ادعای مسئولان شهرداری آبادان مبنی بر بردن اسناد متروپل توسط سازمان بازرسی اسناد و مدارک ادعای مسئولان شهرداری آبادان مبنی بر بردن اسناد متروپل توسط سازمان بازرسی اسناد و مدارک

ادعای مسئولان شهرداری آبادان مبنی بر بردن اسناد متروپل توسط سازمان بازرسی اسناد و مدارک

ادعای مسئولان شهرداری آبادان مبنی بر بردن اسناد متروپل توسط سازمان بازرسی اسناد و مدارک ، این ادعا بعد از فروریختن ساختمان متروپل و به دنبال حضور اعضای کمیسیون عمران مجلس در آبادان مطرح شده است

کد خبر: 010330004 تاریخ انتشار: دوشنبه ۳۰ خرداد ۰۱ - ۸:۳۸ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، ادعای مسئولان شهرداری آبادان مبنی بر بردن اسناد متروپل توسط سازمان بازرسی اسناد و مدارک ، این ادعا بعد از فروریختن ساختمان متروپل و به دنبال حضور اعضای کمیسیون عمران مجلس در آبادان مطرح شده است

ادعای مسئولان شهرداری آبادان مبنی بر بردن اسناد متروپل توسط سازمان بازرسی اسناد و مدارک

ادعای مسئولان شهرداری آبادان مبنی بر بردن اسناد متروپل توسط سازمان بازرسی اسناد و مدارک
اسناد متروپل کجاست؟
عضو کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: مسئولان شهرداری آبادان اعلام کرده‌اند سازمان بازرسی اسناد و مدارک مربوط به پروژه متروپل را برده است.
اقبال شاکری بیان کرد: این ادعا بعد از فروریختن ساختمان متروپل و به دنبال حضور اعضای کمیسیون عمران مجلس در آبادان مطرح شده؛ به گفته این نماینده مجلس، مسئولان شهرداری آبادان در پاسخ به درخواست نمایندگان برای دریافت اسناد و اطلاعات این پروژه، گفته‌اند «اطلاعات را سازمان بازرسی برده و ما هیچ چیزی نداریم.»
شاکری در گفت‌وگویی که ۷ خرداد ماه امسال داشت، تصریح کرد: ناظران سازمان نظام مهندسی ساختمان دستور توقف فوری و رفع مشکلات پروژه متروپل را اعلام کرده‌ بودند.
ایری به نقل از مجموعه شهرداری آبادان گفته «سازمان بازرسی از سال ۹۸ یا ۹۹ به مشکلات پروژه متروپل ورود کرده اما زمانی که نمایندگان مجلس خواستار دسترسی به پرونده‌های آن شدند، مسئولان شهرداری گفتند سازمان بازرسی شهرستان و استان در حال بررسی پرونده‌ها هستند.»
۹ خرداد ماه، غلامرضا شرفی نماینده آبادان در دوره دهم مجلس گفت که «حدود سال‌های ۹۴ تا ۹۵ مسئله‌ای درباره پروژه‌های همان زمان آقای عبدالباقی مطرح بود که یک گروه بازرسی از استانداری آمد.»
شرقی ادامه داد: «به گفته یکی از اعضای شورای شهر وقت آبادان، یک پیکان مدرک برایش جمع کردند و به استانداری بردند. با این حال کمتر از ۳ ماه ادعایی نسبت به عبدالباقی اثبات نشد.»
آقای مختار نماینده آبادان در دوره یازدهم مجلس بیان کرد: امروز با رئیس سازمان بازرسی خوزستان درباره ادعای شهرداری گفت‌وگو می‌کند.
با این حال او از اینکه «مدارک و اسناد ادعایی شهرداری آبادان لزوماً درباره فعالیت‌ های حسین عبدالباقی بوده»، اظهار بی‌اطلاعی کرد.
ساختمان متروپل آبادان دوم خرداد ماه فروریخت که بیش از چهل فوت شده و سی مصدوم داشت.
کمیسیون عمران مجلس گفته «شهرداری»، «آب و فاضلاب» و حسین عبدالباقی مالکان متروپل هستند.
دلیل فروریختن این ساختمان، مشکلات طراحی و سازه‌ای اعلام شده که با این حال، دستگاه‌ های نظارتی و اجرایی از توقف پروژه سر باز زدند.
شکیب سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان بیان کرد: «تعداد قابل توجهی از ستون‌ها در اجرای متروپل حذف شده؛ سازه فولادی ساختمان به جای کارخانه، در محل پروژه جوش داده شده؛ با این حال، جوش‌های آن هم کامل نیست.»
کمیسیون عمران بعد از نشست هفته گذشته‌اش در مورد حادثه متروپل اعلام کرده ناظران نظام مهندسی گزارش تخلفات و توقف عملیات ساخت متروپل را به شهرداری ارائه داده‌اند اما به آن توجه نشده بود.
سخنگوی این کمیسیون، بیست و سوم خرداد ماه گفت بخشی از کوتاهی‌ ها به دلیل نبود نظارت عالیه متوجه وزارت کشور، راه و شهرسازی و منطقه آزاد اروند است.
ایری ادامه داد: «شهرداری در بی‌توجهی به تذکرهای نظام مهندسی مقصر است.»

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۳۰ خرداد ۰۱
454 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0