کارگران ساختمانی باید کارت مهارت از فنی و حرفه‌ای را دریافت کنند کارگران ساختمانی باید کارت مهارت از فنی و حرفه‌ای را دریافت کنند

کارگران ساختمانی باید کارت مهارت از فنی و حرفه‌ای را دریافت کنند

کارگران ساختمانی باید کارت مهارت از فنی و حرفه‌ای را دریافت کنند ، سازمان فنی و حرفه ای نسبت به آموزش کارگران ماهر در رشته های مختلف صنعت ساختمان سازی اعلام آمادگی کرده است

کد خبر: 010913007 تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۳ آذر ۰۱ - ۸:۳۹ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، کارگران ساختمانی باید کارت مهارت از فنی و حرفه‌ای را دریافت کنند ، سازمان فنی و حرفه ای نسبت به آموزش کارگران ماهر در رشته های مختلف صنعت ساختمان سازی اعلام آمادگی کرده است

کارگران ساختمانی باید کارت مهارت از فنی و حرفه‌ای را دریافت کنند

کارگران ساختمانی باید کارت مهارت از فنی و حرفه‌ای را دریافت کنند
توجه ویژه به آموزش کارگران ماهر و دریافت کارت مهارت
رییس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی و کنترل ساختمان راه و شهرسازی استان زنجان بیان کرد: کارگران ساختمانی باید کارت مهارت از فنی و حرفه‌ای را دریافت کنند.
احسان ذبیحیان با تاکید بر این که سازمان فنی و حرفه ای نسبت به آموزش کارگران ماهر در رشته های مختلف صنعت ساختمان سازی اعلام آمادگی کرده است، گفت: در این راستا از تمام پیمانکاران به خصوص پیمان‌کاران پروژه های طرح نهضت ملی مسکن خواسته شده است تا نسبت به معرفی کارگران جهت اخذ کارت مهارت اقدام لازم را انجام دهند و فقط از کارگران ماهر در عملیات اجرایی استفاده کنند.
ذبیحیان، به محدودیت تعداد کارگران ماهر و توانمند در حوزه ساختمان سازی در استان زنجان اشاره و عنوان کرد: کمبود کارگر ماهر مشکل مهم در ساخت و ساز ساختمان‌ها است که این موضوع بخوبی در اجرای پروژه های طرح نهضت ملی مسکن نمود پیدا کرده است.
وی با عنوان اینکه کارگرانی که در بخش صنعت ساختمان سازی فعالیت می کنند اغلب به صورت سنتی آموزش دیده اند، ادامه داد: اطلاعات فنی این کارگران گاها اشتباه بوده و به روز نیست و آگاهی آنها نسبت به مسایل ایمنی خیلی ضعیف است.
وی تصریح کرد: امکانات و شرایط خوبی در سازمان فنی و حرفه ای استان وجود دارد و براساس قانون الزامی است تمام کارگران ساختمانی در دوره های رشته فعالیت خود، شرکت نموده و پروانه مهارت اخذ کنند.
فرهنگ ایمنی بین کارگران وجود ندارد
رییس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی و کنترل ساختمان راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به اینکه یکی از مشکلات صنعت ساختمان رعایت نکردن مسایل ایمنی در کارگاه‌ های ساختمانی است، اظهار داشت: مهم‌ترین عامل، نبود فرهنگ ایمنی در بین کارگران و عدم اعتقاد آنها به استفاده از لوازم ایمنی در حین انجام کار است.
ذبیحیان گفت: براساس اطلاعاتی که از پزشکی قانونی استان اعلام شده موارد فوتی به علت سقوط از ارتفاع در حین کار در استان وجود داشته است.
وی، با تاکید بر اینکه یکی از وظایف ناظران ساختمانی کنترل رعایت مسایل ایمنی در پروژه های ساختمانی است، افزود: ناظران ساختمانی لازم است داشتن کارت مهارت فنی کارگران ساختمانی را کنترل کنند و اجازه فعالیت اشخاص فاقد کارت مهارت را ندهند.
وی با عنوان اینکه از آغاز اجرای طرح نهضت ملی مسکن مکاتبات لازم با سازمان فنی و حرفه ای انجام شده تا نسبت به آموزش کارگران توانمند اقدام کنند، گفت: حجم کار در طرح نهضت ملی مسکن زیاد است و تعداد کارگران ماهری که در استان وجود دارد جواب‌گوی این طرح نیست و باید نسبت به آموزش کارگران اقدام گردد و ضمن اینکه برخی از اشخاص دارای کارت مهارت در سایر حوزه ها مشغول به فعالیت شده اند.
منبع: ایران استخدام

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱۳ آذر ۰۱
582 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0