بعد از تدوین آئین‌نامه اجرایی،‌ بیمه مهندسان از اوایل سال آینده اجرایی می‌گردد بعد از تدوین آئین‌نامه اجرایی،‌ بیمه مهندسان از اوایل سال آینده اجرایی می‌گردد

بعد از تدوین آئین‌نامه اجرایی،‌ بیمه مهندسان از اوایل سال آینده اجرایی می‌گردد

بعد از تدوین آئین‌نامه اجرایی،‌ بیمه مهندسان از اوایل سال آینده اجرایی می‌گردد ، حمزه شکیب با یادآوری تصویب بیمه مهندسان در کمیسیون تلفیق، گفت:‌ این مصوبه طبق ماده 39 قانون نظام مهندسی ساختمان بوده است

کد خبر: 020825009 تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۵ آبان ۰۲ - ۹:۱۹ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، بعد از تدوین آئین‌نامه اجرایی،‌ بیمه مهندسان از اوایل سال آینده اجرایی می‌گردد ، حمزه شکیب با یادآوری تصویب بیمه مهندسان در کمیسیون تلفیق، گفت:‌ این مصوبه طبق ماده ۳۹ قانون نظام مهندسی ساختمان بوده است

بعد از تدوین آئین‌نامه اجرایی،‌ بیمه مهندسان از اوایل سال آینده اجرایی می‌گردد

بعد از تدوین آئین‌نامه اجرایی،‌ بیمه مهندسان از اوایل سال آینده اجرایی می‌گردد
بیمه مهندسان بعد از ۲۸ سال عملیاتی می‌شود + جزئیات
رئیس سازمان نظام مهندسی کشور با تشریح جزئیات بیمه مهندسان، بیان کرد:‌ بعد از تدوین آئین‌نامه اجرایی،‌ بیمه مهندسان از اوایل سال آینده اجرایی می‌گردد.
حمزه شکیب با یادآوری تصویب بیمه مهندسان در کمیسیون تلفیق، گفت:‌ این مصوبه طبق ماده ۳۹ قانون نظام مهندسی ساختمان بوده است. در این قانون آمده که ذی‌حسابان و مسئولان امور مالی موظف هستند در هنگام پرداخت مشاوران و پیمانکاران طرح‌های عمرانی کشور معادل ۲ در ۱۰۰۰ از دریافتی آنرا کسر و شهرداری‌ها معادل یک در ۱۰۰۰ از هزینه ساخت واحد مسکونی با مساحت بیش از الگوی مصرف مسکن و واحدهای غیرانتفاعی را از سازندگان وصول و به حساب درآمد عمومی کشور واریز کنند.
شکیب گفت:‌ معادل صددرصد وجوه واریزی طبق ردیفی که به همین منظور در بودجه سنواتی پیش‌بینی می‌گردد در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد تا صرف انجام مطالعات مقررات ملی ساختمان، امور کنترل ساختمان، اعتلای سازمان نظام مهندسی، کمک به سازمان‌های نظام مهندسی، برقراری دوره‌های آموزشی و … شود.
رئیس سازمان نظام مهندسی کشور گفت: کمیسیون تلفیق مجلس مصوب کرده از محل واریزی این وجوه، بیست درصد برای بیمه تامین اجتماعی مهندسان دولت پرداخت کند و هفت درصد را نیز مهندسان واریز کنند.
وی با اشاره به این‌که آئین‌نامه اجرایی این مصوبه پس از تصویب در صحن علنی مجلس توسط وزارت راه و شهرسازی طی ۳ ماه تدوین خواهد شد، گفت:‌ سازمان نظام مهندسی یک جامعه ششصد هزار نفری است که حدود بیست و هشت سال است که از فعالیت آن می‌گذرد. این خیلی در شان حاکمیت نیست که قشر مهندسان (۲٫۴ میلیون نفر با احتساب خانواده‌ها) تحت پوشش بیمه قرار نداشته باشند.
وی افزود: مخصوصاً این‌که یک قشر جوان داریم که تازه وارد این بخش شده‌اند و دولت‌ هم به دنبال ورود اینها به بازار کار است. بیمه مهندسان از قبل مطرح بود که محقق نشده بود، اما در دولت سیزدهم با ارتباطی که با کمیسیون عمران مجلس و جلسه با شخص رئیس مجلس خوشبختانه در حال اجرایی شدن است.
رئیس سازمان نظام مهندسی کشور با بیان این‌که از اوایل سال آینده بیمه مهندسان اجرایی می‌گردد، افزود: در بین جامعه ۶۰۰ هزار نفری مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی، تعدادی کارمند دولت هستند که آنها مشکل بیمه ندارند. حق بیمه مهندسانی که در شرکت‌های خصوصی وابسته به سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان مشغول به‌کار هستند، پرداخت می‌‌کنند.
شکیب تصریح کرد: حدود هشتاد هزار مهندس جوان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.
منبع: خبرگزاری تسنیم

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۲۵ آبان ۰۲
69 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0