سازمان نظام مهندسی کشاورزی با همکاری هیئت مقررات زدایی به دنبال تسهیل فعالیت تولید کنندگان سازمان نظام مهندسی کشاورزی با همکاری هیئت مقررات زدایی به دنبال تسهیل فعالیت تولید کنندگان

سازمان نظام مهندسی کشاورزی با همکاری هیئت مقررات زدایی به دنبال تسهیل فعالیت تولید کنندگان

سازمان نظام مهندسی کشاورزی با همکاری هیئت مقررات زدایی به دنبال تسهیل فعالیت تولید کنندگان ، است. سازمان نظام مهندسی کشاورزی در حوزه‌های دام و شیلات، گلخانه و گیاه پزشکی مجوز‌ها را صادر می ‌کند

کد خبر: 991204002 تاریخ انتشار: دوشنبه ۴ اسفند ۹۹ - ۸:۵۱ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، سازمان نظام مهندسی کشاورزی با همکاری هیئت مقررات زدایی به دنبال تسهیل فعالیت تولید کنندگان ، است. سازمان نظام مهندسی کشاورزی در حوزه‌های دام و شیلات، گلخانه و گیاه پزشکی مجوز‌ها را صادر می ‌کند

سازمان نظام مهندسی کشاورزی با همکاری هیئت مقررات زدایی به دنبال تسهیل فعالیت تولید کنندگان

سازمان نظام مهندسی کشاورزی با همکاری هیئت مقررات زدایی به دنبال تسهیل فعالیت تولید کنندگان
سخنگوی سازمان نظام مهندسی کشاورزی بیان کرد:
سازمان نظام مهندسی کشاورزی به دنبال تسهیل فعالیت تولید کنندگان است
صمد رفیعی اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی تلاش دارد صدور مجوز‌ها را تسهیل کند و با همکاری هیئت مقررات زدایی، بسیاری از قوانین دست و پا گیر حذف شده است.
وی تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی کشاورزی در حوزه‌های دام و شیلات، گلخانه و گیاه پزشکی مجوز‌ها را صادر می ‌کند. ما صدور مجوز‌های کشاورزی را راهی برای هدایت سرمایه ‌های مردم به سمت تولید می ‌دانیم و اگر می‌ خواهیم در این زمینه موفق عمل کنیم باید در صدور مجوز‌ها تسهیل ایجاد کنیم.
رفیعی افزود: سازمان نظام مهندسی تلاش کرده است که صدور مجوز‌ها را تسهیل کند و هیئت مقررات زدایی به خوبی همکاری کردند و خیلی از قوانین دست و پا گیر حذف شده است.
سخنگوی سازمان نظام مهندسی کشاورزی ادامه داد: در صدور مجوز‌ها خیلی از ارگان‌ها دخیل هستند هر فردی که می‌ خواهد وارد بخش کشاورزی شود باید از ۴ مرحله عبور کند. اولین مرحله اخذ پروانه تاسیس، دومین مرحله تسهیلات بانکی، مرحله سوم مجوز احداث و در آخر هم مجوز بهره برداری است که مرحله اول و آخر را سازمان نظام مهندسی انجام می‌دهد.
رفیعی افزود: اما بقیه اخذ مجوز‌ها را دیگر ارگان ‌ها صادر می ‌کنند بطور مثال یک فرد می‌ خواهد شروع به فعالیت کند به راحتی مجوز تاسیس را می‌گیرد، ولی برای دریافت تسهیلات بانکی و مجوز‌های احداث باید کفش آهنین به پا کند و شاید حدود یک سال زمان ببرد که مجوز‌ها را اخذ کند.
وی گفت: در بخش پروانه تاسیس یک فرد حدود چهارده روز زمان می ‌خواهد تا این پروانه را از سازمان نظام مهندسی اخذ کند و یا در بخش دامداری وقتی فردی می ‌خواهد پروانه تاسیس را بگیرد ۲۹ روز طول می‌کشد تا این پروانه برای او صادر گردد.
وی بیان کرد: برای صدور مجوز گلخانه، سازمان نظام مهندسی زمین سیصد متر بالاتر را مجوز می ‌دهد و پایین‌تر از این متراژ را وزارت جهاد کشاورزی مجوز می ‌دهد.
رفیعی گفت: سازمان نظام مهندسی هیچ وقت نمی‌خواهد نیرو‌ها و یا دانش آموخته هایش را به کشاورزان و کار آفرینان تحمیل کند بلکه ما بدنبال تسهیل فعالیت کارآفرینان و کاهش هزینه آن ‌ها هستیم.
وی افزود: ما پانزده هزار مهندس فنی داریم که صاحبان مشاغل می ‌توانند از آن‌ها برای بهبود کسب و کارشان استفاده کنند، ولی این را قبول داریم که همه این مهندسان در یک سطح نیستند و اگر صاحبان مشاغل از آن‌ها راضی نباشند می‌ توانند در خواست بدهند و یک مهندس دیگر به کمکشان بیاید.
رفیعی افزود: ما سامانه ای در نظام مهندسی کشاورزی آماده کرده ایم به نام سامانه سما که کار آفرین می‌تواند مهندسی را که می‌شناسد را هم انتخاب کند تا او به کسب و کارش کمک کند.
سخنگوی سازمان نظام مهندسی کشاورزی ادامه داد: همه کارشناسانی که کارآفرینان می‌خواهند از آن‌ها بهره ببرند باید عضو سازمان نظام مهندسی باشند این الزام به این علت به وجود آمده که اگر کارشناسی که از طرف سازمان نظام مهندسی معرفی گردید و طرحش باعث متضرر شدن کار آفرین بود سازمان نظام مهندسی باید پاسخ گو باشد.
رفیعی گفت: عضویت در نظام مهندسی به سرعت و در صورت کامل بودن مدارک فرد طی ۲۴ ساعت انجام می‌ شود.
سخنگوی سازمان نظام مهندسی کشاورزی افزود: اگر بخواهیم مثالی از فعالیت کارشناسان نظام مهندسی بگوییم این است که یک تولید کننده مرغ در آذربایجان غربی داشتیم که چندین میلیارد هزینه کرده بود، اما زیان ده شده بود و وقتی کارشناس ما به آن تولیدی رفت وضعیت کسب و کارش بهبود پیدا کرد.
وی افزود: به تازگی یک مصوبه تسهیل از هیئت مقررات زدایی ابلاغ شده که به کار آفرین کمک می‌ کند با یک تعهد محضری کارش را شروع کند و در گیر استعلامات نباشد و در حین شروع کار باید استعلاماتش را بگیرد و همزمان کارش را انجام دهد. البته ما دنبال این موضوع بودیم که این استعلامات بطور کلی حذف گردد.
رفیعی تصریح کرد: ۲۳ بهمن با استان‌ ها مکاتبه‌ای انجام داده ایم و تعهد محضری بر روی سامانه‌های سانکا و سما بارگزاری شده و کارآفرینان می‌توانند از این تعهد نامه‌ها استفاده کنند.
رفیعی گفت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی مجری دستوراتی است که از طرف دولت ابلاغ می‌ گردد.
قابل ذکر است به تبصره ۴ هم اشاره کنم خیلی از فرآیند‌ها را قفل کرده است و ما مکاتباتمان را انجام داده ایم که این تبصره تغییر کاربری اراضی برای تولید کننده‌ها مشکل ساز شده است. البته در حال حاضر خیلی از استعلامات حذف شده است فقط استعلامات برق و گاز مانده که آن‌ها هم کم کم کاهش می‌یابد و در پایان اقدام دیگری که انجام داده ایم ایجاد وحدت صدور مجوز‌ها است که می‌ تواند کمک خوبی به تولید کننده‌ها انجام دهد.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۴ اسفند ۹۹
65 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0