بهره‌مندی از توان و تجربه نیروهای آموزش دیده در دانشکده‌های فنی و حرفه ای بهره‌مندی از توان و تجربه نیروهای آموزش دیده در دانشکده‌های فنی و حرفه ای

بهره‌مندی از توان و تجربه نیروهای آموزش دیده در دانشکده‌های فنی و حرفه ای

بهره‌مندی از توان و تجربه نیروهای آموزش دیده در دانشکده‌های فنی و حرفه ای ، بر تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت برای حل مشکلات کشور  الزامی است

کد خبر: 011116004 تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۶ بهمن ۰۱ - ۹:۵۳ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، بهره‌مندی از توان و تجربه نیروهای آموزش دیده در دانشکده‌های فنی و حرفه ای ، بر تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت برای حل مشکلات کشور  الزامی است

بهره‌مندی از توان و تجربه نیروهای آموزش دیده در دانشکده‌های فنی و حرفه ای

بهره‌مندی از توان و تجربه نیروهای آموزش دیده در دانشکده‌های فنی و حرفه ای
وزیر راه و شهرسازی بیان کرد:
سال آینده دانشگاه‌ ها پیشتاز نهضت تولید مسکن می‌شوند
مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر بهره‌مندی از توان و تجربه نیروهای آموزش دیده در دانشکده‌های فنی و حرفه ای بر تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت برای حل مشکلات کشور تاکید کرد و افزود: سال آینده دانشگاه‌ ها پیشتاز نهضت تولید مسکن ‌می‌شوند.
مهرداد بذرپاش پنج‌شنبه سیزدهم بهمن در اجلاس روسای دانشکده‌ها و آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای کشور در دانشکده فنی و حرفه‌ای دکتر شریعتی تهران بر بهره‌مندی از توان فارغ‌التحصیلان دانشکده‌های فنی_حرفه‌ای در حل مشکلات کشور تاکید کرد و ادامه داد: باید تلاش کنیم تا با بهره‌مندی از توان نیروهای انسانی آموزش دیده در دانشکده‌ های فنی-حرفه‌ای، ارتباط بین دانشگاه و بخش صنعت را برای حل مشکلات کشور و سرعت دادن به توسعه کشور برقرار و تقویت کنیم.
وزیر راه و شهرسازی در این مراسم که به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار گردید، بر نقش امام (ره) در ایجاد تحول بنیادین در کشور اشاره کرد و گفت: باید تلاش کنیم تا با استراتژی قیاس، تحول بزرگی را که امام (ره) در جامعه ایجاد کرد برای جوانان تشریح کنیم. مردم وقتی ببینند که مسئولان در حال تلاش برای رفع مشکلات آنها هستند دلگرم شده و در اجرای طرح‌ های مختلف همراهی لازم را خواهند داشت.
وی اظهار داشت: نیروهای آموزش دیده در دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای در بسیاری از مواقع مشورت‌ های راه‌گشایی می‌دهند که می‌ توان از توان این نیروهای آموزش دیده برای ارتباط بین دانشگاه و صنعت در اجرای پروژه‌های مختلف بهره برد.
وی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به اینکه خطوط ریلی و ناوگان ریلی کشور دچار فرسودگی‌ هایی است که باید برای بهسازی و نوسازی آنها از توان نیروی انسانی متخصص داخلی بهره گرفت، گفت: در رخدادهای اخیر و مشکلاتی که در برخی از خطوط ریلی به علت سرما پیش آمد بخشی از تکنسین‌ ها با ارایه راه‌کارهایی مناسب مشکلات را حل کرده و به کار خدمات رسانی به مردم از طریق خطوط ریلی کمک قابل توجهی کردند که همه اینها نشان می‌دهد بهره‌مندی از توان این نیروها بسیار حائز اهمیت است.
عضو کابینه دولت سیزدهم ادامه داد: باری از توسعه کشور را باید بر عهده نیروهای آموزش دیده در دانشکده‌های فنی و مهندسی نهاد و از توان آنها بهره‌مند شد.
وی یکی از بسترهای مهم برای ارتباط بین دانشگاه و بخش صنعت را کاردان‌ های فنی و حرفه‌ای و استفاده از توان و تجربه آنها برشمرد.
وی بر اصلاح رویه‌های گذشته در بهره‌مندی از توان کاردان‌ها تاکید کرد و افزود: انتظار دارم تا در این دوره با اصلاح رویه‌ها، فرآیند مطلوبی را در تقویت دانشگاه با صنعت شاهد باشیم.
بذرپاش در ادامه از آمادگی وزارت راه وشهرسازی برای تامین مسکن اعضای هیات علمی دانشگاه‌ ها، کارکنان دانشگاه‌ ها و هم‌چنین خوابگاه‌ های متاهلی خبر داد و گفت: وزارت راه و شهرسازی آمادگی دارد تا در مورد مسکن هیئت علمی دانشگاه‌ها, کارکنان و خوابگاه‌ های متاهلی در همکاری با دانشگاه‌ ها و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گام‌های موثری بردارد.
وی ادامه داد: هر کدام از واحدهای دانشگاهی فنی و حرفه ای اراضی مازاد داشته باشند در اختیار تولید مسکن دهند تا در همکاری مشترک با وزارت راه و شهرسازی در تولید مسکن صرف شود.
عضو کابینه دولت سیزدهم گفت: وزارت راه و شهرسازی در توافق با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه آزاد، و هم‌چنین واحدهای فنی و حرفه ای در تولید مسکن و اجرای طرح نهضت ملی همکاری می کند تا به اجرای قانون جهش تولید مسکن سرعت بدهد.
بذرپاش گفت: سال آینده دانشگاه‌ های ما پیشتاز نهضت تولید مسکن برای استادان، کارکنان دانشگاه‌ ها و خوابگاه‌ های متاهلی خواهند شد.
لازم به ذکر است در پایان این مراسم، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی با حضور در کنار آرامگاه شهدای گمنام در دانشکده فنی دختران شریعتی به مقام شامخ آن شهدا ادای احترام کرد.
منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱۶ بهمن ۰۱
162 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0