تخفیف چند میلیاردی نظام مهندسی به سیل زده های نقده ریاست دفتر نظام مهندسی ماکو بیان کرد:

سیصد و شصت نفر نظام مهندسی ماکو را تشکیل میدهند

تعداد عضوهای نظام مهندسی ماکو سیصد و شصت نفر میباشد که صد و دوازده نفر از این تعداد دارای پروانه اشتغال مهندسی میباشند، که از این تعداد شصت و هشت نفر مهندسی عمران، دوازده نفر مهندسی معماری، شانزده نفر مهندسی مکانیک، پانزده نفر مهندسی برق و 1 نفر نیز مهندس دارای مدرک تخصصی نقشه برداری میباشند .

کد خبر: 961207019 تاریخ انتشار: دوشنبه ۷ اسفند ۹۶ - ۴:۰۵ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز-مرجع اخبار نظام مهندسی کشور، تعداد عضوهای نظام مهندسی ماکو سیصد و شصت نفر میباشد که صد و دوازده نفر از این تعداد دارای پروانه اشتغال مهندسی میباشند، که از این تعداد شصت و هشت نفر مهندسی عمران، دوازده نفر مهندسی معماری، شانزده نفر مهندسی مکانیک، پانزده نفر مهندسی برق و ۱ نفر نیز مهندس دارای مدرک تخصصی نقشه برداری میباشند .

سیصد و شصت نفر نظام مهندسی ماکو را تشکیل میدهند

سیصد و شصت نفر نظام مهندسی ماکو را تشکیل میدهند

سیصد و شصت نفر نظام مهندسی  ماکو را تشکیل میدهند / دفاتر نظام مهندسی رابطه تنگاتنگی با شهرداری دارند

آرش محمد زاده، ریاست دفتر نظام مهندسی ماکو، عنوان داشت: دفتر نظام مهندسی ماکو در سال هفتاد توسط مهندسان پیشکسوت منطقه تاسیس گردید، طی سالیان گذشته شهرهای شوط، پلدشت، چالدران و بازرگان هم زیر نظر دفترنمایندگی ماکو فعالیت میکردند که در حال حاضر به غیر از بازرگان سایر شهرها به صورت مستقل ارائه خدمات مینمایند. این دفتر از یک سال گذشته طی تفاهم نامه ای با سازمان منطقه آزاد ماکو و سازمان نظام مهندسی استان در زمینه طراحی، کنترل و نظارت خدمات مهندسی با سازمان منطقه آزاد ماکو نیز همکاری مینماید .
محمد زاده ادامه داد : تعداد اعضای نظام مهندسی ماکو سیصد و شصت نفر میباشد که صد و دوازده نفر از این تعداد دارای پروانه اشتغال مهندسی میباشند، که از این تعداد شصت و هشت نفر مهندسی عمران، دوازده نفر مهندسی معماری، شانزده نفر مهندسی مکانیک، پانزده نفر مهندسی برق و ۱ نفر نیز مهندس دارای مدرک تخصصی نقشه برداری میباشند .
وی در مورد شرح وظایف این سازمان، افزود: در یک تعریف کلی وظیفه سازمان و دفاتر نظام مهندسی ارائه خدمات مهندسی توسط مهندسان دارای پروانه اشتغال مهندسی جهت طراحی، کنترل و نظارت بر پروژههای ساختمانی در داخل محدوده شهری براساس مقررات کلی ساختمان میباشد، ضمن این که مهندسان این دفاتر علاوه بر خدمات ذکر شده در مورد بازرسی انشعابات گاز و برق نیز با ادارات مربوطه همکاری و ارائه خدمات مینمایند .
وی در مورد نحوه دریافت حقوق و مزایا و معرفی مهندسین ناظر تصریح کرد: مهندسان صنعت ساختمان نه تنها در شهرستان ماکو بلکه در سراسر کشور حقوق و مزایای ثابت و مشخصی از سازمان نظام مهندسی دریافت نمیکنند ، مهندسان تنها در قبال ارائه خدمات مهندسی ( نظارت و طراحی ) از مالکان طبق تعرفه ای که توسط سازمان نظام مهندسی استان برای هر سال تعیین و اعلام می گردد دستمزد دریافت مینمایند که به صورت مرحله ای و طبق گزارش پیشرفت فیزیکی کار پرداخت میشود.

سیصد و شصت نفر نظام مهندسی ماکو را تشکیل میدهند

رئیس دفتر نظام مهندسی ماکو در خصوص نحوه همکاری نظام مهندسی با شهرداری در رابطه با ساخت و سازها، تصریح کرد: رابطه و همکاری دفاتر نظام مهندسی با شهرداری رابطه تنگاتنگ و مهمی میباشد، چنان چه مستحضر هستید هر ساختمان که ساخته میشود جزء سرمایه های یک کشور محسوب می گردد، جهت ساخت یک ساختمان ایمن و ایده آل میبایست تمامی مراحل طراحی، محاسبات، کنترل، نظارت و اجرا طبق اصول و مقررات ابلاغ شده انجام گیرد که این اصول براساس اصول مهندسی و مقررات فعلی ساختمان میباشد که انجام این نقش مهم را مهندسان سازمان نظام مهندسی ایفا می کند.
وی در خاتمه گفت: چنان چه مستحضر هستید سازمان نظام مهندسی یک سازمان مردم نهاد است که بیش از بیست سال سابقه ارائه خدمات مهندسی در صنعت ساختمان را بعهده دارد و آنگونه که میبایست جایگاه این سازمان بنا به عللی در جامعه نهادینه نشده است . در بعضی از مناطق ساخت و سازها به روش قدیمی و سنتی انجام میگیرد و نهایتا در جامعه به اسم مهندسان سازمان نظام مهندسی تمام میشود لذا پیشنهاد و انتظاری که از همشهریان داریم اینست که جهت ساخت یک ساختمان طبق اصول مهندسی و محاسبات به سازمان نظام مهندسی و متخصصان امر مراجعه کنند و سایر اقشار جامعه نیز که صرفا به دلیل داشتن سرمایه و نه تخصص کافی وارد این صنعت میشوند، در صورت ورود تنها بعنوان سرمایه گذار وارد شده و در بحثهای تخصصی و مهندسی اعمال نظر ننمایند و این موارد میبایست در جامعه ما به هر شکلی مشخص و فرهنگ سازی گردد .

منبع : خبرنگار باریش

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

سوالات آزمون نظام مهندسی ترافیک

منابع آزمون نظام مهندسی برق مهندسین شاپ
۷ اسفند ۹۶
388 بازدید
یک نظر
امتیاز به این خبر:
0 0