

منبع : ایلنا

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

کانال تلگرام برق ساختمان

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱۳ شهریور ۹۶
491 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0