تهدیدی به نام تعطیلی معادن در خراسان شمالی؛ ماشین آلات پاشنه آشیل معدنکاری

تهدیدی به نام تعطیلی معادن در خراسان شمالی؛ ماشین آلات پاشنه آشیل معدنکاری

تهدیدی به نام تعطیلی معادن در خراسان شمالی؛ ماشین آلات پاشنه آشیل معدنکاری ، ماشین آلات معدنی یکی از نیازهای اساسی معدن کاران در این استان است

کد خبر: 001211002 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۱ اسفند ۰۰ - ۱۰:۵۴ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، تهدیدی به نام تعطیلی معادن در خراسان شمالی؛ ماشین آلات پاشنه آشیل معدنکاری ، ماشین آلات معدنی یکی از نیازهای اساسی معدن کاران در این استان است

تهدیدی به نام تعطیلی معادن در خراسان شمالی؛ ماشین آلات پاشنه آشیل معدنکاری

تهدیدی به نام تعطیلی معادن در خراسان شمالی؛ ماشین آلات پاشنه آشیل معدنکاری
رئیس سازمان نظام مهندسی معادن خراسان شمالی بیان کرد: ماشین آلات معدنی یکی از نیازهای اساسی معدن کاران در این استان است.
سجادی، با اشاره به افزایش قیمتهای سرسام آور ماشین آلات معدنی گفت: متاسفانه این روند افزایشی قیمت ها موجب شده تا روز به روز معدنکاران بی پول تر گردند و قیمت این ماشین آلات نیز افزایش یابد.
سجادی با اشاره به اینکه یکی از ماشین آلات معدنی از قیمت چهارصد تا پانصد میلیون تومان به چهار تا پنج میلیارد تومان رسیده، گفت: این امر سبب شده تا دست معدنکاران استان از خرید ماشین آلات معدنی کوتاه تر گردد.
وی ادامه داد: قسمت اعظمی از فعالیتهای معدنکاری در معادن به وجود ماشین آلات بستگی دارد و معدن بدون ماشین آلات معدنی یعنی هیچ.
رئیس سازمان نظام مهندسی معادن خراسان شمالی گفت: از سوی دیگر معادن موجود در این استان نیازمند بررسی برای کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با کیفیت مواد معدنی است، بعنوان مثال سنگهای تزئینی در این استان وجود دارد اما باید مطالعات دقیق در مورد کیفیت آنها نیز انجام شود.
وی، بازاریابی مواد معدنی را یکی دیگر از مشکلات موجود در این استان بیان کرد و گفت: سنگ های تزئینی در این استان وجود دارد اما نیاز به بازاریابی دارد.
سجادی گفت: البته نبود صنایع فرآوری مواد معدنی یکی دیگر از معضلات حوزه معدن در این استان است.
لازم به ذکر است دویست و پنجاه و چهار معدن در استان ثبت شده که صد و بیست فقره معدن از این تعداد فعال و مابقی غیرفعال است.
میزان ذخیره قطعی معادن خراسان شمالی ۱ میلیارد و پنجاه و هشت میلیون تن و میزان ذخیره استخراج اسمی معادن یازده میلیون و پانصد هزار تن است.
سالانه پنج میلیون و هشتصد هزار تن ماده معدنی از معادن خراسان شمالی استخراج می گردد.
منبع: دنیای معدن

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱۱ اسفند ۰۰
557 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0