همکاری دستگاه های خدمات رسان جهت راه اندازی سامانه پایش انرژی در استان خراسان شمالی همکاری دستگاه های خدمات رسان جهت راه اندازی سامانه پایش انرژی در استان خراسان شمالی

همکاری دستگاه های خدمات رسان جهت راه اندازی سامانه پایش انرژی در استان خراسان شمالی

همکاری دستگاه های خدمات رسان جهت راه اندازی سامانه پایش انرژی در استان خراسان شمالی ، صورت می گیرد. با سامانه پایش انرژی، میزان مصرف به ازای هر متر مربع مشخص می گردد و میتوان اصلاح مصرف را در دستور کار داشت

کد خبر: 990512001 تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۲ مرداد ۹۹ - ۱:۳۳ ب.ظ

​به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، همکاری دستگاه های خدمات رسان جهت راه اندازی سامانه پایش انرژی در استان خراسان شمالی ، صورت می گیرد. با سامانه پایش انرژی، میزان مصرف به ازای هر متر مربع مشخص می گردد و میتوان اصلاح مصرف را در دستور کار داشت

همکاری دستگاه های خدمات رسان جهت راه اندازی سامانه پایش انرژی در استان خراسان شمالی

همکاری دستگاه های خدمات رسان جهت راه اندازی سامانه پایش انرژی در استان خراسان شمالی

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان شمالی بیان کرد:
سامانه پایش انرژی در استان راه اندازی می گردد
علی اکبر رمضانی تصریح کرد: پیشنهاد داریم با همکاری دستگاه ها و شرکتهای خدمات رسان سامانه پاییش انرژی را در استان راه اندازی کنیم.
وی تصریح کرد: در این برنامه میتوان مصرف انرژی را با همکاری دستگاههایی همچون استانداری، شهرداری، راه و شهرسازی، شرکت توزیع نیروی برق و شرکت گاز مانیتور و مشاهده کرد.
رمضانی با اشاره به این که در مورد راه اندازی این سامانه اعلام آمادگی میکنیم، گفت: با سامانه پایش انرژی، میزان مصرف به ازای هر متر مربع مشخص می گردد و میتوان اصلاح مصرف را در دستور کار داشت.
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی گفت: با راه اندازی این سامانه کارشناسان میتوانند میزان مصرف را ساماندهی و در جهت کاهش آن برنامه ارائه  دهند.
وی اظهار داشت: پایان کار ساختمان در خراسان شمالی منوط به استفاده از مصالح استاندارد و رعایت بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان شد.
وی ادامه داد: استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد در روند ساخت و ساز الزامی است و مهندسان ناظر و مجری تأیید پایان کار ساختمان را منوط به استفاده از مصالح استاندارد و مرغوب کنند.
رمضانی عنوان کرد: از مهندسان ناظر درخواست میشود چنان‌چه در روند ساخت و ساز از مصالح بی کیفیت استفاده گردد در راستای تأمین ایمنی، بهداشت، بهره دهی مناسب، حفظ حقوق بهره بردار و هم‌چنین بهینه سازی مصرف انرژی و رعایت مقررات ملی ساختمان تلاش کنند تا اصلاحات و رفع انحراف از اصول استاندارد را جدی بگیرند و تا رفع آن توسط مجریان پی‌گیری کنند.
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی گفت: اینکه گفته می‌شود استفاده از مصالح استاندارد و صنعتی هزینه ساخت و سازها را افزایش میدهد باور غلطی است و قطعاً ساختمان ‌هایی که با مصالح استاندارد و صنعتی ساخته میشوند در کوتاه مدت و بلند مدت و طول عمر ساختمان هزینه در آنها کاهش می یابد.
رمضانی گفت: نظارت بر استفاده از مصالح ساختمانی مرغوب و استاندارد جزئی از وظایف مهندسان ناظر است و مجریان مکلف به رعایت و کنترل آن از حیث رعایت ضوابط  بهینه سازی مصرف انرژی ساختمان  با تأکید بر روشهای اجرای استاندارد برای ساختمانهای در حال ساخت و ساختمانهایی که اقدام به شروع ساخت می کنند، هستند.
منبع: خبرگزاری برنا

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱۲ مرداد ۹۹
350 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0