جلسه هم‌اندیشی و تعامل بین دستگاه‌های متولی، سیاست‌گذار و تصمیم‌گیر در حوزه صنعت ساخت‌وساز جلسه هم‌اندیشی و تعامل بین دستگاه‌های متولی، سیاست‌گذار و تصمیم‌گیر در حوزه صنعت ساخت‌وساز

جلسه هم‌اندیشی و تعامل بین دستگاه‌های متولی، سیاست‌گذار و تصمیم‌گیر در حوزه صنعت ساخت‌وساز

جلسه هم‌اندیشی و تعامل بین دستگاه‌های متولی، سیاست‌گذار و تصمیم‌گیر در حوزه صنعت ساخت‌وساز ، شهری و ملاقات با اعضای محترم جنوب غرب استان در شهرستان اسلامشهر برگزار شد

کد خبر: 020301010 تاریخ انتشار: دوشنبه ۱ خرداد ۰۲ - ۱۲:۴۳ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی، جلسه هم‌اندیشی و تعامل بین دستگاه‌های متولی، سیاست‌گذار و تصمیم‌گیر در حوزه صنعت ساخت‌وساز ، شهری و ملاقات با اعضای محترم جنوب غرب استان در شهرستان اسلامشهر برگزار شد

جلسه هم‌اندیشی و تعامل بین دستگاه‌های متولی، سیاست‌گذار و تصمیم‌گیر در حوزه صنعت ساخت‌وساز

جلسه هم‌اندیشی و تعامل بین دستگاه‌های متولی، سیاست‌گذار و تصمیم‌گیر در حوزه صنعت ساخت‌وساز
جلسه هم‌اندیشی و تعامل بین دستگاه‌های متولی، سیاست‌گذار و تصمیم‌گیر در حوزه صنعت ساخت‌وساز شهری و ملاقات با اعضای محترم جنوب غرب استان در شهرستان اسلامشهر
۲ شنبه ۲۵ اردی‌بهشت‌ماه جلسه‌ای با عنوان «هم‌اندیشی و تعامل بین دستگاه‌های متولی، سیاست‌گذار و تصمیم‌گیر در حوزه صنعت ساخت‌وساز شهری» با حضور شکیب رییس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان، کریمی آنچه رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، صدیق مقدم نائب رئیس اول سازمان، ریاحی دبیر سازمان، شهردار شهرستان اسلامشهر، رییس شورای اسلامی شهرستان اسلامشهر، رییس اداره گاز و رییس اداره برق شهرستان اسلامشهر و تعدادی از مدیران شهری و اعضای محترم سازمان در محل شهرداری این شهرستان برگزار گردید.
حمزه شکیب گفت: اجرایی شدن صدور شناسنامه فنی و ملکی منجر به ارتقای کیفیت ساخت‌وساز می‌شود
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ضمن تشکر از مدیران شهرداری اسلامشهر و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، ادامه داد: بی‌شک خروجی این جلسات منجر به افزایش تعامل و هم‌افزایی می‌گردد. چرا که هیچ‌کدام از ما راضی به روند فعلی نیستیم و باید تحولی در راستای بهبود کیفیت ساخت‌وساز شهری ایجاد گردد.
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با اشاره به اهمیت بحث مسکن گفت: چهل و پنج درصد از درآمد خانوارهای ایرانی صرف تأمین مسکن می‌شود و ما مکلف هستیم با توجه به اهمیت موضوع، کیفیت ساخت‌وساز را افزایش دهیم تا در برابر سوانح طبیعی شاهد بروز حوادث تلخ نباشیم.
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ادامه داد: بحث مهم شناسنامه فنی-ملکی ساختمان‌ها طی سال‌ های اخیر همواره اجرا شده و به‌ عنوان یک موضوع قانونی شناخته می‌شود و بطور حتم باید صادر گردد؛ اما در ادامه با حذف درآمد ناشی از صدور این شناسنامه باید کمیته‌ای تشکیل گردد که ساز و کار در جهت افزایش کیفیت را هدف خود قرار دهند.
کریمی آنچه گفت: فعالیت مهندسان دارای پروانه اشتغال در سراسر استان معتبر است/حذف کد شهرسازی و بازگشت به قانون مشکلات متعددی را مرتفع خواهد کرد
در این جلسه، علی کریمی آنچه رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست، از میزبانی شهرداری اسلامشهر قدردانی کرد و افزود: از جمله مهم‌ترین مزایای جلساتی از این دست ایجاد ارتباط نزدیک و تعامل بیشتر بین دستگاهی است.
به گفته وی، امیدوار هستیم با اتخاذ تصمیمات جدید، عملکردی بهتر از سالیان گذشته در حوزه ساخت‌وساز شهری مشاهده گردد.
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: در زمینه ارجاع کار، سامانه‌های مربوطه را به طرز موثری بهبود داده‌ایم و البته در زمینه بازرسی به منظور بررسی حضور مستمر مجری و ناظر نیز در آینده عملکرد بهتری خواهیم داشت.
وی ادامه داد: یکی از نکات مثبت شهرداری شهرستان اسلامشهر، سامانه‌ای بودن ساز و کار آن است و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران از نرم‌افزاری شدن ساز و کارها پشتیبانی خواهد کرد و به طور حتم بعد از این جلسه شاهد تغییرات اثرگذاری خواهیم بود.
وی با اشاره به حق‌الزحمه پایین مهندسان برق و مکانیک و هم‌چنین محدود شدن ظرفیت شرکت‌ ها در اثر شیوه‌نامه جدید وزارت راه و شهرسازی، برخی از شرکت‌ها دیگر تمایلی به فعالیت ندارند و به همین علت، با کمبود مهندسان در حوزه‌های گفته‌شده مواجه می‌شویم.
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، با اشاره به موضوع مهم کد شهرسازی ادامه داد: یکی از مشکلاتی که در حال حاضر اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان با آن مواجه هستند این است که مهندسی که از سوی این سازمان معرفی شده در سامانه ثبت و درج می‌گردد، اما در شهرداری سریال نمی‌شود؛ بنابراین برای حل این مشکل درخواست می‌کنیم بعد از معرفی مهندسان برق و مکانیک از سوی سازمان و در زمان امضای جواز برای آنها کد شهرسازی در نظر گرفته شود.
حمیدی گفت: حضور باثبات مدیران موجب بهبود عملکرد می‌گردد
شهردار اسلامشهر دکتر محسن حمیدی با اشاره به ثبات در حضور مدیران و دست‌اندرکاران حوزه صنعت ساختمان تصریح کرد: مدیریت پایدار باعث افزایش تعامل و هم‌افزایی در حوزه صنعت ساختمان خواهد شد و بی‌تردید نتیجه این اقدام هماهنگی بیشتر و افزایش سطح رفاه برای شهروندان خواهد شد.

عظیمی گفت: بین مهندسین بومی و غیربومی توازن توزیع کار ایجاد گردد
در ادامه این جلسه، رضا عظیمی رییس شورای اسلامی شهرستان اسلامشهر با اشاره به مشکلاتی که گاهاً قطعی سامانه‌های سازمان نظام مهندسی ساختمان برای مهندسان ایجاد می‌کند، گفت: از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران درخواست داریم ساز و کاری بمنظور ایجاد توازن توزیع کار بین مهندسین بومی و غیربومی شهرستان اسلامشهر طراحی و تدوین گردد.
رییس شورای اسلامی شهرستان اسلامشهر با اشاره به اهمیت تعیین تکلیف موضوع کد شهرسازی در شهرداری اسلامشهر تصریح کرد: برخی از سازندگان حتی شش ماه است که موفق به اخذ پروانه نشده‌اند و امیدواریم با جلساتی که در آینده برگزار می‌گردد، این مشکل برطرف گردد.
در ادامه نیز ملاقات صمیمی با اعضای محترم سازمان و پرسش و پاسخ پیرامون مسائل و دغدغه‌های جامعه مهندسی صورت گرفت.
منبع: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۱ خرداد ۰۲
164 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0