تغییر در روند تهیه و بررسی نقشه های ساختمانی کمال دویده

تغییر در روند تهیه و بررسی نقشه های ساختمانی

ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان از تغییر در روند تهیه و بررسی نقشه های ساختمانی توسط گروه بررسی نقشه خبر داد.

کد خبر: 191006018 تاریخ انتشار: یکشنبه 6 اکتبر 19 - 5:29 ب.ظ

​به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی کشور به نقل از سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان،ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان از تغییر در روند تهیه و بررسی نقشه های ساختمانی توسط گروه بررسی نقشه خبر داد.

تغییر در روند تهیه و بررسی نقشه های ساختمانی

تغییر در روند تهیه و بررسی نقشه های ساختمانی

تغییر در روند تهیه و بررسی  نقشه های ساختمانی

کمال دویده بیان داشت: نما در سیما و منظر شهری دارای اهمیت بسیار است و نما در حوزه معماری بخشی از هویت حقوقی و عمومی شهروندان را در بر می‌گیرد.

دویده با عنوان این که نمای هر ساختمان باید بیانگر تاریخ، باورها و نیازهای فضا و زمان دوره خود باشد، تصریح کرد: ما در شهر اهواز دچار آشفتگی در سیما و منظر شهری هستیم که کمیته سیما و منظر شهری با هدف، بهبود در این زمینه تشکیل شده است و باید مصوبات صورت گرفته در کمیته نما و منظر شهری بطور کامل رعایت شود.

وی با عنوان این که از ابتدای مهرماه سال جاری روند تهیه و بررسی نقشه های ساختمانی توسط گروه بررسی نقشه تغییر می یابد، اظهار داشت: طبق مصوبه کمیته نما در مرحله اول نقشه پلانهای معماری مورد بررسی و تایید قرار گرفته و بعد از آن نقشه های نما در کمیته مطرح و در صورت تایید، مراتب تهیه و تکمیل نقشه های سازه و تاسیسات برقی و مکاتبات به دفاتر طراحی اعلام و سپس بررسی و تطبیق تمامی نقشه های ساختمانی بهمراه نقشه های نما توسط گروه بررسی نقشه سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان مورد رسیدگی و سپس جهت صدور پروانه به شهرداری ارسال می شود.

تغییر در روند تهیه و بررسی نقشه های ساختمانی

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان خاطر نشان ساخت: بنابراین تایید نما، سازه، مکانیک و برق باید هم‌زمان انجام شده و انطباق نقشه ها با هم کنترل می شود و ساختمان تا زمانیکه تایید نما نداشته باشد، تایید در مابقی موارد صورت نمی گیرد.

وی یاد آور شد: زیرساختهای لازم و برنامه نرم افزاری مرتبط (جهت ارسال الکترونیک گزارشات به شهرداری) انجام شده است و محل برگزاری نشست های کمیته بررسی نما از ابتدای شهریور سال جاری تامین و دبیراجرایی کمیته فعال و آمادگی لازم جهت دریافت و بررسی نقشه های نمای ساختمان‌ها توسط اعضای کمیته در محل سازمان مهیا شده است.

منبع: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

دانلود رایگان جزوه آزمون نظام مهندسی ترافیک

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
6 اکتبر 19
5 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0