اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان در تعامل با شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان در تعامل با شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان در تعامل با شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان در تعامل با شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ، در دستور کار است. نظام ارجاع کار نظارت بر ساخت و ساز بمنظور شفافیت اصلاح می ‌گردد

کد خبر: 990904002 تاریخ انتشار: سه شنبه ۴ آذر ۹۹ - ۱۰:۲۸ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان در تعامل با شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ، در دستور کار است. نظام ارجاع کار نظارت بر ساخت و ساز بمنظور شفافیت اصلاح می ‌گردد

اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان در تعامل با شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان در تعامل با شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی بیان کرد:
نظام ارجاع کار نظارت بر ساخت و ساز بمنظور شفافیت اصلاح می ‌گردد
محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از اصلاح ارجاع کار نظارت بر ساخت و ساز بمنظور شفافیت، اقدام ویژه در مورد رفع تعارض منافع خبر داد و افزود: اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان نیز در تعامل با شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در دستور کار است.
وی در مورد تعامل با سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و هم‌چنین مراحل اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان، توضیحاتی را ارایه کرد.
محمودزاده تصریح کرد: معاونت مسکن و ساختمان بهمراه دفاتر زیرمجموعه این معاونت؛ دفاتر توسعه مهندسی و هم‌چنین مقررات ملی و کنترل ساختمان، نشست های مستمر و منظمی با نمایندگان شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان برگزار می ‌کند که این نشست ها، به زودی خروجی ‌های متعددی خواهد داشت و سبب اعتلای نظام مهندسی در کشور خواهد شد.
وی، بخشی از تحولات مثبت در حوزه نظام مهندسی ساختمان و اصلاح ساخت و ساز در کشور را که به زودی نهایی و ابلاغ خواهد شد، شامل مبحث بیست و دوم مقررات ملی و کنترل ساختمان (نگه‌داری ساختمان ‌های موجود)، اقدامات ویژه در مورد دفاتر حقوقی، آیین دادرسی در شوراهای انتظامی و اقدام ویژه در مورد مدیریت رفع منافع در حوزه سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان با دیگر سازمان ‌ها عنوان کرد.
معاون مسکن و ساختمان گفت: بزودی نظام ارجاع کار اصلاح خواهد شد و نتایج آن به اطلاع عموم می ‌رسد. با اصلاح نظام ارجاع کار شاهد شفاف شدن خواهیم بود و اعتراضات مهندسان در مورد عدم شفافیت نظام ارجاع کار با اصلاحاتی که در حال انجام است و به زودی نهایی خواهد شد، پاسخ داده می‌ شود و شاهد رفع ابهام در این مورد خواهیم بود.
معاون مسکن و ساختمان، هم‌چنین در مورد اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان و فرآیند آن، توضیح داد: در مورد قانون نظام مهندسی ساختمان با اعضای هیات‌مدیره شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در حال رایزنی هستیم تا این موضوع به جریان بیفتد و اصلاحات موردنظر در قانون، اعمال گردد.
سال گذشته، طبق رای دیوان عدالت اداری، سازمان نظام مهندسی از ارجاع کار منع گردید. این رای در پاسخ به شکایت کانون انبوه‌سازان صادر شد که معتقد بودند، سازندگان باید خود مهندس ناظر را انتخاب کنند و اجبار از سوی نظام مهندسی در این زمینه نوعی رانت و امتیاز برای سازمان تلقی می ‌گردد.
منبع: بازار

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۴ آذر ۹۹
102 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0