طالب مرغوبترین گندم توسط استان خوزستان ریاست سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی استان خوزستان

طالب مرغوبترین گندم توسط استان خوزستان

ریاست سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی استان خوزستان با عنوان این که ضعیف‌ترین نان در خوزستان بدست مردم می‌ رسد، بیان کرد: خوزستان بهترین و مرغوب ‌ترین گندم کشور را تولید می ‌کند.

کد خبر: 971206018 تاریخ انتشار: دوشنبه ۶ اسفند ۹۷ - ۲:۴۳ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی کشور،ریاست سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی استان خوزستان با عنوان این که ضعیف‌ترین نان در خوزستان بدست مردم می‌ رسد، بیان کرد: خوزستان بهترین و مرغوب ‌ترین گندم کشور را تولید می ‌کند.

طالب مرغوبترین گندم توسط استان خوزستان

طالب مرغوبترین گندم توسط استان خوزستان

استان خوزستان مرغوب‌ترین گندم  کشور را تولید می ‌کند

فتح اله ابوعلی صبح امروز در جلسه خبری با خبرنگاران که در محل سالن جلسات این سازمان برگزار گردید، با اشاره به اقدامات سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی استان خوزستان در جهت بهبود و افزایش تولیدات کشاورزی، بیان کرد: سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی در جهت افزایش بهره‌وری فعالیت‌ های کشاورزی بخشی از تصدی‌ گری دستگاه ‌های دولتی را بر عهده ‌گرفته و خدمات خود را از طریق بیست و سه دفتر نمایندگی در شهرستان ‌های خوزستان به متقاضیان فعالیت ‌های کشاورزی ارائه می ‌دهد.
ابوعلی ادامه داد: ازجمله این خدمات می ‌توان به مشاوره در زمینه گیاه‌پزشکی، صدور پروانه برای گلخانه‌ ها، کارگاه ‌ها، فروشگاه ‌های سموم کشاورزی، صدور پروانه راه‌اندازی آزمایشگاه‌ های گیاه‌شناسی و خاک‌شناسی و هم‌چنین صدور پروانه راه‌اندازی کلینیک کشاورزی اشاره کرد.
وی، در مورد تعداد اعضای این سازمان بیان کرد: هم اکنون بیش از پانزده هزار نفر از فارغ‌التحصیلان بیست رشته بخش کشاورزی و منابع طبیعی در سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی خوزستان عضو هستند و می‌ توان گفت سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی حدود هفتاد درصد فارغ‌التحصیلان این رشته‌ها را تحت پوشش و حمایت خود دارد.
رئیس سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی خوزستان با عنوان این که بیکاری فارغ‌التحصیلان کشاورزی یک ضعف بزرگ برای مدیران حوزه کشاورزی خوزستان است، افزود: شصت درصد از اعضای سازمان نظام‌مهندسی خوزستان هم‌چنان جویای کار مرتبط با تحصیلات خود هستند.
ابوعلی، با اشاره به این که خروجی دانشگاه‌ها یک خروجی مهارت محور نیست، گفت: یکی از ضعف‌ های بزرگ نظام آموزش عالی کشور در همه رشته‌ها، تربیت دانشجویانی بدون مهارت است. این دانشجویان بعد از فارغ‌التحصیل شدن هیچ تجربه عملی از رشته خود نداشته و بهمین سبب جذب بازار کار نمی‌ شوند.
وی ادامه داد: وزارت علوم در قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی، موظف شده که نوع رشته، ظرفیت و جنسیت پذیرش دانشجو را مطابق با درخواست و نیاز وزارت جهاد کشاورزی اعلام کند که متأسفانه این قانون تا به حال اجرایی نگردیده است.
رئیس سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی خوزستان با عنوان این که برخی دستگاه ‌های اجرایی به‌ سختی با سازمان نظام‌مهندسی همکاری می‌ کنند، اظهار داشت: اراده برخی دستگاه‌ های اجرایی بر تضعیف نقش سازمان نظام‌ مهندسی کشاورزی بوده و عمده کارهایی که تا به حال انجام‌ شده با پیگیری ‌های مستمر، صرف مدت‌زمان زیاد و روندی فرسایشی همراه است.
ابوعلی گفت: البته اخیراً سازمان جهاد کشاورزی پذیرفته که برخی کارها را به ‌صورت تخصصی به سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی واگذار کند ولی این سازمان هم‌چنان در تعامل با دستگاه ‌هایی مانند آب و برق و شهرداری با مشکل روبرو است.
وی تصریح کرد: به‌ عنوان آخرین هشدار می ‌گویم، سازمان ‌ها و دستگاه‌ هایی که نمی‌ خواهند به قانون عمل کنند را به سازمان بازرسی و دیوان عدالت اداری معرفی خواهیم کرد.
رئیس سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی خوزستان خاطر نشان ساخت: مهم ‌ترین دغدغه ما اشتغال فارغ‌التحصیلان رشته کشاورزی و افزایش بهره‌وری این صنعت در خوزستان است ولی برخی از دستگاه‌ های دولتی با اعمال سلیقه مانع از انجام وظایف سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی خوزستان می ‌شوند.
ابوعلی در ادامه در مورد ارائه آموزش ‌های تخصصی به اعضای این سازمان بیان کرد: ما در شانزده سال گذشته توانستیم به پنجاه و دو هزار و هشتصد و نوزده نفر خدمات آموزشی تخصصی ارائه دهیم که در حال حاضر در حال مذاکره با یک مجموعه تخصصی برای ارائه آموزش ‌های بخش کشاورزی با استفاده از نرم‌افزارهای موبایل به اعضای سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی هستیم.

طالب مرغوبترین گندم توسط استان خوزستان

وی به تعداد پروانه‌های صادرشده در بخش ‌های کشاورزی و دامپروری اشاره کرد و گفت: از سال نود تا به حال چهار هزار و هفتصد و هفتاد و شش پروانه دام‌پروری انفرادی و هزار و هشتصد و هفتاد و چهار پروانه مجتمع دامپروری، دویست و بیست و هفت پروانه انفرادی شیلات و ششصد و شش پروانه مجتمع پرورش ماهی، ششصد و سی و هشت هکتار مجوز احداث پرورش گل زینتی، نود و نه هکتار مجوز گلخانه تولید سبزی و سیفی و هشت پروانه احداث کارگاه تولید قارچ خوراکی در خوزستان صادر گردیده است.
رئیس سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی خوزستان مطرح کرد: در جهت ایجاد اشتغال پایدار در بخش کشاورزی تا به حال نهصد طرح توجیهی آماده‌سازی و در اختیار تولیدکنندگان قرار داده ‌شده است.
ابوعلی با عنوان این که اگر اراده‌ای برای خدمت‌رسانی باشد می ‌توان از کلیه ظرفیت ‌ها استفاده کرد، افزود: خوزستان بهترین و مرغوب ‌ترین گندم کشور را تولید می ‌کند ولی ضعیف ‌ترین نان در خوزستان بدست مردم می‌ رسد؛ ما می ‌توانیم با استفاده از کارشناسان این سازمان با بهبود فرآیند تولید نان، به مردم خدمات‌رسانی کنیم.
وی گفت: با ظرفیت ‌های موجود کشاورزی در خوزستان اگر یک فارغ‌التحصیل بیکار در رشته کشاورزی وجود داشته باشد در وهله اول، نشان‌دهنده بی‌لیاقتی من و ضعف شدید مدیران استان است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

جزوه دست نویس نظام مهندسی برق

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۶ اسفند ۹۷
85 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0