جای خالی بیمه تضمین کیفیت در ساخت‌ و ‌سازها ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران

جای خالی بیمه تضمین کیفیت در ساخت‌ و ‌سازها

ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با اشاره به بازدید های مستمر مهندسین از ساختمانها و گودهای مناطق بیست و دو گانه پایتخت بیان کرد: در شش ماهه اول سال از بیش از یازده هزار ساختمان در حال ساخت بازدید و ساختمانهای پرخطر به شهرداری معرفی گردید.

کد خبر: 960717022 تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ مهر ۹۶ - ۴:۰۹ ب.ظ

به گزارش اخبار نظام مهندسی، ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با اشاره به بازدید های مستمر مهندسین از ساختمانها و گودهای مناطق بیست و دو گانه پایتخت بیان کرد: در شش ماهه اول سال از بیش از یازده هزار ساختمان در حال ساخت بازدید و ساختمانهای پرخطر به شهرداری معرفی گردید.جای خالی بیمه تضمین کیفیت در ساخت‌ و ‌سازها

جای خالی بیمه تضمین کیفیت در ساخت‌ و ‌سازها

جای خالی بیمه تضمین کیفیت در ساخت‌ و ‌سازها

جای خالی بیمه تضمین کیفیت در ساخت‌  و ‌سازها

حسن قربان خانی در آئین امضای تفاهم نامه سازمان پیش گیری و مدیریت بحران شهر تهران و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران بااشاره به این که از چهل نوع بلایای طبیعی سی و دو مورد در ایران رخ داده است، ادامه داد: ما در کشوری زندگی میکنیم که مستعد بروز انواع حوادث و بلایای طبیعی و غیرطبیعی است. لذا باید برای این بحرانها برنامه ریزی کرد.
قربانخانی افزود: در سازمان نظام مهندسی بموضوع آمادگی در مقابل بحرانها توجه ویژه داریم که بدین ترتیب در بودجه سال نود و شش اعتبار خوبی را برای ارتقای سطح آگاهی اختصاص داده ایم چرا که آموزش و آگاهی به بالاتر رفتن سطح توانمندی در مقابل حوادث کمک زیادیی میکند.
وی با اعلام این که این سازمان صد و چهارده هزار عضو دارد، گفت: سی درصد مهندسین عضو سازمان نظام مهندسی در تهران هستند و با تخصصهای مختلف جمعیت بالقوه خوبی در جهت کمک به آموزش و توانمند سازی شهروندان در مقابل حوادث محسوب میشوند.
قربانخانی افزود: سازمان نظام مهندسی در سال گذشته هفده هزار بازدید از ساختمانهای در حال احداث و گودبرداریهای مناطق بیست و دو داشته که در خصوص ساختمانهای پرخطر اطلاعیه هایی به شهرداری تهران ارایه شده است . این آمار در شش ماهه اول امسال نیز بیش از یازده هزار بازدید رسیده است .
به گفته قربانخانی نکته اساسی در ساخت و سازهای تهران که بعنوان حلقه گم شده نیز محسوب می گردد اینست که معمولا بیش ازنود درصد سازندگان ساختمانها تولید کننده بوده و بهره بردار آن نیستند و صلاحیتهای لازم و تخصص را برای بنای ساختمان ندارند.

جای خالی بیمه تضمین کیفیت در ساخت‌ و ‌سازها


ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: در هیچ کشوری در دنیا به افراد غیر متخصص پروانه ساخت داده نمیشود ولی این موضوع در کشور ما به وفور دیده میشود .
وی یکی از خلاء های موجود در زمینه ساخت و ساز در کشور را بیمه تضمین کیفیت و شناسنامه فنی دانست و تصریح کرد: اگر شهرداری تهران طبق مقررات این بیمه پایانکار را صادر نکند این بیمه به بهره بردار ارایه شده و تضمینی برای ساخت احداث شده بحساب می آید .
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در خاتمه با اشاره به امضای تفاهم نامه با سازمان مدیریت بحران یاد آور شد: امیدوار هستیم بتوانیم در قالب این تفاهم نامه در بحث آموزش، توانمندی مردم برابر بحران را ارتقا داده تا خسارات ناشی از حوادث و بحرانها را به حداقل برسانیم.
منبع : اقتصاد آنلاین

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

کیلد آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی اسفند ۹۶

۱۷ مهر ۹۶
189 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0