داود دانشگر: ۴۵۰۰ پرونده تخلفات نظام مهندسی ساختمان بررسی گردید داود دانشگر: ۴۵۰۰ پرونده تخلفات نظام مهندسی ساختمان بررسی گردید

داود دانشگر: ۴۵۰۰ پرونده تخلفات نظام مهندسی ساختمان بررسی گردید

داود دانشگر: ۴۵۰۰ پرونده تخلفات نظام مهندسی ساختمان بررسی گردید ، در بازه زمانی ۱۰ ماهه بیش از چهار هزار و پانصد فقره پرونده رسیدگی و سه‌هزار و ۹۳۰ فقره حکم قطعی صادر و برای اجرا به استان‌ها ابلاغ گردید

کد خبر: 030125005 تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ فروردین ۰۳ - ۴:۴۲ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، داود دانشگر: ۴۵۰۰ پرونده تخلفات نظام مهندسی ساختمان بررسی گردید ، در بازه زمانی ۱۰ ماهه بیش از چهار هزار و پانصد فقره پرونده رسیدگی و سه‌هزار و ۹۳۰ فقره حکم قطعی صادر و برای اجرا به استان‌ها ابلاغ گردید

داود دانشگر: ۴۵۰۰ پرونده تخلفات نظام مهندسی ساختمان بررسی گردید

داود دانشگر: ۴۵۰۰ پرونده تخلفات نظام مهندسی ساختمان بررسی گردید
رییس شورای انتظامی نظام مهندسی ساختمان کشور:
۴۵۰۰ پرونده تخلفات نظام مهندسی ساختمان بررسی گردید
مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان از بررسی بیش از چهار هزار و پانصد فقره پرونده تخلفات نظام مهندسی ساختمان باقی‌مانده از سنوات گذشته در سال ۱۴۰۲ خبر داد.
«داود دانشگر» گفت: شورای انتظامی کشور به‌عنوان تنها مرجع رسیدگی نهایی به تخلفات حرفه‌ای و انضباطی مهندسان در سطح کشور، پس از وقفه‌ای هفت ماهه از ابتدای اردیبهشت سال ۱۴۰۲ نخستین جلسه رسمی خود را شروع کرد که با پی‌گیری معاونت مسکن و ساختمان و با تلاش‌های شبانه‌روزی اعضای شورای انتظامی جلسات این شورا از زمان صدور حکم از سوی وزیر راه و شهرسازی، هفتگی و مستمر تشکیل شده‌ است.
دانشگر تصریح کرد: تلاش کردیم تا ضمن کاهش موجودی و مانده پرونده‌ها از سال‌های قبل به‌گونه‌ای عمل کنیم که به‌طور میانگین به میزان دو برابر پرونده‌های وارده حکم قطعی و نهایی صادر شود.
وی گفت: در بازه زمانی ۱۰ ماهه بیش از چهار هزار و پانصد فقره پرونده رسیدگی و سه‌هزار و ۹۳۰ فقره حکم قطعی صادر و برای اجرا به استان‌ها ابلاغ گردید.
طراحی نرم‌افزار جامع شورای انتظامی کشور
به گفته مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان، از جمله اقدامات این دوره، طراحی نرم‌افزار جامع شورای انتظامی کشور به‌ علت حرکت به‌سمت نظام جامع دادرسی الکترونیک است که برای نخستین بار در ادوار شورای انتظامی کشور رقم خورده‌ است.
پرونده‌های شورای انتظامی نظام مهندسی ساختمان به صورت الکترونیکی رسیدگی می‌گردد
دانشگر ادامه داد: باتوجه به هماهنگی انجام شده، از امسال وصول پرونده، رسیدگی، صدور و ابلاغ آرا در شورای کشور و متعاقب آن در سطح شورای انتظامی استان‌ها به‌صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.
به گفته وی، توجه دقیق به ابعاد فنی پرونده‌ها، پرهیز از حاشیه و ابعاد سیاسی آنها و تعیین‌تکلیف پرونده‌ها در حداقل زمان نیز از اقدامات شورای فعلی است.
منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۲۵ فروردین ۰۳
138 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0