خسارت به برخی از معادن گیلان به علت صدور مجوزهای فاقد مبانی علمی خسارت به برخی از معادن گیلان به علت صدور مجوزهای فاقد مبانی علمی

خسارت به برخی از معادن گیلان به علت صدور مجوزهای فاقد مبانی علمی

خسارت به برخی از معادن گیلان به علت صدور مجوزهای فاقد مبانی علمی  ، بهره‌برداری اصولی و فنی از مواد معدنی باید اولویت اول بهره برداران معادن باشد

کد خبر: 000420003 تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۰ تیر ۰۰ - ۷:۱۴ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، خسارت به برخی از معادن گیلان به علت صدور مجوزهای فاقد مبانی علمی  ، بهره‌برداری اصولی و فنی از مواد معدنی باید اولویت اول بهره برداران معادن باشد

خسارت به برخی از معادن گیلان به علت صدور مجوزهای فاقد مبانی علمی

خسارت به برخی از معادن گیلان به علت صدور مجوزهای فاقد مبانی علمی
رئیس سازمان صمت گیلان بیان کرد:
خسارت به برخی از معادن گیلان به علت صدور مجوزهای فاقد مبانی علمی
رئیس سازمان صمت گیلان اظهار داشت: در گذشته مجوزهایی در بهره‌برداری از مواد معدنی صادر شده که مبانی علمی و فنی نداشته است و به همین دلیل در برخی از آنها شاهد خسارات هستیم.
فرهاد دلق پوش در نشست شورای معادن گیلان ادامه داد: بهره‌برداری اصولی و فنی از مواد معدنی باید اولویت اول بهره برداران معادن باشد و عدم رعایت اصول فنی در معادن باعث سلب صلاحیت معدنکار خواهد شد.
دلق پوش با اشاره به این که سازمان نظام مهندسی معدن توسط مسئولین فنی حسب قانون بر معادن نظارت خواهند داشت، گفت: این موضوع نافع مسئولیت حفاظت فنی و برداشت اصولی بهره برداران معادن نخواهد بود و همواره باید بطور دقیق روند فنی برداشت مواد معدنی را رعایت نموده و به سازمان گزارش کنند.
رئیس سازمان صمت گیلان با تاکید بر انجام وظایف نظارتی سازمان نظام مهندسی معدن بر معادن استان گیلان، افزود: نظام مهندسی معدن همچون نظام مهندسی ساختمان باید به تکالیف خود بطور کامل عمل کند تا شاهد مخاطرات در فعالیت ‌های معدنی نباشیم.
وی با اشاره به اینکه که در گذشته مجوزهایی صادر شده که مبانی علمی و فنی نداشته است، بیان کرد: بازنگری و رصد فعالیت‌ های برخی از معادن نشانگر این است که صدور برخی از آنها بر مبنای سهل‌الوصول بودن و تشخیص ظاهری بوده و نکات فنی و اصول علمی به نحو مطلوب در آنها دیده نشده است که در برخی از آنها شاهد خسارات هستیم.
دلق پوش با عنوان اینکه در چند سال اخیر ساماندهی و سلب صلاحیت برخی از معادن مشکل‌دار و راکد یکی از اولویت ‌های سازمان صمت گیلان بوده، تصریح کرد: در صدور مجوزهای جدید بیشترین حساسیت را داریم و برای صدور مجوز از ۱۵ مرجع رسمی و دستگاه مرتبط استعلام بعمل می آوریم و بعد از آن برای بهره‌بردار اجازه فعالیت صادر می گردد.

منبع: ایسنا

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۲۰ تیر ۰۰
165 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0